Z Zalesia pieszo na pokaz do Muzeum Opowiadaczy Historii, 15.02.2015 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 13.02 g. 14.20: Ostatnie 5 zmian na liście, lista zamknięta. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Osoby, które oczekiwały na liście rezerwowej zapraszamy na kolejne nasze wycieczki
poprzednia aktualizacja: 11.02 g. 19.30: 8 zmian na liście, wciąż jest jeszcze szansa na dołączenie do ekipy, zatem osoby z rezerwy prosimy o cierpliwość. Możliwe, że w czwartek 12.02 późnym wieczorem pojawią się ostatnie pojedyncze miejsca, zapraszamy!
poprzednia aktualizacja: 09.02 g. 23.50: w piątek 06.02 wieczorem zwolniło się kilkanaście miejsc które zostały przekazane osobom z rezerwy. W poniedziałek 09.02 nastąpiły kolejne 2 zamiany, a we wtorek spodziewamy się końcówki zamian miejsc. Warto jeszcze dopisać się do listy rezerwowej, zapraszamy!
poprzednia  aktualizacja: 06.02 g. 10.30: 9 zmian w ekipie 80 osobowej.  Pozostałe zgłoszone osoby prosimy o oczekiwanie na liście rezerwowej - z pewnością zwolnią się jakieś miejsca zwłaszcza w piątek, 06.02 późnym wieczorem. Zapraszamy też do kolejnych zgłoszeń na listę rezerwową!
poprzednia aktualizacja: 04.02 g. 11.40: po pierwszych zgłoszeniach jest nas już 80 osób i to jest maksymalna możliwe wielkość grupy.  Pozostałe zgłoszone osoby prosimy o oczekiwanie na liście rezerwowej - z pewnością zwolnią się jakieś miejsca. Zapraszamy też do kolejnych zgłoszeń na listę rezerwową!
poprzednia aktualizacja: 02.02 g. 20.00: po pierwszych zgłoszeniach jest nas już 48 osób i mamy jeszcze 7 miejsc wolnych, zapraszamy!


Zapraszamy na leśną wędrówkę ok. 16 km po Chojnowskim Parku Krajobrazowym który zakończymy w niezwykłym miejscu. To pierwsze na świecie Muzeum Opowiadaczy Historii zwane Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
To miejsce udostępniane jest tylko na zamówienie. Odbędzie się tam unikatowy, tylko dla naszej grupy, pokaz sztuki opowiadania historii. Usłyszymy i zobaczymy specjalny zestaw improwizowanych opowieści dla dorosłych - będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie, trochę tajemniczo i magicznie. a wszystko w wykonaniu założyciela tego niezwykłego miejsca - Michała Malinowskiego, słynnego kultywatora sztuki słowa mówionego.

organizator: Weronika
w planach:

- wędrówka przez lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego ok. 17 km

pokaz sztuki opowiadania historii w Muzeum Opowiadaczy Historii zorganizowany specjalnie dla GT Wędrujemy

przejście wzdłuż Rezerwatu Uroczysko Stephana chroniącego naturalny drzewostan z udziałem m.in. modrzewia, dębu szypułkowego i lilii złotogłów

- wędrówka wzdłuż Rezerwatu Chojnów ochraniającego naturalny grąd wysoki z drzewostanem sięgającym 160 lat.

- Budzące emocje przejście przez drewniany mostek na rzeczce Zielonej ;-)


- widoki na malownicze stawy w sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego w rejonie Zalesia Górnego i przejście jedną z ich grobli

zbiórka:

Spotykamy się w niedzielę, 15 lutego 2015 o g. 9.00 rano w ścisłym centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Wracać będziemy z Konstancina około zmierzchu, tak by w Warszawie być ok. g.18-19.

Wszystkie szczegóły nt. miejsca spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali mailem.

Kim są opowiadacze historii i czym jest storytelling?

Opowiadacze historii – to inaczej bajarze, opowiadacze, gawędziarze, bardowie. Jedno jest pewne, że związani są z opowiadaniem historii, dykteryjek, opowiadań, baśni i bajek. Niewątpliwie na długi czas zanikła tzw. sztuka opowiadania historii rodzinnych i indywidualnych, magicznych i tych prawdziwych.

