Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Wkrą + ognisko 


22.06.2024 (sobota)

Zapisy zakończone

Zapraszamy na nasz kolejny Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Radomką z ogniskiem, 13.07 (sobota) [ostatnie miejsca]

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Wkrą. Szlak wodny prowadzi zarówno przez sielskie łąki jak i intensywnie zielone lasy. Po drodze niezwykle malownicze krajobrazy i przyjemne miejsca na postój i orzeźwiającą, letnią kąpiel. Rzeka jest niezbyt głęboka i ma piaszczyste dno. Trasę zakończymy ogniskiem z kiełbaskami w ładnym miejscu nad samą rzeką. Świetny sposób na aktywny wypoczynek w piękny, letni dzień!

Zapraszajcie znajomych, przybądźcie z dziećmi, a pieski też mile widziane!

W planach

Charakter spływu

Wkra to bardzo przyjemna do płynięcia rzeka z ładnymi, zmieniającymi się krajobrazami. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy wraz z zaskoczeniem jak piękne miejsca można znaleźć na Mazowszu. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli. 

Koszt

170/os. i obejmuje:

Koszt nie obejmuje:

Miejsce spotkania, wyjazd (pociągiem, autem) i powrót

By dotrzeć pociągiem w pobliże rozpoczęcia spływu kajakowego, spotykamy się w sobotę, 22 czerwca 2024 o g. 9.00 na dworcu kolejowym w centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Pomiechówka. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki.

Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie, w obie strony ok. 22-28 zł (posiadacze Karty Miejskiej na 2 strefy w sumie ok. 22 zł).

Do Pomiechówka można też zamiast tego dotrzeć autem na g. 10.05 i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy. Każdy uczestnik otrzyma szczegółowe informacje nt. lokalizacji miejsca spotkania.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Pomiechówka pociągiem w godzinach późnopopołudniowych do Warszawy.

Przejazd busami na początek spływu i po jego zakończeniu

Gdy już wszyscy spotkamy się w Pomiechówku o g. 10.05, specjalnie wynajętymi busami lub autokarem ruszymy na miejsce początku spływu kajakowego.

Również po zakończonym spływie i wspólnym ognisku zostaniemy zawiezieni z powrotem busami lub autokarem do Pomiechówka do pociągu i do ew. pozostawionych tam też samochodów.

Przebieg spływu

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, który będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy w spływaniu, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Po drodze spływu będą miejsca z barami z możliwością uzupełnienia zapasów przekąsek lub picia.

Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu w pobliżu rzeki zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami i dodatkami.

Powrót

Po zakończonym ognisku nad rzeką ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Pomiechówka skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd z Warszawy samochodem, z Pomiechówka ruszą dalej swoimi autami.

Co wziąć do kajaka?

Zapas wody pitnej (min. 1litr/os), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek kajakowy lub grube worki na śmieci. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne.

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Zapisy zakończone

Zapraszamy na nasz kolejny Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Radomką z ogniskiem, 13.07 (sobota) [ostatnie miejsca]