Kazimierz Dolny i okolice - piesza wędrówka [nowa trasa]


18.01.2025 (niedziela)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Na czas zimy zapraszamy na jednodniową wędrówkę w przepięknych okolicach Kazimierza Dolnego. Przemierzymy najbardziej widokowe szlaki na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego o wybitnych walorach krajobrazowych. Powędrujemy po Płaskowyżu Nałęczowskim, pośród plantacji chmielu, przydrożnych krzyży, ale też słynnych wąwozów lessowych. Dystans ok. 12 km, z lekkimi przewyższeniami: 205 m w górę i 200 m w dół. Wędrówkę zakończymy w samym Kazimierzu Dolnym. 

Jeśli wędrówki nie są Twoją pasją, a przede wszystkim interesuje Cię sam Kazimierz Dolny i jego atrakcje i to właśnie w nim chcesz spędzić cały ten dzień, to jak najbardziej też zapraszamy na nasza wycieczkę. Taka opcja też jest na niej możliwa.

W planach


Koszt

195 zł/os. i obejmuje:

Koszt nie obejmuje:

Miejsce spotkania, wyjazd i powrót

Spotykamy się w sobotę, 18 stycznia 2025 roku o g. 7.30 na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym autokarem lub busem do Kazimierza Dolnego i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo dokładną lokalizację miejsca spotkania wraz z informacjami przedwyjazdowymi dotyczącymi m.in. zapowiadanej pogody wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają mailem 2-3 dni przed imprezą.

Do centrum Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między g. 19 a 20.

Przebieg wycieczki i charakter trasy pieszej

Po drodze autokarem lub busem z Warszawy w rejon Kazimierza Dolnego zrobimy krótką przerwę śniadaniową - będzie okazja do zamówienia sobie kawy lub przekąsek.

W rejon Kazimierza dotrzemy ok. g.9.45. Czeka nas ok. 12 km wędrówki po przepięknym, zróżnicowanym krajobrazowo obszarze. Rozpoczniemy w okolicach Parchatki, znanej z tamtejszego wyciągu narciarskiego. Pójdziemy zarówno grzbietem Płaskowyżu Nałęczowskiego, jak i pośród jego wąwozów. Będziemy na punktach widokowych (m.in. na Górze Trzech Krzyży w Parchatce), a także przy ruinach średniowiecznego zamku Firlejów. Powędrujemy po Szlaku Nadwiślańskim i Szlaku Lessowych Wąwozów, a miejscami po urokliwych ścieżkach poza szlakami. Ok. g. 15 dojdziemy do Kazimierza Dolnego, gdzie po opowiedzeniu Wam krótko o największych atrakcjach tego być może najbardziej urokliwego miasteczka w Polsce zrobimy czas wolny. Chętnym na dodatkowy odcinek zaproponujemy dodatkowy, 3-kilometrowy odcinek przez Wąwóz Małachowskiego ora Wąwóz Plebanka w bezpośrednim sąsiedztwie najstarszej części Kazimierza.

Ok. g. 17.15 będziemy odjeżdżać naszym busem lub autokarem w kierunku Warszawy.

Czas przejścia: ok. 4 godziny + przerwy + czas wolny w Kazimierzu, dystans ok. 11-12 km, przewyższenia: 205 m w górę i 200 m w dół 

Opcja całodniowego pobytu w Kazimierzu Dolnym

Jak najbardziej jest możliwa. Możesz z nami jechać i zamiast wędrówki spędzić cały dzień w Kazimierzu, a na koniec z nami wrócić do Warszawy

Czy ta wędrówka nadaje się dla dzieci?

Na nasze wyjazdy jeżdżą dorośli, a dzieci czasami.

Jeśli jednak chcesz wybrać się z dzieckiem, to naszym zdaniem spacer sprawdzi się dla dzieci powyżej 8 roku życia oswojonych ze spacerami w tempie dorosłego na dystansie ok. 12 km. Zwłaszcza, jeśli dziecko ma już za sobą wędrówki górskie o podobnym dystansie, to nie powinno mieć problemu z przejściem z zadowoleniem trasy pieszej, którą planujemy na tym wyjeździe, ponieważ jej przewyższenia są znacznie mniejsze. 

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy wędrówki ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, ulewne opady deszczu, burza, mgła, silna wichura, wysoka pokrywa śnieżna), stan podłoża lessowego (intensywne roztopy, bardzo gruba warstwa błota na podłożu lessowym). Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.

Co wziąć na zimowy, kilkugodzinny spacer?

Wygodne obuwie, najlepiej odporne na wilgoć - polecamy buty górskie, trekkingowe, zapas wody pitnej (min. 1 litr/os., najlepiej przynajmniej częściowo w formie ciepłej herbaty w termosie/kubku termicznym), wygodną kurtkę chroniąca przed wiatrem i deszczem, najlepiej oddychającą, wygodny plecak, ciepły polar, czapkę, rękawiczki, przekąski/kanapki. Można pomyśleć o stuptutach, które ochronią nogawki przed mokrym śniegiem lub częstym w tych rejonach błotem. Dobrze mieć powerbank.

Na ten wyjazd, w przypadku pokrywy śnieżnej rekomendujemy rozważenie raczków. Choć nie jest to teren górski,  może się trafić na śliski i zaskakująco stromy odcinek. Raczki możesz też wypożyczyć u nas

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.


Dostępne ostatnie wolne miejsca