Złote Karkonosze - Szrenica i Zamek Chojnik, 18-19.11.2017 (weekend)Zapraszamy na wędrówkowy weekend w Karkonoszach, gdzie zobaczymy te piękne góry w dwóch skontrastowanych odsłonach! 

Pierwszego dnia dotrzemy w najwyższe partie tego pasma zdobywając potężną Szrenicę, 1362 m n.p.m., Łabski Szczyt, 1472 m n.p.m. oraz partie szczytowe Wielkiego Szyszaka 1509 m n.p.m., oraz stromy i przepastny widok ze szczytu Śnieżnych Kotłów, 1490 m n.p.m. a wszystko w późnojesiennej lub nawet wczesnozimowej szacie. 

Tymczasem drugi dzień pokaże nam niższe zakątki Karkonoszy wraz z łagodnym powietrzem, sielskie, jesienne widoki, malowniczy, 10-metrowy Wodospad Podgórnej i dostojne, gotyckie budowle: zamek Chojnik, 627 m n.p.m. i Świątynię Wang 831 m n.p.m.

Przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy w Karkonosze i z powrotem, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami.


charakter wyjazdu:

Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając na lekko zarówno Szrenicę jak i Łabski Szczyt jak i inne szczyty, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub autokarze, który będzie czekał na naszym noclegu. W ramach wyjazdu uczestnicy mają zapewnioną sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie. Na sobotniej trasie będzie po drodze bufet i schronisko, na trasie niedzielnej bufet. Obiadokolację w niedzielę zjemy w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.
Zgłoszenia:
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz, ewentualnie mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, numer telefonu i adres email każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


Koszt wycieczki to 330 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Szklarska Poręba

− powrót tym samym busem lub autokarem na trasie Karpacz – Warszawa

 przejazdy lokalne busa lub autokaru

− nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, TV i wifi


− niedzielne śniadanie w pensjonacie

− sobotnia obiadokolacja

− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

− sobotnia oraz trasa trekkingowa prowadzona przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

− ubezpieczenie NNW na sobotę i niedzielę

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi


− podatki w tym VAT

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

− obiadokolację w niedzielę w drodze powrotnej do Warszawy, wydatki na przekąski wedle potrzeb

− biletów wstępu do Parku Narodowego, 

− biletów do Wodospadu Kamieńczyka, na Zamek Chojnik (Ci, którzy już byli i nie chcą zwiedzać, mogą poczekać w knajpkach przy obiektach)


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 17 listopada 2017 na ul. Emilii Plater, w pobliżu Hotelu Intercontinentalskąd ruszymy autokarem w Gorce. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY - sobota, 18 listopada

Tego dnia czeka nas wysokogórska wędrówka ze zdobyciem Szrenicy Szrenicy, 1362 m n.p.m., Łabskiego Szczytu, 1472 m n.p.m. oraz przejściem partii szczytowych Wielkiego Szyszaka 1509 m n.p.m., dzięki czemu będziemy mieć też przepastny widok ze szczytu Śnieżnych Kotłów, 1490 m n.p.m. - naszym zdaniem najbardziej ekstremalnego miejsca w Karkonoszach! Zanim to wszystko nastąpi zatrzymamy się jeszcze rano po drodze busem lub autokarem w dogodnym miejscu gdzie będzie możliwość napicia się aromatycznej kawy lub gorącej herbaty, czy też zjeść przekąski.

Wśród bardziej sielskich elementów, które nas tego dnia czekają niewątpliwie trzeba zaliczyć najwyższy w Karkonoszach po polskiej stronie, 27-metrowy Wodospad Kamieńczyka na wysokości 846 m n.p.m., który zobaczymy najprawdopodobniej w tajemniczej, późnojesiennej wersji idąc po specjalnej platformie i będąc wyposażonymi w kaski, które każdy zwiedzający otrzymuje od Karkonoskiego Parku Narodowego na czas zwiedzania. 