Storytelling revival, czyli światowy ruch odnowy tradycji opowiadania historii staje się popularny ostatnimi czasy również w Polsce. Na świecie znane są festiwale, na których spotykają się ludzie i opowiadają sobie godzinami historie. Tak dzieje się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji. Istnieją też ośrodki w Wielkiej Brytanii i Irlandii. We Francji historia opowiadana stała się już odrębną dziedziną artystyczną, jest także przy tym powszechną dziedziną nauki i edukacji. Zawód opowiadacza historii nie jest jednak nowym zjawiskiem, gdyż jego tradycje sięgają dawnej tradycji wędrownych kuglarzy, bardów i pieśniarzy prowansalskich. Mity, baśnie i opowiadania były zawsze ważną częścią każdej kultury rdzennej i występują w innych kulturach. Dzięki prostej strukturze opowiadania, dzieci, młodzież i dorośli mogą bawić się, wzruszać i uczyć. [opis na podstawie strony teatrnn.pl]

Michał Malinowski opowiadacz, propagator tradycji słowa mówionego, pisarz i pedagog, założyciel Muzeum Opowiadaczy Historii w 2002 roku (obecnie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści). Podczas swojej podróży do Papui Nowej Gwinei w 1997 roku spotyka tamtejszych tradycyjnych opowiadaczy, co staje się inspiracją do zarzucenia dotychczasowej pracy i do dalszego zgłębienia wiedzy o sztuce storytellingu m.in. na Wydziale Folkloru i Mitologii Uniwersytetu Harvarda, u międzynarodowych ekspertów oraz u tradycyjnych opowiadaczy z krajów afrykańskich, Chin czy Indii. Członek Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszt udziału w wycieczce to 26 zł/os. i obejmuje:

- udział w pokazie sztuki opowiadania historii w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści odbywający się specjalnie dla GT Wędrujemy i wykonany osobiście przez twórcę muzeum, Michała Malinowskiego.

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić we własnym zakresie:

- bilet na pociąg z Centrum Warszawy do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - ok. 7 zł (posiadacze Karty Miejskiej ok. 4. zł)

- bilet na autobus powrotny do warszawy - 7 zł. Właścicielom Karty Miejskiej wystarczy bilet 20-minutowy za 3,40 zł.

zgłoszenia:


Zapraszamy do zgłoszeń za pomocą wygodnego formularza lub. ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając:
-  imię, nazwisko, adres email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.


pytania:

Jeśli masz jakieś pytania, będziemy wdzięczni za kontakt telefoniczny: 608479222 

lista uczestników (ostatnia aktualizacja: 13.02 g. 14.20: Ostatnie 5 zmian na liście, lista zamknięta. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Osoby, które oczekiwały na liście rezerwowej zapraszamy na kolejne nasze wycieczki):

1. Weronika W.
2. Adam M.
3. Paweł W
4. Justyna G.
5. Jacek B.
6. Katarzyna F.
7. Lidia F.
8. Maciej W.
9. Iga J.
10. Magdalena W.
11. Radosław Ł.
12. Magdalena D.
13. Lidia J.
14. Bogdan K.
15. Karolina Ł.
16. Anna B.
17. Grażyna S.
18. Beata P.
19. Elżbieta T.
20. Małgorzata T.
21. Jarosław O.
22. Marcin W.
23. Joanna M.
24. Andrzej S.
25. Alicja K.
26. Anna K.
27. Justyna F.
28. Agnieszka P.
29. Jacek G.
30. Iwona L.
31. Basia F.
32. Hanna Ł.
33. Małgorzata C.
34. Piotr M.
35. Dagmara B.
36. Anna S.
37. Anna K.
38. Krzysztof G.
39. Adrian K.
40. Agata L.
41. Daria Ś.-H.
42. Grzegorz H.
43. Anna Z.
44. Marta G.
45. Michał Z.
46. Anna R.
47. Magda M.
48. Monika G.
49. Andrzej M.
50. Anna G.
51. Dorota M.
52. Iwona S.
53. Emilia W.
54. Agnieszka K.
55. Ela M.
56. Krystyna K.
57. Magda Sz.
58. Irena Ż.
59. Danusia K.
60. Gabriela M.
61. Małgorzata S.
62. Ewa T.
63. Sylwia K.
64. Iza W.
65. Magdalena Sz. 
66. Grzegorz B.
67. Małgorzata B.
68. Marcin J.
69. Katarzyna Z.
70. Lidia G.
71. Jakub B.
72. Zbigniew S.
73. Magdalena W.
74. Renata L.
75. Sylwia L.
76. Błażej K.
77. Barbara R.
78. Maciej K.
79. Magdalena K.
80. Mariusz K.Comments