Leśny spacer dla dzieci i ognisko + nocny odcinek


14.10.2023 (sobota)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Jest takie miejsce blisko Warszawy, gdzie podczas krótkiego, 2,5-kilometrowego spaceru leśnego można przeżyć kilka niezapomnianych przygód, rozwiązać zagadki, zobaczyć (i zmierzyć) prastare drzewa, a do tego spędzić niezapomniany czas przy ognisku z kiełbaskami. Tym razem czeka nas też specjalny (ale krótki) odcinek, który przejdziemy już po zmierzchu.

Chodźcie tam z nami! Zapraszamy na spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami

Co nas czeka?

Nowe miejsce! Wędrówka długości ok. 2,5 kilometra po magicznym, leśnym zakątku pełnym niespodzianek. Tym razem będziemy się wspólnie cieszyć przygodą w jesiennej aurze. Jak zawsze będzie kilka zabaw i zagadek, a na końcu medale

Pod koniec spaceru przewidujemy ok. godzinną przerwę na odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami na prywatnej działce blisko lasu. Będzie też dostęp do toalety.

Po ognisku czeka nas jeszcze krótki, około 20-minutowy spacer o zmierzchu w miłej atmosferze, tak, by dzieci oswoić z taką sytuacją. W ten sposób dotrzemy do miejsca, z którego zaczęliśmy spacer, gdzie będą Wasze samochody, a w pobliżu są przystanki 2 linii autobusowych, a także kolei SKM i KM.

Całe spotkanie potrwa około 3 godziny.

Koszt

Koszt uczestnictwa to 15 zł/os. (rodzic), 55 zł (dziecko 4-9 lat) oraz 0 zł (niemowlę 0-1 rok).

Koszt uczestnictwa dziecka 4-9 lat obejmuje:

Koszt uczestnictwa rodzica obejmuje:

Dzieci w wieku 0-1 uczestniczą bezpłatnie (teren tym razem nie jest zbyt jest wymagający dla wózków)

Miejsce spotkania i dojazd

Spotykamy się w sobotę, 14 października 2023 roku o g. 15.30. Impreza potrwa ok. 3 godziny.

Miejsce spotkania jest pod lasem, w pobliżu otuliny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w rejonie Dzielnicy Wesoła i Sulejówka, na obrzeżach Warszawy. Można dojechać autem (parking), rowerem lub dogodnie warszawską komunikacją miejską ZTM (tuż obok przystanki 2 linii autobusowych i SKM), a także Kolejami Mazowieckimi. Miejsce jest położone ok. 20 km autem od centrum Warszawy.

Wszystkie szczegóły miejsca spotkania podamy zapisanym osobom.

Co wziąć na spacer?

Wygodne, najlepiej sportowe buty - zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, ubranie odpowiednie do warunków pogodowych (ochrona przed deszczem, kleszczami i ew. chłodem). Warto mieć napoje – minimum 0,5 litra wody na osobę, a jeśli Twoje dziecko lubi jakieś konkretne, specyficzne jedzenie, to też warto je wziąć, a to wszystko zapakować w poręczny sposób najlepiej do plecaka. Można pomyśleć o lekkim (niewiele ważącym) kocyku – przy ognisku będą miejsca siedzące, ale kocyk można sobie wziąć dodatkowo jeśli Wam się sprawdza. Można wziąć ubrania na zmianę dla dzieci. Weźcie też latarki - mogą się przydać na nocny odcinek (choć my też pokażemy, że warto spróbować też bez latarek).

Jeśli rozważasz wzięcie wózka dla niemowlęcia, to nie będzie problemu - teren po którym będziemy spacerować nie jest wymagający pod tym względem.

Z kim się spotkamy?

Spacer poprowadzą:

Marysia - wieloletnia instruktorka ZHP z zielonego Sulejówka, z głową pełną pomysłów, która wśród drzew czuje się jak w domu. Od pewnego czasu zabiera małego synka na obozy nie tracąc miejsca w bagażu na zbędne zabawki, bo las ma przecież do zaoferowania tak wiele! 

Weronika - od ponad 9 lat pilot i organizator wycieczek plenerowych, freak planowania wyjazdów, miłośniczka Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i map, mama przedszkolaka, założycielka Grupy Turystycznej Wędrujemy

Jak się zapisać?

Zapisz się wypełniając formularz zgłoszeniowy. Otworzy Ci się on po kliknięciu w żółty przycisk "dołącz do spaceru". 

Po otrzymaniu Twojego zapisu w ciągu 1-2 dni wyślemy Ci potwierdzenie rezerwacji miejsca na spacerze. Po zamknięciu zapisów i odnotowaniu wpłat prześlemy wszystkim uczestnikom szczegóły spotkania.

Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc, ale nie później niż do czwartku, 12 października do g. 18.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Dostępne ostatnie wolne miejsca

Masz pytania?

Zadzwoń do nas 608479222 (Weronika) 

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE WYCIECZKI