Zieleniec: Biegówki w Górach Orlickich i Bystrzyckich, 01-02.02.2020 (weekend)

Dostępne 3 wolne miejsca
Tego jeszcze nie było! Zapraszamy na weekend biegówkowy w Góry Orlickie i Bystrzyckie!
Gdy rozważając wyjazd na biegówki wszystkim przychodzą na myśl Jakuszyce my proponujemy miejsce równie atrakcyjne, a zarazem mniej oczywiste
Zieleniec w Sudetach na Dolnym Śląsku to obok Jakuszyc najlepszy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce słynący z długo utrzymującego się śniegu. Miejscowość połączona jest z rozległą siecią czeskich tras biegowych z dostępnymi setkami kilometrów ratrakowanych szlaków.

Pobliska Spalona wraz z kultowym schroniskiem Jagodna to równie atrakcyjny biegówkowo teren z blisko 40 km tras biegówkowych dająca wspaniały kontakt z przyrodą i wytchnienie po obleganym Zieleńcu. Doskonale spędzą tu zatem czas zarówno debiutanci, jak i wprawieni w boju zaawansowani biegacze.W PLANACH

- biegówkowe szusy w rejonie Zieleńca w Górach Orlickich - zarówno po czeskiej stronie jak i po polskiej

- biegówkowe trasy w rejonie Spalonej w Górach Bystrzyckich

- nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych

- śniadanie w miejscu noclegu

- prowadzenie tras przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego i zarazem instruktora narciarstwa biegowego

- dla chętnych rezerwacja sprzętu biegówkowego

- przejazd autokarem lub busem z Warszawy w Góry Orlickie i Bystrzyckie i z powrotem oraz przejazdy lokalne (2 kierowców)


- opieka pilota

- ubezpieczenie NNW oraz narciarskie na terenie Polski i Czech


CHARAKTER WYJAZDU

Przez oba dni biegówkujemy na lekko po Górach Orlickich i Bystrzyckich, podczas, gdy nasze bagaże będą na nas czekać w busie lub autokarze. Czekają nas piękne, świetnie przygotowane trasy, satysfakcjonujące zarówno dla biegówkowych wyjadaczy jak i dla debiutantów w tej dziedzinie.

Ten wyjazd będzie połączony z imprezą "Zieleniec Ski Arena - narciarski odlot, 02-03.02.2020 (weekend), zatem będzie możliwość jednego dnia szusować na biegówkach, a drugiego, jeśli ktoś chce pomykać na nartach zjazdowych

Na trasie będą dogodne miejsca gdzie będzie się można zagrzać i coś niewielkiego zjeść i się napić.


WYŻYWIENIE

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie, dla chętnych będzie też możliwość dokupienia w miejscu noclegu sobotniej obiadokolacji.

Na sobotnie śniadanie zatrzymamy się na dłużej na dogodnej stacji benzynowej lub knajpce, w drodze z Warszawy w Góry Orlickie i Bystrzyckie, gdzie będzie okazja napić się kawy lub herbaty i coś przekąsić. Na niedzielną obiadokolacje zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.

Na trasie naszego szurania będzie okazja posilić się czy napić w samym Zieleńcu, Spalonej czy też po czeskiej stronie w tamtejszej sympatycznej Masarykovej Chacie, w której będzie możliwość spróbowania tamtejszych knedlików z borówkami lub w wersji mięsnej.

Warto jednak mieć ze odrobinę przekąsek na czas biegówkowania oraz koniecznie termos z ciepłą herbatą, najlepiej niewielki, bo na biegówkach najlepiej plecak ograniczać do minimum.KOSZT UCZESTNICTWA to 345 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na trasie Warszawa – Zieleniec

− powrót tym samym autokarem na trasie Spalona – Zieleniec - Warszawa

− przejazdy autokarem

 nocleg w pensjonacie w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami

− niedzielne śniadanie 

− opiekę pilota 

 prowadzenie tras biegówkowych przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego i zarazem instruktora narciarstwa biegowego 


− 2 kierowców

 zapewniony transport kompletów nart biegowych 

− ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL) w Polsce

− ubezpieczenie KL NNW w Czechach w sobotę

− ubezpieczenie narciarskie (obejmujące też OC) w Polsce

 ubezpieczenie narciarskie w Czechach w sobotę

− podatki, w tym VAT

Koszt nie obejmuje:


− wypożyczenia nart z wiązaniami i kijkami w przypadku braku własnego sprzętu – ok. 
30 zł/dzień w 
zależności od liczby chętnych

− wjazdu gondolą w rejon Masarykovej Chaty (14 zł)

− pozostałych posiłków


ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.
 

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby. W przypadku braku własnego sprzętu biegówkowego prosimy też o przesłanie swojego wzrostu + rozmiaru buta.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca oraz dane do wpłaty.

Dostępne 3 wolne miejsca


PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

ZBIÓRKA, ODJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 00.15 w sobotę 1 lutego 2020 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym autokarem w rejon Zieleńca.

