Lista rezerwowa
Zapraszamy na wędrówkę, podczas której przemierzymy absolutnie magiczne o tej porze roku Bieszczady. W planach najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnica 1346 m n.p.m. [szczyt KGP] i Wielką i Mała Rawka, a alternatywnie zamiast Rawek będzie opcja pójścia na Połoninę Caryńską. W sobotę wieczorem czeka nas też wyjątkowy pokaz slajdów.
Nocleg ze śniadaniem na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przejazd z Warszawy w góry i z powrotem busem lub autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW (obejmujące KL).
Na ten wyjazd można też dołączyć i odłączyć się w Lublinie, Rzeszowie lub Lesku.
Jeśli swobodnie się czujesz na górskich szlakach, to możesz zrobić w tym czasie własne trasy wędrówek, inne niż grupa, zaś jeśli cenisz kontakt z licencjonowanym przewodnikiem górskim to zapraszamy do wspólnej wędrówki.
zdobycie Tarnicy 1346 m n.p.m, najwyższego szczytu Bieszczad, należącego do Korony Gór Polski (KGP)
wejście na Szeroki Wierch (1293 m n.p.m.), Tarniczkę (1315 m n.p.m.), Hreben (Krzemień, 1335 m n.p.m.) drugi co do wysokości szczyt Bieszczad
prowadzenie tras trekkingu przez górskiego, licencjonowanego przewodnika beskidzkiego z uprawnieniami na Bieszczadzki Park Narodowy
nocleg ze śniadaniem w hotelu
opcja obiadokolacji w sobotę w miejscu noclegu
pokaz slajdów w sobotę wieczorem
opiekę pilota
przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa – Bieszczady - Warszawa i przejazdy lokalne
ubezpieczenie NNW (zawierające KL)
Przez oba dni wędrujemy na lekko (czyli z niedużymi plecakami), zaś niepotrzebne podczas wędrówki bagaże czekają na nas w autokarze. Powędrujemy po bardzo widokowych trasach o średnich wymaganiach kondycyjnych, jednak dla osób z pewnym doświadczeniem górskim i świadomych, że w górach pogoda potrafi być zmienna i odpowiednio wyposażonych (buty górskie, kurtka górska, wygodny plecak, ubranie „na cebulkę”).
Szlaki górskie po których będziemy wędrować są idealne do zimowej wędrówki. Szlaki są nietrudne - choć przewyższenia będą wynosić ok. 530-700 metrów, to zarówno podejścia jak i zejścia będą w większości łagodne. Warto pamiętać, że na bieszczadzkich połoninach zimą bardzo często jest bardzo silny wiatr, dlatego warto być dobrze przygotowanym na ochronę przeciwwiatrową. Podczas sobotniej wędrówki zatrzymamy się w schronisku górskim aby się posilić i zagrzać.
W ramach uczestnictwa zapewniamy niedzielne śniadanie w hotelu w którym nocujemy i – dla chętnych - sobotnią obiadokolację. Na sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację zatrzymamy się po drodze w góry/wracając z nich.
Podczas obu dni wędrówek przebywamy na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warto zadbać o to, by na czas wędrówki mieć ze sobą w plecaku przekąski i wodę/herbatę w termosie (minimum 1,5 litra/dzień). Dodatkowo na podczas jednego z dni odwiedzimy schronisko górskie (Bacówka PTTK pod Małą Rawką)
Opcja zakupów spożywczych będzie w sobotę wieczorem, a dodatkowo po drodze autokarem w góry z piątku na sobotę i w sobotę rano oraz w drodze powrotnej – w niedzielę popołudniu i wieczorem.
529 zł
i obejmuje:
- przejazd komfortowym autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy − Bieszczady
- powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Bieszczady – centrum Warszawy
- nocleg w hotelu w pokojach 2- i 3-osobowych (pokoje 1-os. za dopłatą 120 zł/os.). Obiekt jest na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
- przejazdy lokalne autokaru lub busa
- udział w sobotnim wieczornym pokazie slajdów podróżniczych w hotelu zorganizowanym specjalnie dla naszej grupy
- niedzielne śniadanie w hotelu w którym nocujemy
- prowadzenie tras trekkingu przez górskiego, licencjonowanego przewodnika beskidzkiego
- opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)
- pliki elektroniczne z zaznaczonymi trasami wędrówek na oba dni
- ubezpieczenie NNW
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- podatki, w tym VAT
koszt nie obejmuje:
pozostałych posiłków w tym opcjonalnej sobotniej obiadokolacji w miejscu noclegu (44 zł/os., zupa + drugie danie, do wyboru wariant wegetariański lub mięsny), wstępów do parku narodowego w oba dni (9 zł/dzień), map kolorowych z zaznaczonymi trasami wędrówki w wersji wydrukowanej (5 zł), opcji dupleksu (dla chętnych) czyli podwójnego miejsca w autokarze do swojej dyspozycji (235 zł), opcji wypożyczenia raczków (25 zł/dzień)
Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 9 lutego 2024 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym autokarem w Bieszczady.
Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między g. 23 a ok. g. 1 w nocy (najprawdopodobniej uda się przed północą) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.
