Jakuszyce: Biegówki w Górach Izerskich *Premium*


06-07.01.2024 (weekend)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy na biegówkowy weekend w Górach Izerskich, w wersji *premium*.

Będziemy biegówkować w najbardziej wypasionym i najlepiej przygotowanym obszarze biegówkowym w Polsce! Jeśli nie macie swojego sprzętu to zrobimy dla Was rezerwację biegówek na miejscu. Na miejscu będzie z nami instruktor narciarstwa biegowego z uprawnieniami przewodnika sudeckiego.

Wyjazd z Warszawy i powrót do niej autokarem, przejazdy lokalne, nocleg ze śniadaniem w eleganckim hotelu***. W ramach wyjazdu zapewniamy opiekę pilota i ubezpieczenie NNW i narciarskie.

Na ten wyjazd można też dołączyć i do nas i odłączyć się w Łodzi lub we Wrocławiu.

Jeśli swobodnie się czujesz na górskich szlakach, to możesz zrobić w tym czasie własne trasy biegówkowe, inne niż grupa, zaś jeśli wolisz wędrować z grupą to zapraszamy do wspólnego szusowania


Charakter wyjazdu

Przez oba dni szusujemy na lekko po Górach Izerskich, podczas, gdy nasze bagaże będą na nas czekać w busie lub autokarze. Czekają nas piękne, świetnie przygotowane trasy, satysfakcjonujące zarówno dla biegówkowych wyjadaczy jak i dla debiutantów w tej dziedzinie.

Na trasie będą dogodne miejsca gdzie będzie się można zagrzać i coś niewielkiego zjeść i się napić - w Schronisku Orle, oraz w Chatce Górzystów.

Jeśli jednak zamiast biegówek ktoś z Was woli górską wędrówkę to też może w ciągu dnia się odłączyć i we własnym zakresie zrealizować ciekawie i bezpiecznie taki plan, a my też oczywiście podsuniemy dobre pomysły takiej trasy, bo dobrze znamy te góry. 

Dlaczego wyjazd ma kategorię Premium?

Ponieważ wycieczka obejmuje pobyt w eleganckim hotelu o standardzie***.

Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8.4, na portalu booking.com wraz z oceną 8.7 za personel.

Koszt

549/os. i obejmuje:

Koszt nie obejmuje:

biletu kolejowego Jelenia Góra-Jakuszyce w niedzielę rano (12 zł), opcji wypożyczenia nart z wiązaniami i kijkami w przypadku braku własnego sprzętu – ok. 55 zł/dzień/komplet, opcji map kolorowych z zaznaczonymi trasami wędrówki w wersji wydrukowanej (5 zł), opcjonalnie dupleksu - dwóch miejsc w autokarze do dyspozycji jednej osoby (235 zł) ew. indywidualnych lekcji z instruktorem (koszt uzależniony od ilości chętnych), pozostałych posiłków

Zbiórka, wyjazd i powrót

Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 5 stycznia 2024 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Góry Izerskie do Jakuszyc. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między g.23 a ok. g. 1.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek 7/8.01, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach. 

Na ten wyjazd można też dołączyć i do nas i odłączyć się w Łodzi lub we Wrocławiu

Z Łodzi wyjedziemy ok. g. 00.50 w sobotę 6 stycznia, z Wrocławia ok. g. 4.00 w sobotę, 6 stycznia.

W niedzielę, 7 stycznia do Wrocławia wrócimy ok. g. 17-18, a do Łodzi wrócimy ok. g. 20-21.

Dzień pierwszy (sobota, 6 stycznia 2024) 

Rano dotrzemy autokarem lub busem do Jakuszyc, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą, gdzie będzie też możliwość przebrania się.

