Spływ kajakowy rzeką Liwiec i ognisko - od Urli do Kamieńczyka


25.05.2024 (sobota)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Liwiec. W maju dolina rzeki intensywnie tętni życiem, jest pełna świeżej zieleni i kolorowych kwiatów. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. Charakteryzuje się piaszczystym dnem i przejrzystą wodą, a do tego małą głębokością i absolutnie sielskimi, acz urozmaiconymi krajobrazami. Dolina Liwca to ostoja wielu gatunków ptaków, dlatego też ten teren został włączony do programu obszar Natura 2000. Rzeka płynie w bezpośrednim sąsiedztwie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Nasz szlak kajakowy ma niewielką ilość naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy. Po zakończonym spływie czeka nas ognisko z kiełbaskami w Dolinie Liwca.

W planach

Charakter spływu

Liwiec to urokliwa rzeka z pięknymi, wyjątkowo sielskimi krajobrazami leśno-łąkowymi. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy wraz z zaskoczeniem jak piękne miejsca można znaleźć na Mazowszu. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli.

Koszt

165 zł/os. i obejmuje:

Miejsce spotkania, wyjazd (pociągiem, autem) i powrót

Spotykamy się w sobotę, 25 maja 2024 ok. g. 9.45 na dworcu kolejowym w centralnej części Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Urli. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki. Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 18-25 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 18 zł).

Do Urli można też zamiast tego dotrzeć samochodem na ok. g. 10.50 i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Urli do Warszawy pociągiem w godzinach późnopopołudniowych.

Przebieg spływu

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, który będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 4,5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Warto mieć ze sobą min  litr wody do picia oraz przekąski, ponieważ na drodze spływu nie będzie żadnego sklepu spożywczego, jedynie dzika natura ;-)

Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu w pobliżu rzeki zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Powrót

Po zakończonym ognisku nad rzeką ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Urli skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd samochodem, z Urli ruszą dalej swoimi autami.

Co wziąć do kajaka?

Zapas wody pitnej (min. 1litr/os), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek kajakowy lub grube worki na śmieci. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Dostępne ostatnie wolne miejsca