Kolorowe Karkonosze i Rudawy Janowickie: Śnieżka i Skalnik [2 szczyty KGP]*Premium*
07-08.10.2023 (weekend)
Dostępne ostatnie wolne miejsca
Tego jeszcze nie było! Zapraszamy na trekking podczas którego po raz pierwszy połączymy w jeden weekend wędrówkę po Karkonoszach i po Rudawach Janowickich, zaliczając dwa szczyty KGP - Śnieżkę 1603 m n.p.m. i Skalnik 945 w dwa dni!
Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów, o klimacie i krajobrazach najbardziej w Polsce – obok Tatr - wysokogórskich. W sobotę odwiedzimy najsłynniejsze miejsca w Karkonoszach, w tym Śnieżkę (1602 m n.p.m. szczyt KGP), słynną, średniowieczną świątynię Wang, odwiedzimy Schronisko PTTK Samotnia (1195 m), uważanym za najpiękniej położone schronisko w Polsce, przejdziemy też stromymi zboczami Kotła Łomniczki i zobaczymy Wodospad Łomniczki.
Niedziela należy do Rudaw Janowickich. Na ich terenie znajdziemy m.in. grupy skałek o fantazyjnych kształtach przypominających Góry Stołowe. Na tym wyjeździe skupimy się na masywnym Skalniku (945 m n.p.m.) - najwyższym ich szczycie, należącym do KGP, którego wierzchołek Ostra Mała zapewnia wyjątkowo rozległe widoki.
Przejazd w Karkonosze i w Rudawy Janowickie z Warszawy i z powrotem autokarem lub busem, nocleg w hotelu***, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW (obejmujące KL).
Na ten wyjazd można też dołączyć i odłączyć się po drodze - w Łodzi lub we Wrocławiu.
Jeśli swobodnie się czujesz na górskich szlakach, to możesz zrobić w tym czasie własne trasy wędrówek, inne niż grupa, zaś jeśli wolisz wędrować z grupą to zapraszamy do wspólnej wędrówki.
Koszt
535 zł/os. i obejmuje:
− przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa – Karpacz
− powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Kowary – Warszawa
− przejazdy lokalne busa lub autokaru
− nocleg w hotelu*** w pokojach 3-osobowych z łazienkami, TV i wifi (pokoje 2-osobowe za dopłata 30 zł/os., pokoje 1-os. za dopłatą 95 zł/os.)
− niedzielne śniadanie w hotelu***
− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)
− prowadzenie sobotniej trasy przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego
− ubezpieczenie NNW (zawierające KL)
− pliki elektroniczne z zaznaczonymi trasami wędrówek na oba dni i ślady GPX
− składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
− składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
− podatki w tym VAT
koszt nie obejmuje:
− biletów wstępu do Karkonoskiego PN w sobotę (9 zł), obiadokolacji, map kolorowych z zaznaczonymi trasami wędrówki w wersji wydrukowanej (5 zł), opcji dupleksu (dla chętnych) czyli podwójnego miejsca w autokarze do swojej dyspozycji (205 zł)
Dlaczego wyjazd ma kategorię *Premium*?
Ponieważ na tym wyjeździe nocujemy w wygodnym hotelu o standardzie***. Obiekt ma opinię 8,2/10 (bardzo dobry) na portalu Booking.com.
Miejsce spotkania, wyjazd i powrót
Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 6/7 października 2023 w Warszawie na ul. Emilii Plater, w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy busem lub autokarem w Karkonosze.
Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między g 22 a północą w niedzielę, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.
Dzień pierwszy (sobota, 7 października 2023) Karkonosze: Śnieżka 1603 m [szczyt KGP], Samotnia, Dolina Łomniczki i Świątynia Wang
Rano dotrzemy do Karpacza skąd zaczniemy wędrówkę. Zanim to jednak nastąpi zrobimy poranny postój na stacji benzynowej gdzie będzie możliwość zamówienia z gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy przekąsek.
