Szczyrk: narty zjazdowe i snowboard + Tyskie Browary Książęce


27-28.01.2024 (weekend)

Dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na szusujący weekend w Szczyrku. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski to najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Polsce. Dzięki niedawnej modernizacji ma m.in. nowe wyciągi w tym gondolowy, nowe, zróżnicowane nartostrady i system naśnieżania. Wraz ze stacjami COS Skrzyczne i Beskid Sport Arena Szczyrk to najlepiej działająca miejscowość narciarska tworząca m.in. wspólny system ski passów. Narciarska przygoda gwarantowana zarówno dla początkujących miłośników białego szaleństwa jak i dla prawdziwych zjazdowych i snowboardowych wyjadaczy.

Wyjazd z centrum Warszawy o północy z piątku na sobotę wynajętym autokarem lub busem i powrót do niej przed  północą z niedzieli na poniedziałek, nocleg ze śniadaniem i opcją obiadokolacji w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku, ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW, opieka pilota. 

Jeśli swobodnie się czujesz na górskich szlakach, to możesz zrobić w tym czasie własne trasy wędrówek, inne niż grupa, zaś jeśli wolisz wędrować z grupą to zapraszamy do wspólnej wędrówki.

Założenia wyjazdu

Czeka nas weekend w pełni narciarski, zatem przez oba dni szusujemy i bawimy się na nartach zjazdowych, czy też – jeśli ktoś woli – do wyboru na snowboardzie na stokach stacji narciarskiej Szczyrk Mountain Resort lub na połączonych z nim Beskid Sport Arena i COS Skrzyczne.

Szczyrk to aż 40 km tras narciarskich na jednym skipassie ośrodków: Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena i Centralnego Ośrodka Sportu Skrzyczne. W rejonie Czyrna – Solisko – Salmopol działa m.in. nowoczesna kolej gonodolowa, a na Skrzycznem wyciąg krzesełkowy ma nowe, szybkie kanapy. Na miejscu są też nowoczesne wypożyczalnie sprzętu i serwis narciarski, instruktorzy narciarstwa, a także sympatyczne knajpki i bardzo często jeżdżące skibusy. Stoki narciarskie w Szczyrku mają w większości orientację północną i północno-wschodnią przez co śnieg trzyma się na nich dłużej niż w innych miejscach. Niezależnie od tego zainstalowano tam aż 11 km instalacji naśnieżania.

Szczyrk zapewnia możliwość zaawansowanego szusowania, ale też świetnie się sprawdza dzięki strefom dla początkujących - np. w Szczyrk Mountain Resort jest to Szczyrk Ski School – oddzielnej przestrzeni dla debiutantów i możliwością zamówienia lekcji z instruktorem.

Koszt

495 zł/os. i obejmuje:

przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa – Szczyrk

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Szczyrk – Warszawa

przejazdy lokalne busa lub autokaru 

nocleg w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, TV i wifi (pokoje 1-osobowe za dopłatą 110 zł/os.)

niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

ubezpieczenie NNW (zawierające KL)

ubezpieczenie narciarskie

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

podatki w tym VAT

koszt nie obejmuje:

− biletu wstępu do browaru (39 zł), opcjonalnej obiadokolacji (35 zł), opcji dupleksu czyli podwójnego miejsca w autokarze do swojej dyspozycji (220 zł), ew. kosztu wypożyczenia nart (ok. 60 zł/dzień/komplet: narty+kijki+buty), ew. kosztu lekcji z instruktorem

Wyżywienie

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku, a dla chętnych jest też opcja sobotniej obiadokolacji w ośrodku.

W czasie wędrówek bazujemy na przekąskach i wodzie (warto w tym mieć herbatę w termosie) z własnego plecaka. Na  trasach wędrówek będą także schroniska górskie z bufetami - w sobotę jedno, w niedzielę aż dwa. 

Na sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w drodze w góry/z gór do Warszawy.

Miejsce spotkania, wyjazd i powrót

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 26/27 stycznia 2024 w Warszawie na ul. Emilii Plater, w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem lub busem do Szczyrku.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między g 22 a północą w niedzielę, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach. 

Dzień pierwszy (sobota, 27 stycznia 2024) 

Rano dotrzemy z Warszawy do Szczyrku, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie czas aby napić się gorącej herbaty czy też aromatycznej kawy, czy też przekąsić jakąś kanapkę, skąd bezpośrednio pojedziemy na parking przy wyciągu. 

W ośrodku narciarskim, w któym spędzimy ten narciarski weekend są liczne knajpki, gdzie również można coś zjeść i się napić przez cały dzień. Przez cały dzień korzystamy z uroków ośrodka narciarskiej Szczyrk Mountain Resort (lub też Beskid Sport Arena jak i COS Skrzyczne), aż do ok. g. 16, gdy wyciągi są zamykane.

Na koniec pojedziemy skibusami (odjazdy co 15 minut) na zakwaterowanie i opcjonalną obiadokolację oraz nocleg do naszego ośrodka wypoczynkowego w centrum Szczyrku. Przystanek skibusów znajduje się 300 m od od naszego ośrodka. Wieczór będzie dobrą okazją, by wymienić się wrażeniami minionego dnia w narciarskim gronie.

Warto pamiętać, że Szczyrk to jedna z polskich stolic narciarskich z szeregiem knajpek sprzyjających wspólnej integracji.

Dzień drugi (niedziela, 28 stycznia 2024) 

Po śniadaniu w ośrodku wypoczynkowym, wykwaterowaniu i zapakowaniu bagaży do autokaru ruszymy skibusem na dalszy ciąg białego szaleństwa w ośrodku Szczyrk Mountain Resort oraz dla chętnych Beskid Sport Arena i COS Skrzyczne, gdzie spędzimy czas do wczesnego popołudnia. Na koniec będzie czas na zjedzenie obiadokolacji, a także okazja do przebrania się przed drogą powrotną do Warszawy. 

 Po drodze autokarem lub busem ze Szczyrku w kierunku Warszawy zrobimy przerwę na zwiedzanie Browarów Tyskich (zobacz poniżej)

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych

Po części górskiej przeniesiemy się na Śląsk do Tychów. Zwiedzimy zabytkowy browar, który pracuje nieprzerwanie od 1629 roku! Podczas oglądania tej ekscytującej wystawy poznamy też własnymi zmysłami, jak powstaje piwo i poznamy profile sensoryczne rożnych gatunków piw. Po zwiedzeniu tej zajrzymy jeszcze do tamtejszego pubu w historycznych, ceglanych piwnicach. Po obejrzeniu tej niezwykłej ekspozycji wsiądziemy do naszego autokaru lub busa i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania programu (np. ulewne opady deszczu i/lub śniegu, gwałtowna burza, mgła, silna wichura). 

Co wziąć narciarski weekend?

Potrzebne będą spodnie i kurtka narciarska wraz ciepłymi rękawicami narciarskimi, a także bielizna termiczna (zarówno na dół jak i górę ciała). Przydadzą się gogle narciarskie, a dla bezpieczeństwa warto mieć też kask.
Do tego własny sprzęt narciarski, a jeśli swojego nie macie, to na miejscu jest też oczywiście wypożyczalnia sprzętu (narty z wiązaniami, buty, kije), gdzie też możecie własny sprzęt przeserwisować, jeśli potrzebujecie, a także przechować swój sprzęt z soboty na niedzielę, aby niepotrzebnie go nie wozić do hotelu i z powrotem.  

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Dostępne wolne miejsca

Masz pytania?

Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub ew. napisz na weronika.wedrujemy@gmail.com