Wrzosowiska Puszczy Kamienieckiej - bezpłatny spacer


17.09.2023 (niedziela)


Zapisy zakończone

Zapraszamy na bezpłatny spacer ok. 11 km po lasach Puszczy Kamienieckiej poprowadzony w znacznej mierze wśród wrzosowisk, uważanych za jedne z najładnejszych w Polsce

W skrócie

Wędrówkę zakończymy ok. g.13.30-14 w Rybienku niedaleko od stacji PKP

Wedle uznania można na zakończenie wycieczki odwiedzić lokalną knajpkę w Rybienku w pobliżu stacji lub też przy większej ilości czasu zajrzeć też na brzeg rzeki Bug nieopodal

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WEEKENDOWE WYCIECZKI

Miejsce spotkania i zakończenie spaceru

Spotykamy się na stacji PKP Warszawa Wileńska przy kasach biletowych, w niedzielę, 17 września 2023 o g. 9.00, a 25 minut później odjeżdża nasz pociąg (Koleje Mazowieckie, kierunek Tłuszcz). Kupujemy bilety zgodnie ze wskazówkami poniżej pt. "koszty i bilety na pociąg". Nasz pociąg dojeżdża do stacji PKP Mostówka o g. 10.29 i tam zaczniemy naszą wędrówkę leśną. 

Wycieczkę skończymy ok. g. 13.30-14 w Rybienku Leśnym. W zależności od tempa wędrówki grupy będzie można wtedy zdążyć na pociąg odjeżdżający z PKP Rybienko w kierunku Warszawy o g. 13.22 lub też odjechać kolejnym o g. 15.19 (ale wtedy raczej zdążymy jeszcze zahaczyć o knajpkę w Rybienku). 

Nasz pociąg

UWAGA! Przejazd pociągiem na tę wycieczkę wiąże się z przesiadką

Najpierw na dworcu PKP Warszawa Wileńska wsiadamy do pociągu Kolei Mazowieckich (KM) kierunek Tłuszcz i tam wysiadamy (odjazd z Wileńskiej g. 9.25, dojazd do stacji PKP Tłuszcz o g. 10.02). 

Następnie w Tłuszczu wsiadamy w drugi pociąg Kolei Mazowieckich, tym razem kierunek Ostrołęka (odjazd z PKP Tłuszcz o g. 10.18), jedziemy nim do stacji PKP Mostówka i tam wysiadamy o g. 10.29. 

W drodze powrotnej pociągiem do Warszawy także będzie nas czekać przesiadka na stacji PKP Tłuszcz.

Koszty i bilety na pociąg

Wycieczka jest promocją idei wędrujemy i nie pobieramy za uczestnictwo w niej żadnych opłat.

Jedyny konieczny koszt to bilet na przejazd Kolejami Mazowieckimi na odcinku od stacji PKP Warszawa Wileńska do stacji PKP Mostówka oraz od stacji PKP Rybienko do stacji PKP Warszawa Wileńska. 

Jaki należy kupić bilet? Najkorzystniej kupić w kasie jeden bilet tzw. "wycieczkowy, powrotny z Warszawy Wileńskiej do Rybienka" za ok. 28 zł w obie strony w sumie (w przypadku właścicieli Karty Warszawiaka tylko na odcinku PKP Zagościniec - PKP Rybienko za 22 zł w obie strony w sumie).  Bilet powrotny kupiony w kasach jest automatycznie ważny do końca dnia, zaś przy zakupie online trzeba deklarować godzinę powrotu, zalecamy więc to pierwsze rozwiązanie.

W wydatkach warto też uwzględnić ew. knajpkę na koniec wędrówki.

Dojazd autem

Uczestniczyć w spacerze z dojazdem własnym autem można w najstępujący sposób:

Dojechać autem do stacji PKP Mostówka, gdzie zaczyna się spacer na g. 10.29 i tam je zostawić. Na zakończenie wycieczki można podjechać pociągiem ze stacji PKP Rybienko ( o g. 13.22 lub o g. 15.19) do stacji PKP Mostówka (czas przejazdu 8 minut) i tam przesiąść się do swojego auta.

W pobliżu stacji PKP Mostówka znajdziecie miejsca do zaparkowania auta. Wycieczkę rozpoczynamy od razu po tym, jak dojedzie pociąg, czyli o 10.30.

Co wziąć na wycieczkę?

Wygodne ubranie, buty i plecak. Najlepsze będą buty sportowe lub górskie, a kurtka – wiatroszczelna, oddychająca i chroniąca przed deszczem. Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą przekąsek i napojów, warto pomyśleć o herbacie w termosie. 

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w przycisk poniżej "dołącz do spaceru".

Zapisy zakończone

Masz pytania?

Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub napisz weronika.wedrujemy@gmail.com