Zimowa Radziejowa 1262 m n.p.m., czyli Beskid Sądecki na biało, 27-28.01.2018 (weekend)

dostępne: lista rezerwowa (komplet 38 uczestników) 

Beskid Sądecki to nasza ulubiona część Beskidów. Zapraszamy na wędrówkę podczas której zdobędziemy jej najwyższy szczyt Radziejową (1266 m n.p.m.) należącą do Korony Beskidów. Nie mniej pięknym przeżyciem będzie wejście na Jaworzynę Krynicką (1114 m) w Pasmie Jaworzyny Beskidu Sądeckiego.

Wśród szczytów które „zaliczymy” znajdzie się też m.in. Wielki Rogacz (1182 m n.p.m) oraz Runek (1085 m n.p.m.). Odwiedzimy sympatyczne schroniska górskie, w tym  Bacówkę PTTK Nad Wiechomlą i schronisko PTTK na Jaworzynie.

Wyjazd z centrum Warszawy o północy z piątku na sobotę wynajętym busem lub autokarem i powrót do niej ok. północy z niedzieli na poniedziałek, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę pilota i ubezpieczenie NNW. w planach m.in.:

2 dni wędrówki po Popradzkim Parku Krajobrazowym, w tym przejście pasmem Radziejowej oraz pasmem Jaworzyny Krynickiej;

zdobycie w zimowych warunkach Radziejowej (1266 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego 

zdobycie widokowej Jaworzyny Krynickiej 1114 m n.p.m. - jednego z najsłynniejszych szczytów beskidzkich, najwyższego w całym Paśmie Jaworzyny Beskidu Sądeckiego, znanego z niezrównanego widoku na Tatry

zdobycie na lekko m.in. Małej Radziejowej (1207 m n.p.m), Wielkiego Rogacza (1182 m n.p.m) oraz Runka (1085 m n.p.m.)


- odwiedzenie kultowych schronisk górskich, w tym Bacówki Nad Wiechomlą, Schroniska na Przehybie (lub Bacówki na Obidzy), oraz Chatki pod Niemcową, a także Schroniska na Jaworzynie

nocleg w ładnie położonym, eleganckim hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju

niedzielne śniadanie w hotelu

sobotnia obiadokolacja

przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Piwniczna-Zdrój - Warszawa

lokalne przejazdy i powroty busem lub autokarem na miejsce noclegu

opieka pilota

ubezpieczenie NNW na oba dni

charakter wyjazdu:

Powędrujemy po szlakach średniej trudności, zatem każdy kto bywa w górach lub też regularnie podejmuje inne aktywności fizyczne z pewnością sobie poradzi. Przez oba dni będziemy trekkingować na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając zarówno Radziejową, Jaworzynę Krynicką jak i inne szczyty, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub autokarze. Na trasie trekkingu będą schroniska: w sobotę dwa, w niedzielę jedno. Zatrzymamy się w nich na odpoczynek i napicie się lub zjedzenie czegoś ciepłego.


Koszt wycieczki to 335 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy – Wierchomla - centrum Warszawy

przejazdy busem lub autokarem na początki tras trekkingowych i powroty z nich

nocleg w ładnie położonym, eleganckim hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju położonym na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w 2- i 3-osobowych pokojach oraz 4-osobowych apartamentach składających się z 2 pokoi 2-osobowych. Wszystkie pokoje i apartamenty z tv, łazienką, zestawem kosmetyków, pościelą i ręcznikami. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, bar, całodobowa recepcja, bezpłatne wifi, gry planszowe, stół do tenisa stołowego i bilarda, piłkarzyki

niedzielne śniadanie w hotelu***

sobotnią obiadokolację

opiekę pilota

ubezpieczenie NNW na oba dni

koszty do uwzględnienia we własnym zakresie:

wydatki w schroniskach na trasie trekkingu, niedzielna obiadokolacjaZgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

dostępne: lista rezerwowa (komplet 38 uczestników) 


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:


Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 26/27 stycznia 2018 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w rejon stacji narciarskiej Wierchomla – Dwie Doliny w Beskidzie Sądeckim.

Do Warszawy wrócimy z Beskidu Sądeckiego w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to ok. g. 0.30 w nocy).


