Wiosna w Tatrach: krokusy i Gęsia Szyja 1489 m n.p.m., 08-09.04.2017 (weekend)

dostępne: lista rezerwowa (komplet 35 uczestników)Jest taki czas, gdy na Polanie Chochołowskiej w Tatrach zaczyna dominować kolor fioletowy, bo wszystko pokrywa najpiękniejszy dywan z krokusów w Polsce! Pierwsza połowa kwietnia to właśnie statystycznie najlepszy czas, aby je tam zaobserwować i cieszyć się tym słynnym zjawiskiem!

Te wyjątkowe przeżycia połączymy z czysto górskimi wyzwaniami: zdobyciem Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m., Kopieńca Wielkiego 1328 m i Nosala 1206 m n.p.m. następnego dnia.

W oba dni wędrujemy na lekko, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami tv i wifi. Wyjazd z Warszawy i i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem.

fot.Ranata MioduszewskaCharakter wyjazdu:

Po szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego będziemy wędrować przez oba dni na lekko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku, będą na nas czekać w busie lub autokarze.

W czasie dwudniowej wycieczki podczas której będziemy podziwiać niesamowity wysyp krokusów oraz nie mające sobie równych o tej porze roku przepiękne widoki Tatr, szlaki którymi będziemy wędrować będą widokowe oraz wymagać będą od uczestników średnich wymagań kondycyjnych, w sam raz by rozpocząć sezon.

Nocleg mamy zarezerwowany w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi oraz z 2 posiłkami: sobotnią obiadokolacją i niedzielnym śniadaniem. Podczas sobotniej wędrówki będziemy mieć po drodze 2 schroniska górskie – dogodna okazja do napicia się czegoś i posilenia się. W sobotni wieczór spędzimy czas na integracji, a jako że nocleg mamy w stolicy polskich Tatr − Zakopanem, chętni będą mogli udać się, na jego wieczorną eksplorację :)

Koszt wycieczki to 320 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Zakopane − Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami, tv i wifi, na życzenie może być też pokój 4-osobowy

2 posiłki (niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację)

opłatę klimatycznąopiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

mapy kolorowe

ubezpieczenie NNW

podatki

koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

niedzielny obiad, wydatki na przekąski wedle potrzeb

zgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

dostępne: lista rezerwowa (komplet 35 uczestników) 

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę, 7/8 kwietnia 2017 roku pod Salą Kongresową na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autokarem lub busem lub w Tatry. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY, sobota, 8 kwietnia – Dolina Chochołowska (w poszukiwaniu wiosennego wysypu krokusów :), Schronisko na Polanie Chochołowskiej,  Iwaniacka Przełęcz 1459 m, Schronisko Ornak, Dolina Kościeliska


Rano dotrzemy autokarem lub busem do Zakopanego, weźmiemy rzeczy potrzebne podczas wędrówki i ruszymy na trasę naszej wędrówki. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się jeszcze na dogodnej stacji benzynowej, by napić się ciepłej herbaty lub aromatycznej kawy i zjeść śniadanie.

Dzień zapowiada się niesamowicie, gdyż udamy się m.in. niezwykle malowniczą Doliną Chochołowską, gdzie miłośnicy krokusów będą mieli szansę podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w całych Tatrach, czyli krokusowe „show”. Pierwsza połowa kwietnia, to jak wiadomo najlepszy czas aby podziwiać krokusy (zwane też szafranem spiskim) w Tatrach! Ale jakby tego było mało, to powędrujemy również m.in. Doliną Iwaniacką, Doliną Kościeliską oraz przejdziemy przez Iwanicką Przełęcz (1459 m n.p.m.).


Po drodze zatrzymamy się w 2 schroniskach górskich – na Hali Ornak (1100 m n.p.m.) oraz na Polanie Chochołowskiej (1146 m n.p.m.) gdzie nie omieszkamy zrobić przerwy na wypoczynek oraz posilenie się.

Na koniec przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego, wędrówkowego dnia przy napojach jakie lubicie.

czas przejścia: 6,5h + przerwy, 18,5 km, ok. 800 m↑, ok. 800 m↓, 26 GOT

DZIEŃ DRUGI, niedziela 9 kwietnia - Gęsia Szyja 1489 m n.p.m., Nosal 1206 m n.p.m., Wielki Kopieniec 1328 m n.p.m., Rusinowa Polana 1210 m n.p.m., Waksmudzka Polana 1365 - 1400 m n.p.m.

Tego dnia, po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na niedzielną wędrówkę na lekko. Głównymi celami naszej wędrówki będzie zdobycie na lekko Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m. (z szeroką panoramą obejmującą 100 szczytów od Tatr Bielskich na Słowacji, przez Tatry Wysokie do Tatr Zachodnich), szczytu Nosal 1206 m n.p.m. (z jego wierzchołka będziemy podziwiać rozległy widok na rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty Tatry Wysokich wznoszące się ponad Halą Gąsienicową oraz na Czerwone Wierchy jak i Giewont) oraz szczytu Wielkiego Kopieńca 1328 m n.p.m (widok z wierzchołka trudno zapomnieć! Zobaczymy Tatry Bielskie na Słowacji i kawał polskich Tatr Wysokich wraz z Masywem Wielkiej Koszystej (2193 m.n.p.m.), Orlą Percią i Kościelcem a także Tatry Zachodnie wraz z Kasprowym, Czerwonymi Wiechami i Giewontem). Odwiedzimy też Rusinową Polanę 1210 m n.p.m - fenomenalne miejsce widokowe jak i klimatyczną Waksmudzką Polanę 1365 - 1400 m n.p.m.

czas przejścia: 6,2h + przerwy, 17 km, ok. 1000 m↑, ok. 860 m↓, 26 GOT

Co wziąć na górską wycieczkę?

Oddychająca i chroniąca przed deszczem i wiatrem kurtka, dobre górskie buty i wygodny, niewielki plecak to podstawa. Warto pamiętać o ubraniu się warstwami, czyli na tzw. cebulkę. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki), bo na leśnych odcinkach szlaku może być błotniście, a nawet zalegać mogą jeszcze resztki śniegu, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. O tej porze roku w górach na pewno przydadzą się rękawiczki i czapka. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym.

W sobotę podczas wędrówki będziemy mieć 2 okazje do przekąszenia czegoś lub napicia się - w 2 schroniskach górskich, natomiast podczas niedzielnej wędrówki bazujemy na przekąskach i herbacie z termosu z własnych plecaków.


Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

zobacz też inne nasze wycieczki:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2sDMZ9Mb8xNty31lBHzBFGeVlxUXq9CERTW7DTYVekQsqmQ/viewform?usp=sf_link
Właśnie ogłaszamy, zapraszamy do zgłoszeń tutaj, już wkrótce opublikujemy wszystkie informacjeSkalne Miasto: Súľovské Vrchy na Słowacji, 13-14.05.2017 (weekend)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWr4Ccd4Wm1pcso8eObZHYo0w78wKu13BtzyIOb-7Yfdw4tw/viewform?usp=sf_linkWłaśnie ogłaszamy, zapraszamy do zgłoszeń, już wkrótce opublikujemy wszystkie informacje
dostępne: 2 miejsca z 35
Comments