W Jakuszycach zaczniemy od odwiedzenia wypożyczalni biegówek, gdzie będziemy mieć zarezerwowane komplety nart dla uczestników nieposiadających własnego sprzętu. Dołączy też do nas instruktor. Zanim zaczniemy biegówkowanie, pojawi się chwila na krótkie szkolenie - wyjaśnimy najważniejsze kwestie, w tym sprytne wskazówki nt. poruszania się na biegówkach, tak by debiutanci poczuli się pewniej i się nie wywracali . Narty biegowe to szalenie łatwa zabawa, bezpieczna i niezwykle intuicyjna, przez co już po pierwszej godzinie debiutant porusza się nie gorzej niż osoby ze znacznie większym doświadczeniem.

W oba dni zaproponujemy każdemu z Was trasy o różnym stopniu trudności do wyboru zaznaczonych na mapkach - łatwych, średnich i trudniejszych.

My pierwszego dnia zaczniemy od łatwych tras, potem ruszymy w odcinki średniej trudności, a ciąg dalszy będzie zależał od kondycji pozostałych członków ekipy. Na pewno będziemy chcieli odwiedzić w ramach wspólnego szusowania górskie Schronisko Orle, aby rozgrzać się herbatą tuż przy czeskiej granicy. Osoby zdecydowanie szybciej jeżdzące  i bardziej doświadczone będą mogły się odłączyć jadąc np.do Chatki Górzystów z genialnymi naleśnikami z jagodami lub też na czeską stronę, by skorzystać z uroków czeskiej gastronomii.

Po zakończeniu sobotnich tras pojedziemy  busem lub autokarem ew. pociągiem prosto do hotelu*** na nocleg.

Wieczór będzie dobrą okazją na wymianę wrażeń z biegówkowania przy napojach jakie lubicie.

Dzień drugi (niedziela, 7 stycznia 2024) 

W niedzielę po smacznym śniadaniu w hotelu***, podjedziemy pociągiem spod samego hotelu do Jakuszyc na kolejną porcję biegówkowej zabawy. Po zakończeniu niedzielnych tras przyjedzie po nas autokar lub bus i ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się na obiadokolację w dogodnym zajeździe.

Wyżywienie

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie.

Sobotnią obiadokolację będzie można zjeść do wyboru w ciągu dnia w rejonie naszych tras biegówkowych (bardzo dogodne opcje), lub też wieczorem w jednej z restauracji przy rynku w Jeleniej Górze, a zarazem 15 min pieszo od hotelu. Na niedzielną obiadokolacje zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.

Na trasie naszego szurania będzie okazja posilić się czy napić w samych Jakuszycach, ale także w Schronisku Orle oraz w schronisku Chatka Górzystów (w sobotę, dla doświadczonych biegówkowiczów), gdzie można spróbować słynnych tamtejszych naleśników z jagodami.

Warto jednak mieć ze odrobinę przekąsek na czas biegówkowania oraz koniecznie termos z ciepłą herbatą, najlepiej niewielki, bo warto na biegówkach wagę i wielkość plecaka ograniczać do minimum.

Co wziąć na biegówki w górach?

Poruszamy się na lekko czyli z niewielkim plecaczkiem (reszta bagaży będzie na nas czekać w busie lub autokarze).

Ubranie najlepiej mieć podobne jak w góry, czyli warto ubrać się warstwowo, w tym szczególnie warto zadbać o bieliznę termoaktywną. Warto nie ubierać się zbyt ciepło, bo na biegówkach znacznie szybciej się rozgrzewamy, niż podczas górskiej wędrówki.

Do plecaka zapakujcie termos z ciepłą herbatą i odrobinę przekąsek oraz czołówkę plus ewentualnie zapasowe rękawiczki. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych  I pamiętajcie, by plecak był naprawdę jak najlżejszy – to też ułatwi Wam utrzymanie równowagi podczas jazdy.


Program jest ramowy. Kolejność tras biegówkowych może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy biegówkowej w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. mgła, silna wichura, śnieżyca, bardzo duża grubość pokrywy śnieżnej) oraz kondycję grupy. 

Jak dołączyć?

Zapisz się klikając w żółty przycisk "dołącz do wyjazdu" lub wyślij do nas maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając swoje imię, nazwisko i telefon


Dostępne ostatnie wolne miejsca

Masz pytania?

Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) lub napisz weronika.wedrujemy@gmail.com