Zima w Pieninach. Trekking + opcja biegówkowa i zjazdowa, 04-05.02.2017 (weekend)

komplet uczestników, zapraszamy na listę rezerwową  


Zapraszamy na zimową wędrówkę po cudnych Pieninach. W ciągu weekendu zdobędziemy zarówno słynne Trzy Korony (982 m n.p.m.) jak i Wysoką (1050 m n.p.m.) - najwyższy szczyt tych gór słynący z fenomenalnych widoków na Tatry. Sobotnie popołudnie spędzimy w urokliwej Szczawnicy.

Jednak jeśli zamiast trekkingu wolicie biegówki lub białe szaleństwo na stokach to pierwszego dnia też będzie taka opcja - zjazdowa na stokach Palenicy i Szafranówki, a biegówkowa wzdłuż Dunajca.

Wyjazd z Warszawy i powrót do niej busem lub autokarem, nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami w Krościenku, opieka certyfikowanego pilota PIT.


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


komplet uczestników, zapraszamy na listę rezerwową                                               Zobacz zdjęcia z naszych poprzednich wypadów w Pieniny

 
                         Pieniny  - biegówki i wędrówki
                  w długi weekend na Trzech Króli 2015

               
https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipNxtcpI6oYP1VTuB--JVyYNW_Zn9jw-0jCC1LBa


   
                             
Pieniny Polskie i Słowackie 
                      w długi weekend listopadowy 2011
 
     
https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipN9c4f7ciQPxoB4kssACyAJzE0Pqy4v-umNCCv_


Koszt wycieczki to 330 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Pieniny

− powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Pieniny – Warszawa

− przejazdy lokalne busem lub autokarem na po zakończeniu tras pieszych i narciarskich oraz podwiezienie w sobotę pod wyciąg na Palenicę oraz na rozpoczęcie trasy wędrówki

− nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

− sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu− niedzielne śniadanie w miejscu noclegu

− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

− ubezpieczenie NNW

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

− podatki

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

− obiadokolacja w niedzielę, śniadanie w sobotę, wydatki na przekąski

− sauna i jacuzzi w pensjonacie (ok.10 zł/os./godzinę).
 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
charakter wyjazdu:

Przez oba dni wędrujemy (ale też biegówkujemy czy zjeżdżamy na nartach) na lekko nosząc ze sobą w małym plecaczku tylko to, co potrzebne podczas wędrówki [więcej informacji na dole strony], podczas gdy nasze bagaże czekają na nas w busie lub autokarze. Pierwszego dnia będziemy mieć po drodze wędrówki schronisko górskie, gdzie będzie okazja się zagrzać, coś zjeść i wypić.

Nocujemy w pensjonacie w Krościenku nad Dunajcem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami. Na miejscu jemy też sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie. Na sobotnie śniadanie zatrzymamy się na dłużej na dogodnej stacji benzynowej w drodze z Warszawy w sobotę rano, gdzie będzie okazja napić się kawy lub herbaty, na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej z Pienin.

W sobotnie popołudnie odwiedzimy Szczawnicę, więc będzie okazja się zaopatrzyć w sklepach spożywczych, odwiedzić Pijalnię Wód czy też zajrzeć do jakiejś sympatycznej knajpki.


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 03/04 lutego 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Pieniny. 

Do Warszawy wrócimy z Pienin w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 4 lutego)

Rano dotrzemy w Pieniny, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą. 

Po dotarciu do Szczawnicy zatrzymamy się busem pub autokarem przy wyciągu na Palenicę przy wypożyczalni, skąd dogodnie można wyruszyć zarówno na wyciąg jak i na trasę biegówkową. 

link do wyciągu: tutaj

link do wypożyczalni biegówek i nart zjazdowych: tutaj


 W ramach trekkingu tego dnia wyruszymy na zimowe zdobycie Wysokiej (1050 m n.p.m.) - ich najwyższego szczytu. Rozpościerają się z niego niezrównane widoki na całe Tatry, Male Pieniny i Pieniny Właściwe a także Pasmo Radziejowej Beskidu Sądeckiego. Tego dnia przejdziemy też wybitnie malowniczy Wąwóz Homole. Podczas tej wędrówki wejdziemy też na Durbaszkę (942 m n.p.m.) i Cyrhlę (774 m n.p.m.). Odwiedzimy też Schronisko pod Durbaszką, słynące z widoków na Dolinę Grajcarka. Zatrzymamy się tam, zagrzejemy i posilimy małym co nieco.


Wraz ze zmierzchem dotrzemy do malowniczej Szczawnicy, by skorzystać z jej uroków - sympatycznych knajpek, ładnej architektury uzdrowiskowej czy - jak ktoś woli - pijalni wód. W Szczawnicy też wszyscy się spotkamy - wędrowcy z narciarzami. 

Na koniec przyjedzie po nas bus i pojedziemy na nocleg i obiadokolację do pensjonatu. Wieczór będzie też świetną okazją do powspominania wrażeń minionego dnia - zarówno narciarskich jak i wędrówkowych.

Czas przejścia: ok. 6 godzin (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie (m.in. w Schronisku pod Durbaszką) , w sumie ok. 15 km, ok. 730 m przewyższenia w górę i ok. 830 m przewyższenia w dół
DZIEŃ DRUGI (niedziela, 5 lutego): 

Tego dnia, po śniadaniu wyruszymy na zimowe zdobycie Trzech Koron (982 m n.p.m.) - symbolu Pienin i jednocześnie ich najbardziej znanego szczytu. W ramach tej wędrówki przejdziemy po najbardziej znanej i „obowiązkowej” części Pienin – Pieniny Właściwe. Na szczycie Okrąglicy (Trzy Korony, 982 m n.p.m) czeka nas platforma widokowa z barierkami. Roztaczają się stamtąd cudowne widoki na Przełom Dunajca, południową część pobliskich Gorców wraz z majestatycznym Lubaniem i zachodnią część Pienin. Na koniec przyjedzie po nas bus lub autokar i ruszymy w kierunku Warszawy, po drodze zatrzymując się jeszcze na obiadokolację, a drogę umilimy sobie oglądaniem filmów na DVD. 

Czas przejścia: ok. 5 godzin (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie , w sumie ok. 12 km, ok. 700 m przewyższenia w górę i ok. 430 m przewyższenia w dół


Co wziąć w góry zimą?

Przez oba dni chodzimy na lekko. Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka i rękawiczki (warto mieć też zima zapasowe). W górach pogoda szybko się zmienia. 

Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Jeśli macie raki albo chociaż raczki, to warto je wziąć na ostatnie 15 minut podejścia na Wysoką, bo bez nich ten odcinek może być niebezpieczny. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Zimą ważne by mieć ze sobą termos z gorąca herbatą, przekąski, kanapki. Weźcie koniecznie ze sobą aparaty fotograficzne :-)

Comments