Tego dnia odwiedzimy słynną Świątynię Wang w Karpaczu (830 m n.p.m.), wejdziemy na główny grzbiet Karkonoszy, zobaczymy wyjątkowo malowniczy Mały Staw, odwiedzimy absolutnie magiczne schronisko górskie PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. przemierzymy fragment głównego grzbietu Karkonoszy, przejdziemy obok ładnie położonego schroniska PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m., ale przede wszystkim zdobędziemy Śnieżkę 1603 m n.p.m. – należący do KGP najwyższy szczyt całych Karkonoszy, polskich i czeskich a zatem też najwyższy szczyt Republiki Czeskiej. Na szczycie na pewno warto przyjrzeć się ascetycznej Kaplicy św. Wawrzyńca – najwyżej położonego zabytku w Polsce, a także słynnym spodkom. Wśród licznych przerozległych widoków ze szczytu jednym z najciekawszych jest stromy kocioł polodowcowy Upská Jáma po czeskiej stronie.
Tego dnia przejdziemy też Doliną Łomniczki – naszym zdaniem najpiękniejszą w Karkonoszach wraz z malowniczym wysokogórskim krajobrazem Kotła Łomniczki i widokami na północne, pionowe ściany Śnieżki i Wodospadem Łomniczki. Dodatkowo, przy dobrej pogodzie zahaczymy też o czeskie schronisko Luční Bouda, 1410 m n.p.m. słynące z piwa z własnego browaru, który jest najwyżej położonym w Europie Środkowo-Wschodniej!
czasy przejść: ok. 7h + przerwy na szlakach (w schroniskach Samotnia i Dom Śląski), razem 18 km, w tym przewyższenia: 890 m↑, 1115 m↓, 27 GOT
Dzień drugi (niedziela, 8 października 2023) Rudawy Janowickie: Skalnik 945 m n.p.m. [szczyt KGP]
Rano po śniadaniu w hotelu*** zapakujemy bagaże do autokaru lub busa i pojedziemy autokaremKowar skąd ruszymy pieszo na wędrówkę po Rudawach Janowickich.
Głównym celem będzie wędrówka na najwyższy szczyt Rudaw Janowickich – Skalnik, 945 m n.p.m. należący do Korony Gór Polski, a także jego skalisty i bardzo widokowy wierzchołek Ostra Mała, 935 m n.p.m. W pobliżu szczytu są tez Konie Apokalipsy, czyli grupa skałek, którym zamierzamy się przyjrzeć ;-)
Czas przejścia 4,5+przerwy, 12 km, 760 m w górę, 760 m w dół, 23 GOT
Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, mgła, silna wichura) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.
Wyżywienie
W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie w hotelu***.
W czasie wędrówek bazujemy na przekąskach i wodzie (warto w tym mieć herbatę w termosie) z własnego plecaka. Na sobotniej trasie wędrówek będą także 3-4 schroniska górskie, z czego zatrzymamy się w 2-3. Hotel znajduje się blisko centrum Jeleniej Góry, zatem sobotnią obiadokolację można dogodnie zjeść w jednej z jeleniogórskich knajpek.
Na sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w drodze w góry/z gór do Warszawy.
Co wziąć w góry jesienią?
Jesień to najlepsza pora roku na górskie wędrówki, ze względu na stabilną, zazwyczaj słoneczną pogodę. Jednocześnie warto pamiętać, że wieczory i poranki mogą już być bardziej rześkie o tej porze roku niż na nizinach, a pogoda szybko się zmienia w górach, nawet jesienią.
Dlatego buty trekkingowe i oddychającą, chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny plecak. Zdecydowanie warto mieć kije trekkingowe ze względu na spore przewyższenia. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, termos z herbatą. Przyda się obuwie na zmianę do hotelu, w którym nocujemy. Nie zapomnijcie też o latarce, najlepiej czołówce, bo w październiku dzień już nie jest bardzo długi, a także o rękawiczkach i czapce/buffie.
Jak dołączyć?
Zapisz się klikając w przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon.
Dostępne ostatnie wolne miejsca
Masz pytania?
Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub ew. napisz na weronika.wedrujemy@gmail.com