Spływ kajakowy rzeką Krutynią na Mazurach *Premium*


14-15.05.2022 (weekend)

Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy rzeką Krutynią tym razem w wersji premium bo z noclegiem w wygodnym hotelu o standardzie*** na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Będzie wybitnie malowniczo, a czysto wodne atrakcje z pewnością urozmaicimy ;-)

Szlak kajakowy Krutyni to najsłynniejsza trasa kajakowa w Polsce, po prostu perełka! Nie ma drugiej takiej rzeki w Polsce. Jak pisał znany mazurski pisarz Karol Małek "kto nie widział Krutyni, ten nie widział Mazur".

Wyjazd bez nocnych przejazdów - wyjeżdżamy z Warszawy autokarem w sobotę wcześnie rano, a wracamy w niedzielę wieczorem:-)

Charakter wyjazdu

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu (np. kosmetyczkę, piżamę, ubranie na zmianę), zostawimy w naszym autokarze. Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy tym samym autokarem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp.

Z soboty na niedzielę nocujemy w hotelu o standardzie***, który jest nowoczesnym obiektem o wysokim standardzie położonym w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, tam mamy też zamówione niedzielne śniadanie. Na miejscu będzie okazja do wieczornej integracji po zakończeniu sobotniego odcinka spływu, a także przez cały sobotni wieczór.

Koszt

410 /os. i obejmuje:


 • dojazd autokarem lub busem na trasie Warszawa – Dolina Krutyni i Mazurski Park Krajobrazowy

 • powrót autokarem lub busem na trasie Mazurski Park Krajobrazowy – Warszawa

 • wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

 • transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu w oba dni spływu

 • transport bagaży drogą lądową podczas spływu

 • noclegi w hotelu o standardzie*** położonym w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego i 50 metrów od rzeki Krutyni w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami

 • śniadanie w hotelu o standardzie*** w którym nocujemy

 • organizacja ogniska w sobotę w tym drewno na opał

 • kolorowe mapy spływowe na oba dni

 • krótkie szkolenie kajakowe

 • opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

 • ubezpieczenie NNW (zawierające KL)

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 • podatki w tym VAT

Koszt nie obejmuje:

 • obiadokolacji (możliwość domówienia sobotniej w cenie 45 zł - zupa + drugie danie)

Dlaczego wyjazd ma kategorię *Premium*?

Ponieważ na tym wyjeździe nocujemy w wygodnym hotelu o standardzie*** w wysokim sezonie. Obiekt ma opinię 4,5/5 w Google.

Miejsce spotkania, wyjazd i powrót

Spotykamy się o g. 6.30 rano w sobotę 14 maja 2022 w Warszawie na ul. Emilii Plater, w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem lub busem bezpośrednio do Doliny Krutyni na Mazurach na miejsce startu naszego spływu.

W niedzielę 15 maja po popołudniu wyruszymy autokarem lub busem w drogę powrotną tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia w godzinach późnowieczornych. Dzięki temu będziemy mogli już całą noc wyspać się we własnych łóżkach.

Dzień pierwszy (sobota, 14 maja 2022)

Autokarem docieramy do miejsca w Dolini Krutyni, skąd rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się po drodze na jednej ze stacji benzynowych by napić się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy i coś zjeść przed całodniowym spływem. Przed zwodowaniem kajaków opowiemy o co chodzi w płynięciu kajakiem ;-), co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć oraz podzielimy się też ostatecznie do kajaków.

Ponieważ będziemy płynąć na lekko, zabierzemy ze sobą tylko to, co potrzebne podczas spływu (koniecznie coś na słońce i woda do picia, przekąski, coś na ew. deszcz). Pozostałe rzeczy zostawiamy w naszym autokarze lub busie i odbierzemy je sobie po południu po dotarciu do hotelu. Po drodze tego dnia, będziemy mieć aż 5 pięknych jezior o malowniczej linii brzegowej oraz czystej wodzie, czekają nas dwie przenoski kajaków, na trasie będziemy mieć też 2 stanice wodne.

Początkowy odcinek dzięki bardzo czystej wodzie o małej głębokości da nam okazję podziwiania tu prawdziwej mnogości ryb i urokliwej roślinności rzecznej. Na jeziorze Zyzdrój Wielki największym na sobotniej trasie, objętym strefą ciszy, miniemy malowniczą tzw. Wyspę Miłości. Tego dnia przepłyniemy też odcinek Krutyni zwany Zyzdrojowa Struga o znacznie spokojniejszym nurcie.

Po drodze na trasie będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek czy przekąski. Spływ tego dnia skończymy po ok. 7 godzinach. Na koniec trasy dotrzemy do stanicy wodnej, gdzie też będzie czas, by by coś niewielkiego zamówić do picia lub do jedzenia przed wyruszeniem do hotelu na odpoczynek i obiadokolację. Wieczór zaś, po rozdzieleniu się na pokoje w hotelu i rozpakowaniu rzeczy, będzie dobrym czasem na integrację, by w sympatycznym towarzystwie współtowarzyszy spływu, powspominać miniony dzień pełen wrażeń przy napojach które lubicie. Będzie też możliwość dokupienia obiadokolacji na ten wieczór.

Dzień drugi (niedziela, 15 maja 2022)

Ten dzień rozpoczniemy od śniadania w hotelu, a następnie po spakowaniu bagaży udamy się na start spływu Krutynią. Na trasie będziemy mieć kilka atrakcji - m. in. przepłyniemy fragmentem Krutyni, zwanym “małą Amazonką” z uwagi na pierwotną i bujną przyrodę, miniemy kilka głazów narzutowych - pamiątek po lodowcach, czeka nas także przenoska kajaków w miejscu gdzie obecnie znajduje się elektrownia wodna i dawny młyn z tamą, a zwieńczeniem będzie wiele okazji na popas i kąpiele w ładnych miejscach. Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas autokar, lub bus którym ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się na w dogodnym miejscu na obiadokolację.

Wyżywienie

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie w hotelu.

Sobotnią obiadokolację będziemy domawiać dla chętnych (45 zł).

Warto jednak mieć ze sobą przekąski, wodę (minimum 1,5 litra) na czas płynięcia.

Na sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w drodze na spływ z/do Warszawy.

Co wziąć na spływ kajakowy i do kajaka?

Dużą ilość wody do picia (minimum 1,5 litra), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada lub grube worki na śmieci). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór.

Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne. Pamiętajcie też o ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).

Program jest ramowy. Długość trasy spływu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, mgła, silna wichura). Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Brak miejsc, zapraszamy na listę rezerwową


Masz pytania?

Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub ew. napisz na weronika.wedrujemy@gmail.com

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI