Wiosna nad Wisłą i w Lasach Chotomowskich, 24.03.2013 (weekend)

ostatnia aktualizacja: 23.03.2013, g. 21.30.  Wycieczka w 100% potwierdzonaJest już 77 uczestników, kończymy aktualizowanie listy, ale na jutrzejszą wycieczkę nadal zapraszamy! Pogoda taka, jak dziś, tylko cieplej o kilka stopni: rano minus 10 st C, w ciągu dnia dojdzie do zera, po południu ok. minus 3 st. C. Słonecznie, bezwietrznie, niebo bezchmurne :-). Jak będzie fajne do tego miejsce, zrobimy po drodze ognisko. Bierzcie zatem kiełbaski ;-)


Zapraszamy na jednodniową wycieczkę pieszą po Lasach Chotomowskich i Lasach Legionowskich podczas której obejrzymy też piękny barokowo-klasycystyczny Pałac w Jabłonnie oraz wiosenną Wisłę. Wycieczka organizowana na zasadzie „kto przybędzie, ten z nami idzie”.


Organizatorzy: Weronika
w planach:

- piesza wędrówka ścieżkami Lasów Chotomowskich

- neogotycki kościół w Chotomowie

- Rezerwat przyrody Jabłonna chroniący ponad stuletni drzewostan dębowo-sosnowy

- przejście wałem nadwiślańskim 

- widoki na królową polskich rzek w wersji wiosennej

- XVIII-wieczny pałac i park Poniatowskich w Jabłonnie

- wędrówka ścieżkami i szlakami Lasów Legionowskich

- przerwa w knajpce po drodze

- w sumie 16 km pieszej trasy


zbiórka, przejazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 24 marca 2013 r. o g. 10.10 na dworcu PKP Warszawa Gdańska przy kasach. Każdy kupuje sobie bilet do stacji PKP Chotomów, najlepiej w jedną stronę. Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie, kierunek Nasielsk) odjeżdża o g. 10.27 i do Chotomowa dociera w ciągu pół godziny.

Wycieczka zakończy się w godzinach popołudniowych, ale najlepiej zarezerwować sobie cały dzień.

Wracać będziemy Kolejami Mazowieckimi (KM) lub Szybką Koleją Miejską (SKM) ze stacji PKP Warszawa Choszczówka (jeżdżą na przemian, wsiądziemy w pierwszy, który przyjedzie). Jeśli ktoś dysponuje mniejszą ilością czasu, będzie miał możliwość dogodnego odłączenia się od wycieczki po drodze, wsiadając w w Jabłonnie w jeden z prywatnych autobusów jadących do centrum Warszawy.

Co wziąć?

Wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową, termos z herbatą, kanapki, aparat fotograficzny i koniecznie dobry humor!

Kontakt i zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub też mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com

Jeśli macie jakieś pytania to dzwońcie do nas: 608 479 222 (Weronika)


UWAGA: wycieczka odbędzie się, o ile inne będą prognozowane opady deszczu o charakterze ciągłym.  W wieczór przed wycieczką, w sobotę, 23.03 ok. g.21 umieścimy informacje potwierdzającą, czy wycieczka się odbędzie.
zapraszamy

Weronika i Adam

Comments