Wiosenna wędrówka Doliną Świdra - bezpłatna wycieczka, 22.04.2019 (Lany Poniedziałek)

Dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na bezpłatną wiosenną, kilkugodzinną wędrówkę ok. 13 km po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, Lasach Otwockich oraz Doliną Świdra.

Powiedzcie znajomym i rodzinie, przyjdźcie z dziećmi, weźcie ze sobą psa. Wszyscy mile widziani!

w planach

- wędrówka w sumie ok. 13 km po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego m.in. najbardziej pofalowanym szlakiem „piaszczystej perci” 

- część trasy, to przejście ok. 6 km tuż przy meandrującej, wiosennej rzece Świder

- wejście na Borową Górę z widokiem na Warszawę

- zerknięcie na pomnik na Górze Lotników w Józefowie upamiętniający katastrofę alianckiego samolotu niosącego pomoc Warszawie w sierpniu 1944 roku.

- pyszna kawa w Cafe Poczekalnia na stacji Józefów w zabytkowym, przedwojennym budynku poczekalni wg projektu Kazimierza Centnerszwera lub też pizza w pobliskiej pizzerii


zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w Lany Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 roku o g. 9.40 na stacji PKP Warszawa Śródmieście, przy kasach w kierunku wschodnim skąd o g. 9.54 odjedziemy pociągiem SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej). Nasz pociąg jedzie do Otwocka, my wysiadamy po drodze na stacji PKP Świder o g. 10.46.

Aktualizacja 21.04.19: Nasz pociąg (SKM kierunek Otwock) przyjeżdża wprawdzie na stację PKP Świder o g. 10.46, tak jak podaliśmy, jednak obecnie jego czas przejazdu jest krótszy, co oznacza, że z PKP Warszawa Śródmieście odjeżdża później, bo dopiero o g. 10.08. Tym samym wystarczy, że na stację PKP Śródmieście dotrzecie ok. g. 9.50, tak, by każdy, kto nie ma blietu (ztm) zdążył go kupić w automacie czy też ew. zapoznać się z towarzyszami wędrówki.

Wracać będziemy jednym z pociągów SKM lub ew. KM (Kolei Mazowieckich) ze stacji PKP Józefów w zależności od tego, który wcześniej przyjedzie. Zakończenie wycieczki planujemy na ok. g. 15.

koszty

Wycieczka jest promocją idei wędrujemy i nie pobieramy za nią żadnych opłat.

Jedyny konieczny koszt to bilet na SKM oraz na SKM lub KM z powrotem, w wydatkach warto też uwzględnić ew. kawiarnię lub pizzerię na koniec w Józefowie.


                Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych poprzednich wiosennych wędrówek Doliną Świdra


 
  
https://www.facebook.com/pg/grupa.turystyczna.wedrujemy/photos/?tab=album&album_id=884332594958313

CO WZIĄĆ?

Wygodne ubranie i buty. Najlepsze będą wygodne buty sportowe lub górskie i kurtka - wiatroszczelna i oddychająca, na wszelki wypadek też nieprzemakalna. Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą przekąsek i napojów - najlepiej nie mniej niż litr na osobę. 

ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń za pomocą wygodnego formularza lub ewentualnie mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko i email każdej zgłaszanej osoby.

pytania

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:Majówka - 6 skalnych Miast, 01-05.05.2019 (długi weekend majowy)


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqNPpUx6z5sxyaBth_cVOO1rqKRkyVAeLoTyQVtRT2iRjJcw/viewform

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Własnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca


https://goo.gl/forms/jS4wvkNLt745BDY52Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńWłasnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedWskYp8RZ9dEYthfs_4YvtxPlqnbrHs9f9NnRJ_JRjCw3Hw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeńWłaśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscaMajowy spływ kajakowy Liwcem - mazowieckie meandrowanie, 18-19.05.2019 (weekend)

Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejsca


Własnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscaDostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń
Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 20-21.07.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Właśnie ogłaszamy, d
ostępne wolne miejsca

https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/babia-gora-i-pilsko-2-najwyzsze-szczyty-beskidow-08-2019-weekend
Własnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscaDostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Comments