DZIEŃ PIERWSZY - sobota, 27 stycznia 2018

Rano docieramy busem lub autokarem do Szczawnika koło Muszyny, skąd zaczniemy naszą piesza wędrówkę. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się na jakiejś dogodnej stacji benzynowej lub zajeździe przed wyruszeniem na szlak, by napić się ciepłej herbaty lub gorącej kawy, jak to bywa zwykle na naszych wyjazdach. Po wypakowaniu rzeczy z autokaru, udamy się w kierunku szczytu Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Rozpościerają się stamtąd rozlegle widoki na Góry Leluchowskie, Magurę Spiską, Góry Lubowelskie na Słowacji, Pasmo Radziejowej, aż po Beskid Niski i Góry Grybowskie. Przy dobrej pogodzie zobaczymy nawet oszałamiającą panoramę Tatr. Na jej szczycie w schronisku górskim PTTK lub knajpce zrobimy krótką przerwę na regenerację sił, a następnie, przez Polanę Bukową, udamy się czerwonym - Głównym Szlakiem Beskidzkim na szczyt Runek (1080 m n.p.m.). Po jego zdobyciu dotrzemy do Bacówki PTTK nad Wierchomlą (895 m n.p.m.). Tam zrobimy przerwę na zjedzenie czegoś dobrego i oczywiście będzie okazja popodziwiać wspaniałe widoki od doliny Wierchomianki aż po Pasmo Radziejowej, a do tego przy dobrej pogodzie zobaczymy panoramę Tatr! 

Krótko potem dotrzemy do Wierchomli Małej, gdzie spotkamy się z narciarzami z naszej ekipy spędzającymi dzień na szusowaniu w tamtejszym ośrodku narciarskim. Na koniec pojedziemy naszym busem lub autokarem na obiadokolację oraz nocleg do hotelu***. Hotel znajduje się na dość stromym wzniesieniu, zatem odcinek ok. 500 m od miejsca zaparkowania busa lub autokaru do hotelu będzie do pokonania pieszo. Wieczór będzie dobrą okazja, by wymienić się wrażeniami minionego dnia na górskim szlaku, ale też spędzenia wspólnie czasu z ekipą narciarską.

Czas przejścia około 6 godzin + przerwy w 2 schroniskach na trasie

DZIEŃ DRUGI - niedziela, 28 stycznia 2018

Rano, po śniadaniu na noclegu ruszymy na Niemcową (1001 m n.p.m.). Ze szczytu zejdziemy trochę poniżej, gdzie jest słynna Chatka pod Niemcową – będzie okazja napić się czegoś ciepłego. Następnie wrócimy na grzbiet i nim, trzymając się czerwonego szlaku (Główny Szlak Beskidzki) wejdziemy na Międzyradziejówki (1035 m n.p.m.) a z nich jeszcze wyżej – na Wielki Rogacz (1182 m n.p.m.). Stąd już krótka droga (acz pod górę) na Radziejową (1266 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, należący do Korony Beskidów.

Po wejściu na Radziejową udamy się w kierunku przesympatycznej Bacówki na Obidzy, 931 m n.p.m. po drodze zdobywając szczyt Małego Rogacza (1162 m n.p.m) oraz przechodząc przez bardzo widokową Litawcową Polanę, a także osiągając Gromadzką Przełęcz 931 m n.p.m..

W bacówce na pewno zrobimy sobie przerwę na dobre jedzenie, a stamtąd dotrzemy w miejsce gdzie będzie stał nasz bus lub autokar, którym ruszymy w kierunku Warszawy, po drodze wstępując na obiadokolację oraz po ekipę narciarską w Wierchomli. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to ok. g. 0.30 w nocy).

Czas przejścia około 6 godzin + przerwa w bacówce i w chatce na trasie


Co wziąć w góry zimą?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka i rękawiczki, w tym warto mieć też drugą, zapasową parę. W górach pogoda szybko się zmienia. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć zwłaszcza zimą. Na pojedynczych, stromszych odcinkach szlaku, mogą przydać się raki lub raczki, przy czym te drugie zalecamy kupować w dobrych sklepach górskich, najlepiej u znanych producentów, aby posłużyły Wam na dłużej. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo dzień zimą jest krótki. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie, bo znacznie się z nimi wygodniej wędruje zimą. 

Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do hotelu. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski.W miejscu noclegu zjemy sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy. Na trasie trekkingu będą też schroniska górskie – dwa sobotę i jedno w niedzielę.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, wysoka pokrywa śnieżna, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.Comments