Topienie Marzanny w Świdrze i piesza wędrówka po MPK, 23.03.2014 (niedziela)Zapraszamy na wiosenną, kilkugodzinną wędrówkę po Mazowieckim parku Krajobrazowym, organizowaną na zasadzie "kto przybędzie, ten z nami idzie", 

Tym razem główną atrakcją będzie topienie eko-Marzanny w rzece Świder. Zachęcamy tym samym do wzięcia ze sobą naturalnych materiałów: bawełnianej tkaniny, słomy, sznurka, które mogą się przydać do wspólnego zmajstrowania Marzanny!

Zapraszajcie znajomych i rodzinę, przyjdźcie z dziećmi, weźcie ze soba psa. Wszyscy mile widzeni!

organizatorzy: Weronika i Adamw planach:

- wędrówka w sumie ok. 14 km po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego m.in. najbardziej pofalowanym szlakiem „piaszczystej perci” (możliwość odłączenia się wcześniej)

- część trasy, to przejście ok. 6 km tuż przy meandrującej, wiosennej rzece Świder

wspólne topienie Marzanny w Świdrze, po jej wcześniejszym wspólnym zmajstrowaniu (tylko naturalne materiały). Weźcie sznurki, kawałki materiału, flamastry!

- wejście na Borową Górę z widokiem na Warszawę

- obejrzenie pomnika na Górze Lotników w Józefowie upamiętniającego katastrofę alianckiego samolotu niosącego pomoc Warszawie w sierpniu 1944 roku.

Kawa, ciastka i przekąski na koniec w klubokawiarni Stacja Falenica, a jeśli akurat nie będzie seans (wkrótce będzie dostępny repertuar dla tego dnia) to może wstąpimy jeszcze na film (w repertuarze: g. 15.00 Sierpień w hrabstwie Osage, g. 17.30 Tajemnica Filomeny)zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 23 marca 2014 r. o g. 10.10 na stacji PKP Warszawa Śródmieście, przy kasach w kierunku wschodnim skąd o g. 10.23 odjedziemy pociągiem SKM (Szybkiej Kolei Miejskiej). Nasz pociąg jedzie do Otwocka, my wysiadamy po drodze na stacji PKP Świder.

Wracać będziemy jednym z pociągów SKM lub ew. KM (Kolei Mazowieckich) ze stacji PKP Warszawa Falenica w zależności od tego, który wcześniej przyjedzie. Jeśli wracać będziemy SKM można będzie sobie kupić bilet ZTM w pociągu, jeśli KM w kasie na stacji.


koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat, udział w wycieczce jest bezpłatny.

Jedyny konieczny koszt dla posiadaczy Karty Miejskiej ZTM to bilet SKM 20 minutowy na 1. i 2. strefę za 3,40 zł, chyba że ktoś posiada taką kartę na obie strefy. Przy braku karty miejskiej najlepiej kupić bilet jednorazowy przesiadkowy za 4,40 zł.

W pociąg powrotny wsiądziemy na stacji PKP Warszawa Falenica i będzie to w SKM lub KM - jako że to już stacja warszawska, to dla posiadaczy Karty Miejskiej ZTM powrót będzie gratis, a dla pozostałych po 4,40 zł (SKM) lub podobna kwota (KM)

w wydatkach warto też uwzględnić ew. wydatki na koniec wycieczki w klubokawiarni lub w pobliskiej jadlodajni.


zgłoszenia:

Najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com

podając imię, nazwisko, email i telefon.Comments