Wędrówka przez Chojnowski Park na historie do Muzeum Opowiadaczy Historii, 21.02.16 (niedziela)

Ostatnia aktualizacja listy uczestników: 19.02.16 - (lista rezerwowa)


Zapraszamy na odwiedzenie niezwykłego miejsca. To pierwsze na świecie Muzeum Opowiadaczy Historii zwane Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
To miejsce udostępniane jest tylko na zamówienie. Odbędzie się tam unikatowy, tylko dla naszej grupy, pokaz sztuki opowiadania historii. Usłyszymy i zobaczymy specjalny zestaw improwizowanych opowieści dla dorosłych - będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie, trochę tajemniczo i magicznie. 

A wszystko w wykonaniu założyciela tego niecodziennego miejsca - Michała Malinowskiego, słynnego kultywatora sztuki słowa mówionego.

Po opowieściach zapraszamy na leśną wędrówkę ok. 10 km po Chojnowskim Parku Krajobrazowym.
w planach:

- wędrówka przez lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego ok. 12 km

pokaz sztuki opowiadania historii w Muzeum Opowiadaczy Historii zorganizowany specjalnie dla GT Wędrujemy

przejście wzdłuż Rezerwatu Uroczysko Stephana chroniącego naturalny drzewostan z udziałem m.in. modrzewia, dębu szypułkowego i lilii złotogłów

- wędrówka wzdłuż Rezerwatu Chojnów ochraniającego naturalny grąd wysoki z drzewostanem sięgającym 160 lat.

- widoki na malownicze stawy w sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego w rejonie Zalesia Górnego i przejście jedną z ich grobli

zbiórka:

Spotykamy się w niedzielę, 21 lutego 2016 ok. g. 9.00 rano na Mokotowie skąd autobusem pojedziemy do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Wracać będziemy przed zmierzchem, tak by w Warszawie być ok. g.16.30. Zatem wszyscy, którzy mają tego dnia wieczorne plany, będą je mogli bez problemu zrealizować. 

Wszystkie szczegóły nt. miejsca spotkania wszyscy uczestnicy otrzymają mailem.

Kim są opowiadacze historii i czym jest storytelling?

Opowiadacze historii – to inaczej bajarze, opowiadacze, gawędziarze, bardowie. Jedno jest pewne, że związani są z opowiadaniem historii, dykteryjek, opowiadań, baśni i bajek. 

Niewątpliwie na długi czas zanikła tzw. sztuka opowiadania historii rodzinnych i indywidualnych, magicznych i tych prawdziwych.

Storytelling revival, czyli światowy ruch odnowy tradycji opowiadania historii staje się popularny ostatnimi czasy również w Polsce. Na świecie znane są festiwale, na których spotykają się ludzie i opowiadają sobie godzinami historie. Tak dzieje się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji. Istnieją też ośrodki w Wielkiej Brytanii i Irlandii. We Francji historia opowiadana stała się już odrębną dziedziną artystyczną, jest także przy tym powszechną dziedziną nauki i edukacji. Zawód opowiadacza historii nie jest jednak nowym zjawiskiem, gdyż jego tradycje sięgają dawnej tradycji wędrownych kuglarzy, bardów i pieśniarzy prowansalskich. Mity, baśnie i opowiadania były zawsze ważną częścią każdej kultury rdzennej i występują w innych kulturach. Dzięki prostej strukturze opowiadania, dzieci, młodzież i dorośli mogą bawić się, wzruszać i uczyć. [opis na podstawie strony teatrnn.pl]Michał Malinowski – opowiadacz, propagator tradycji słowa mówionego, pisarz i pedagog, założyciel Muzeum Opowiadaczy Historii w 2002 roku (obecnie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści). Podczas swojej podróży do Papui Nowej Gwinei w 1997 roku spotyka tamtejszych tradycyjnych opowiadaczy, co staje się inspiracją do zarzucenia dotychczasowej pracy i do dalszego zgłębienia wiedzy o sztuce storytellingu m.in. na Wydziale Folkloru i Mitologii Uniwersytetu Harvarda, u międzynarodowych ekspertów oraz u tradycyjnych opowiadaczy z krajów afrykańskich, Chin czy Indii. Członek Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszt udziału w wycieczce to 29 zł/os. i obejmuje:

- udział w pokazie sztuki opowiadania historii w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści odbywający się specjalnie dla GT Wędrujemy i wykonany osobiście przez twórcę muzeum, Michała Malinowskiego.

- prowadzenie wycieczki przez certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki

- podatki

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić we własnym zakresie:

- bilet na autobus z Mokotowa w rejon Muzeum Opowiadaczy Historii - 7 zł (posiadacze Karty Miejskiej 3,40 zł)

- bilet na pociąg z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego - do centrum Warszawy ok. 7 zł (posiadacze Karty Miejskiej ok. 4 zł)


Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

- posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.

- spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa) na rzecz uczestników naszych wyjazdów 

- w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW).

- w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich

Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń na oba terminy za pomocą wygodnego formularza lub. ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając:
-  imię, nazwisko, adres email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.


pytania:

Jeśli masz jakieś pytania, będziemy wdzięczni za kontakt telefoniczny: 608479222 

Comments