Spływ kajakowy rzeką Liwiec i ognisko - od Urli do Kamieńczyka


25.05.2024 (sobota)

Dostępne miejsca na liście rezerwowej

Jednocześnie zapraszamy na nasz kolejny jednodniowy spływ kajakowy z ogniskiem - rzeką Wkrą, 22.06.24 (sobota)

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Liwiec. W maju dolina rzeki intensywnie tętni życiem, jest pełna świeżej zieleni i kolorowych kwiatów. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. Charakteryzuje się piaszczystym dnem i przejrzystą wodą, a do tego małą głębokością i absolutnie sielskimi, acz urozmaiconymi krajobrazami. Dolina Liwca to ostoja wielu gatunków ptaków, dlatego też ten teren został włączony do programu obszar Natura 2000. Rzeka płynie w bezpośrednim sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Nasz szlak kajakowy ma niewielką ilość naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy. Po zakończonym spływie czeka nas ognisko z kiełbaskami w Dolinie Liwca.

W planach

Charakter spływu

Liwiec to urokliwa rzeka z pięknymi, wyjątkowo sielskimi krajobrazami leśno-łąkowymi. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy wraz z zaskoczeniem jak piękne miejsca można znaleźć na Mazowszu. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli.

Koszt

165 zł/os. i obejmuje:

Miejsce spotkania, wyjazd (pociągiem, autem) i powrót

Spotykamy się w sobotę, 25 maja 2024 ok. g. 9.45 na dworcu kolejowym w centralnej części Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Urli. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki. Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 18-25 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 18 zł).

Do Urli można też zamiast tego dotrzeć samochodem na ok. g. 10.50 i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Urli do Warszawy pociągiem w godzinach późnopopołudniowych.

Przebieg spływu

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, który będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 4,5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Warto mieć ze sobą min  litr wody do picia oraz przekąski, ponieważ na drodze spływu nie będzie żadnego sklepu spożywczego, jedynie dzika natura ;-)

Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu w pobliżu rzeki zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Powrót

Po zakończonym ognisku nad rzeką ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Urli skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd samochodem, z Urli ruszą dalej swoimi autami.

Program jest ramowy. Kolejność odcinków spływów może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, silna wichura, zbyt wysoki lub zbyt niski stan wody w rzece) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.

Co wziąć do kajaka?

Zapas wody pitnej (min. 1litr/os), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek kajakowy lub grube worki na śmieci. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Dostępne miejsca na liście rezerwowej