Do Warszawy wrócimy z Gór Bystrzyckich i Orlickich w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to g. 1.30 w nocy).


Co wziąć na biegówkowanie w górach?


Oczywiście poruszamy się na lekko czyli z 
niewielkim plecaczkiem (reszta bagaży będzie na nas czekać w busie lub autokarze).

Ubranie najlepiej mieć podobne jak w góry, czyli warto ubrać się warstwowo, w tym szczególnie warto zadbać o bieliznę termoaktywną. Warto nie ubierać się zbyt ciepło, bo na biegówkach znacznie szybciej się rozgrzewamy, niż podczas górskiej wędrówki.

Do plecaka zapakujcie termos z ciepłą herbatą i odrobinę przekąsek oraz czołówkę plus ewentualnie zapasowe rękawiczki. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych :-) I pamiętajcie, by plecak był naprawdę jak najlżejszy – to też ułatwi Wam utrzymanie równowagi podczas jazdy ;-)

Warto też wziąć trochę koron czeskich na zakup jedzenia czy napoju w czeskim schroniskuSZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 1 lutego 2020)

Rano dotrzemy do Zieleńca w Górach Orlickich, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych lub knajpek po drodze z gorącą herbatą i aromatyczną kawą, gdzie będzie też możliwość przebrania się.

W Zieleńcu zaczniemy od odwiedzenia wypożyczalni biegówek, gdzie będziemy mieć zarezerwowane komplety nart dla uczestników nieposiadających własnego sprzętu. Dołączy też do nas licencjonowany przewodnik sudecki. Zanim zaczniemy biegówkowanie, pojawi się chwila na krótkie szkolenie - wyjaśnimy najważniejsze kwestie, w tym sprytne wskazówki nt. poruszania się na biegówkach, tak by debiutanci poczuli się pewniej i się nie wywracali ;-). Narty biegowe to szalenie łatwa zabawa, bezpieczna i niezwykle intuicyjna, przez co już po pierwszej godzinie debiutant porusza się nie gorzej niż osoby ze znacznie większym doświadczeniem.W oba dni zaproponujemy każdemu z Was trasy o różnym stopniu trudności do wyboru zaznaczonych na mapkach - łatwych, średnich i trudniejszych.

My pierwszego dnia zaczniemy od łatwej, potem ruszymy w odcinki średniej trudności, a ciąg dalszy będzie zależał od kondycji pozostałych członków ekipy. Na pewno będziemy chcieli odwiedzić czeską częśc Gór Orlickich czyli Orlicke Hory w ramach wspólnego szusowania, a tam też czeską Masarykovą Chatę aby coś przekąsić i się rozgrzać. W rejon Chaty najłatwiej dostać się wyciągiem i tak i my zrobimy, ale najambitniejsi będą mogli też zrealizować we własnym zakresie trasę z dotarciem do niej na biegówkach wymagającą trasą.

Po zakończeniu sobotnich tras przyjedzie po nas po południu bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu na nocleg. Będzie też możliwość dokupienia obiadokolacji w naszym pensjonacie lub też do wyboru zjedzenie obiadu w rejonie Zieleńca.

Koniec dnia w pensjonacie będzie dobrą okazją na wieczorną wymianę wrażeń z biegówkowania przy napojach, jakie lubicie, a jako że w pensjonacie będzie też nasza ekipa z nart zjazdowych w ramach wyjazdu "Zieleniec Ski Arena – narciarski odlot, 22-23.02.2020 (weekend)" to będzie można powymieniać się jeszcze bardziej różnorodnymi wrażeniami.


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 2 lutego 2020)

W niedzielę po śniadaniu w pensjonacie, pojedziemy busem lub autokarem w rejon Spalonej w Górach Bystrzyckich gdzie czeka nas kolejna porcja biegówkowej zabawy.

Podobnie jak w sobotę zaproponujemy każdemu z Was trasy o różnym stopniu trudności do wyboru zaznaczonych na mapkach - łatwych, średnich i trudniejszych.

Tego dnia naszą bazą będzie klimatyczne Schronisko Górskie PTTK Jagodna (811 m n.p.m.) w ponadstuletnim, drewnianym budynku, gdzie będzie okazja zagrzać się i posilić. Po zakończeniu niedzielnych tras przyjedzie po nas bus lub autokar i ruszymy do Warszawy, po drodze zgarniając ekipę naszych narciarzy zjazdowych z Zieleńca i zatrzymując się na obiadokolację w dogodnym zajeździe na trasie. 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:

Jakuszyce: Biegówki w Górach Izerskich + opcja trekkingu *PREMIUM*, 22-23.02.2020 (weekend)


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc__CaGtBslqYhvBnS9FTPu7kqIoaz8ILlYvqxPpgbFaEaOpw/viewform
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscakrokusyDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejscaJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejscaDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Lista rezerwowa


Comments