Wierchomla - Dwie Doliny na nartach premium, 27-28.01.2018 (weekend)

dostępne: lista rezerwowa 


Zapraszamy na szusujący weekend w Wierchomli. Stacja narciarska Dwie Doliny – Wierchomla wraz z Muszyną – Szczawnikiem należą do absolutnej czołówki ośrodków narciarskich w Polsce. Zapewnia zróżnicowane trasy i świetną infrastrukturę, oferującą narciarską przygodę zarówno początkującym miłośnikom białego szaleństwa jak i prawdziwym zjazdowym wyjadaczom.

 

Wyjazd z centrum Warszawy o północy z piątku na sobotę wynajętym busem lub autokarem i powrót do niej ok. północy z niedzieli na poniedziałek, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju, zapewniony codzienny dojazd na stoki i z powrotem. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę pilota i ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW.

w planach:

− 2 dni szusowania w ośrodku Wierchomla - Dwie Doliny

− przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy – Wierchomla - centrum Warszawy

 codzienne dojazdy busa lub autokaru na stoki i powroty z nich

− nocleg w ładnie położonym, eleganckim hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju 

− niedzielne śniadanie w hotelu

− sobotnia obiadokolacja

− opieka pilota

− ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW na oba dni


Charakter wyjazdu:

Czeka nas weekend w pełni narciarski, zatem przez oba dni szusujemy i bawimy się na stokach stacji narciarskiej Wierchomla – Dwie Doliny na nartach zjazdowych, czy też – jeśli ktoś woli – do wyboru na snowboardzie.

Ośrodek narciarski Wierchomla – Dwie Doliny to w sumie aż 11 km malowniczych tras narciarskich o rożnym stopniu trudności (zarówno dla debiutantów jak i doświadczonych narciarzy) połączonych 10 wyciągami położonych na stokach szczytu Pusta Wielka 1060 m n.p.m. w Beskidzie Sądeckim. Na miejscu jest też wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski, instruktorzy narciarstwa, a także sympatyczne knajpki.

Stacja narciarska w Wierchomli słynie też ze specyficznego mikroklimatu, dzięki czemu średnia temperatura jest o ok. 4 st. C niższa niż w sąsiednich dolinach, a śnieg dłużej się utrzymuje – zwykle od listopada aż do kwietnia!

Koszt wycieczki to 340 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy – Wierchomla - centrum Warszawy

codzienne dojazdy busa lub autokaru na stoki i powroty z nich

− zapewniony transport sprzętu narciarskiego w luku bagażowym

nocleg w ładnie położonym, eleganckim hotelu*** w Piwnicznej-Zdroju położonym na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w 2- i 3-osobowych pokojach oraz 4-osobowych apartamentach składających się z 2 pokoi 2-osobowych. Wszystkie pokoje i apartamenty z tv, łazienką, zestawem kosmetyków, pościelą i ręcznikami. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, bar, całodobowa recepcja, bezpłatne wifi, gry planszowe, stół do tenisa stołowego i bilarda, piłkarzyki

niedzielne śniadanie w hotelu***

sobotnią obiadokolację

opiekę pilota

ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW na oba dni

koszty do uwzględnienia we własnym zakresie:

− karnety narciarskie (wierchomla.com.pl)

− ew. koszt wypożyczenia sprzętu – ok. 50 zł/dzień (narty2doliny.pl)

− ew. koszt lekcji z instruktorem – ok. 50 zł/h grupowo lub 80 zł/h indywidualnie (narty2doliny.pl)

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz, ewentualnie mailem na adres weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, adres mailowy i telefon każdej zgłaszanej osoby.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

dostępne: 

dostępne: lista rezerwowa 


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 26/27 stycznia 2018 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w rejon stacji narciarskiej Wierchomla – Dwie Doliny w Beskidzie Sądeckim.

Do Warszawy wrócimy z Beskidu Sądeckiego w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to ok. g. 0.30 w nocy).DZIEŃ PIERWSZY – sobota, 27 stycznia

Rano dotrzemy z Warszawy do Wierchomli, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie czas aby napić się gorącej herbaty czy też aromatycznej kawy, czy też przekąsić jakąś kanapkę, skąd bezpośrednio pojedziemy na parking przy wyciągu. Przez cały dzień korzystamy z uroków stacji narciarskiej Wierchomla – Dwie Doliny, aż do ok. g. 18, gdy stok jest zamykany. 

Na koniec pojedziemy naszym busem lub autokarem na obiadokolację oraz nocleg do hotelu*** znajdującego się w odległości ok. 19 km od stoku. Hotel znajduje się na dość stromym wzniesieniu, zatem odcinek ok. 500 m od miejsca zaparkowania busa lub autokaru do hotelu będzie do pokonania pieszo. Wieczór będzie dobrą okazja, by wymienić się wrażeniami minionego dnia w narciarskim gronie.


DZIEŃ DRUGI – niedziela, 28 stycznia

Po śniadaniu w hotelu wyruszymy busem lub autokarem na dalszy ciąg białego szaleństwa do ośrodka narciarskiego Wierchomla – Dwie Doliny, w którym spędzimy czas do g. 15.30. Na koniec zjemy jeszcze obiadokolację gdzie też będzie okazja do przebrania się przed drogą powrotną do Warszawy, do której dotrzemy między północą a 2 w nocy, jednak najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to ok. g. 1 w nocy.

Co wziąć na narty lub snowboard?

Potrzebne będą spodnie i kurtka narciarska wraz ciepłymi rękawicami narciarskimi, a także bielizna termiczna (zarówno na dół jak i górę ciała). Przydadzą się gogle narciarskie, a dla bezpieczeństwa warto mieć też kask. Do tego własny sprzęt narciarski, a jeśli swojego nie macie, to na miejscu jest też oczywiście wypożyczalnia sprzętu (narty z wiązaniami, buty, kije), gdzie też możecie własny sprzęt przeserwisować, jeśli potrzebujecie, a także przechować swój sprzęt z soboty na niedzielę, aby niepotrzebnie go nie wozić do hotelu i z powrotem.


Comments