Na ten wyjazd można też dołączyć i odłączyć się w Lublinie, Rzeszowie lub Lesku.
Rano dotrzemy autokarem lub busem w Bieszczady. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się jeszcze po drodze na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie okazja do zamówienia gorącej herbaty lub aromatycznej kawy, czy przekąsek będzie tam też czas na zjedzenie śniadania.
Tego dnia czekają nas odwiedziny w wyjątkowo urokliwym schronisku górskim Bacówka PTTK pod Małą Rawką, 930 m n.p.m. Jednak naszym głównym celem tego dnia będą Mała Rawka (1272 m n.p.m.) Wielka Rawka (1307 m n.p.m.).
Na koniec wędrówki zejdziemy do Ustrzyk Górnych na nocleg do hotelu, a dla chętnych także na obiadokolację. Wieczór będzie świetną okazją do spotkania w prawdziwie górskim gronie i wymiany wrażeń z minionego dnia przy napojach jakie lubicie. Dodatkową atrakcją będzie pokaz slajdów w hotelu zorganizowany specjalnie dla nas.
Czas wędrówki: ok. 5h (w warunkach bezśnieżnych) + przerwy (m.in. w schronisku) realnie do 6-7 godzin, przewyższenia: ok. 500 m w górę, ok. 715 m w dół, 11,5 km, 19 GOT
Tego dnia można też alternatywnie odłączyć się od grupy i zamiast na Rawki pójść na Połoninę Caryńską.
opcja alternatywna (z Połoniną Caryńską):
czas wędrówki ok. 5h (w warunkach bezśnieżnych) + przerwy (m.in. w schronisku) realnie do 6-7 godzin, przewyższenia: ok. 513 m w górę, ok. 725 m w dół, 11 km, 16 GOT
Ten dzień zaczniemy od śniadania zamówionego w hotelu w Ustrzykach Górnych. Następnie spakujemy bagaże do busa lub autokaru i ruszymy na lekko (z niewielkimi plecakami) na niedzielny szlak.
Ruszymy na zdobycie najwyższego szczytu Bieszczad – wspaniałej o tej porze roku - Tarnicy (1346 m n.p.m.) należącej do Korony Gór Polski. Tarnica jest wyjątkowo widokowa: przy dobrej pogodzie zobaczyć będzie można z niej ukraińskie pasma: Gorgany, Ostrą Horę, Połoninę Równą, Połoninę Krasną i Świdowiec, a do tego może nawet też Tatry.
Bardzo widokowym obszarem jest też Masyw Szerokiego Wierchu (1268 m. n.p.m.) skąd w pięknej odsłonie zobaczymy Bukowe Berdo, Pasmo Graniczne w tym Wielką i Małą Rawkę a z drugiej strony na Halicz i Rozsypaniec. Czasem widać stąd też Pikuj (1408 m.n.p.m.) – najwyzszy szczyt całych Bieszczad (na terenie Ukrainy). Wśród punktów które „zaliczymy” będzie też Przełęcz Goprowska (1160 m n.p.m) Tarniczka 1315 m, Przełęcz Krygowskiego 1275 m n.p.m.
Na koniec zejdziemy w kierunku Wołosatego, gdzie będzie czekał na nas bus lub autokar, którym ruszymy w kierunku Warszawy, po drodze zatrzymując się na obiadokolację.
Czas wędrówki: (opcja krótsza) ok. 5h10 (w warunkach bezśnieżnych) + przerwy (realnie 6-6,5h), przewyższenia: ok. 620 m w górę, ok. 710 m w dół, 12 km, 20 GOT
(opcja dłuższa, z Tarnicą) ok. 5h40 (w warunkach bezśnieżnych)+ przerwy (realnie 6,5-7h), przewyższenia: ok. 670 m w górę, ok. 770 m w dół, 13 km, 22 GOT
Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania programu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, mgła, silna wichura) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.
Chroniąca przed wiatrem oraz oddychająca i wodoodporna kurtka, ciepły polar i dobre górskie buty to podstawa, tak jak czapka i rękawiczki. Zimą najlepiej ubierać się na tzw. "cebulkę" czyli kilka cieńszych warstw, z których zawsze można jakąś zdjąć gdy się zgrzejemy. Warto by była w tym bielizna termoaktywna (może być "narciarska"), unikajcie zimą bawełny. Na śnieg bardzo przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo dzień w lutym jest dość krótki (choć wg planu skończymy wędrówkę przed zmierzchem). W przypadku bardziej zmrożonego śniegu mogą przydać się raki, a przynajmniej raczki (można je u nas wypożyczyć).
Wędrujemy na lekko (z plecakiem max. 25-35l). W plecaku warto mieć przekąski (batoniki, bakalie, kabanosy) i termos (w sumie 1,5 litra napojów dziennie), a także zapasowe rękawiczki, polar. Ważne, by mieć o tej porze roku powerbank i koniecznie latarkę, a jeszcze lepiej czołówkę. Warto mieć okulary przeciwsłoneczne.
Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wędrówki" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.
Lista rezerwowa
Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub ew. napisz na weronika.wedrujemy@gmail.com