Warto wiedzieć, że to tutaj kręcono niektóre ze scen filmu „Opowieści z Narnii”! W czasie wędrówki odwiedzimy klimatyczne, przepięknie położone na szczycie Szrenicy schronisko górskie, 1362 m n.p.m a także będzie chwila na napicie się herbatki w schronisku górskim przy wodospadzie Kamieńczyka, 830 m n.p.m..

Na koniec wędrówki dotrzemy na obiadokolację i nocleg do naszego pensjonatu w karkonoskiej dolinie. Czas magicznego, listopadowego wieczoru będzie świetną okazją do powspominania wrażeń minionego dnia w górskim gronie przy napojach które lubicie.

Czas przejść: 6,5h + przerwy (m.in. w 2 schroniskach i przy Wodospadzie Kameńczyka), 850m , 1060 m , 27 GOT, 18 km

DZIEŃ DRUGI - niedziela, 19 listopada

Tego dnia, po śniadaniu w pensjonacie będzie okazja do zakosztowania przyjemniejszej i bardziej sielskiej wersji Karkonoszy. Zobaczymy słynny, średniowieczny Zamek Chojnik, położony na wyniosłej, stromej skale na wysokości 627 m n.p.m. Będzie czas na poznanie niezwykłej historii i legend tego miejsca czy też zatrzymania się w tamtejszej knajpce. Drugim słynnym „hitem” Karkonoszy jest Świątynia Wang, 831 m n.p.m., czyli drewniany średniowieczny kościółek, przeniesiony do Karpacza w XIX-wieku prosto z Norwegii, co zdradzają m.in. rzeźbione lwy nordyckie i inne motywy z epoki Wikingów. Warto wiedzieć, że w całości został zbudowany bez użycia gwoździ oraz, że uchodzi za najstarszą budowlę sakralną w Polsce.


Tego dnia zobaczymy pełne wyjątkowego uroku mniej uczęszczane szlaki Przedgórza Karkonoskiego, a po drodze przyjrzymy się trzeciemu co do wysokości w Karkonoszach, 10-metrowemu Wodospadowi Podgórnej, 547 m m.p.m. leżącego na Obszarze Natura 2000, a jego pobliżu znajduje się tajemnicza grupa bloków skalnych zwana Walońskim Kamieniem z wykutym znakiem krzyża i ludzkiej dłoni.

Po zakończonej wędrówce zatrzymamy się jeszcze w dogodnej knajpce na obiadokolację w drodze busem lub autokarem do Warszawy.

Czas przejść: 5h + przerwy (m.in. na zwiedzanie Zamku Chojnik i tamtejszą knajpkę oraz oglądanie Świątyni Wang), 800m , 410 m , 22 GOT, 14,5 km


Program jest ramowy. Kolejność przejść trekkingowych może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. mgła, silna wichura, śnieżyca, bardzo duża grubość pokrywy śnieżnej) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


Co wziąć w góry jesienią?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka i rękawiczki (warto mieć drugą parę zapasową). W górach pogoda szybko się zmienia i trzeba być gotowym zarówno na warunki jesienne (w niedzielę) jak i zimowe (w sobotę). Śnieg jest możliwy – w wyższych partiach jest bardziej prawdopodobny o tej porze roku niż jego brak. Warto też założyć, że w sobotę, w partiach szczytowych niemal na pewno będzie wiać – Karkonosze to bardzo wietrzne góry, natomiast w niższych partiach, czyli w część soboty i większość niedzieli powinno być znacznie spokojniej. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo dzień jest krótki i zawsze warto latarkę mieć przyz sobie. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos z gorącą herbatą, kanapki, przekąski.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5RirpDGrmXrLQAQeyQkn_iRcvP8oE4fpEXz1yziA85Gdzsw/viewformPublikujemy wszystkie informacje o wyjeździe, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: lista rezerwowa (komplet 50 uczestników)

Comments