VI Tatry zimowe: Sarnia Skała 1377 m, Nosal i Kondratowa, 18-19.03.2017 (weekend)To już szósty raz, gdy wyruszamy na zimowy, weekendowy wypad w Tatry!  Tym razem podczas wędrówki zdobędziemy stromą Sarnią Skałę 1377 m n.p.m. i również skalisty Nosal 1206 m n.p.m., zobaczymy też przepiękne widoki na Hali Kondratowej (ok. 1300 m n.p.m.) podejdziemy pod 23-metrowy Wodospad Siklawica pod północną ścianą Giewontu. Przejdziemy malowniczą Doliną Białego, zobaczymy też bardzo widokowe miejsca: Wielką Polanę Małołącką i Przysłop Miętusi.

Zima to świetny czas, by odkryć tę część Tatr, którą latem pomijamy, by od razu pobiec na dwutysięczniki. Doświadczymy niesamowitych, tatrzańskich widoków na szlakach dostępnych dla każdego, niewymagających czekana czy posiadania sprzętu lawinowego, a zarazem jednak ambitnych i w zimowych warunkach.

Nocleg w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, i 3-osobowych ze śniadaniem i obiadokolacją. Wyjazd z Warszawy i powrót do niej busem lub autokarem.
Charakter wyjazdu:

Po szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego będziemy wędrować przez oba dni na lekko przez całą trasę, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku, będą na nas czekać w busie lub autokarze. 

Szlaki którymi będziemy wędrować są widokowe i nietrudne technicznie, powinny być w większości przetarte, co będzie bardzo wielkim ułatwieniem. Jednak ponieważ niektóre odcinki sobotnie będą naprawdę strome, warto mieć raki, ewentualnie raczki. Dlatego też dla chętnych zrobimy rezerwację raków w wypożyczalni w Zakopanem (koszt ok. 30 zł). Trasy w całości przebiegają poza obszarem zagrożenia lawinowego.

Nocleg mamy zarezerwowany w pensjonacie Zakopanem w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami, niedzielnym śniadaniem i sobotnią obiadokolacją. Na trasie wędrówki będziemy mieć każdego dnia po 2 okazje do napicia się czegoś i posilenia się.  


Koszt wycieczki to:

 
−  310 zł/os. przy zapisach do 24.02
 −  lub 325 zł/os. przy zapisach od 25.02

i obejmuje:

− przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Zakopane − Warszawa

− przejazdy lokalne busem lub autokarem

− nocleg  z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami, tv i wifi, na życzenie może być też pokój 4-osobowy

− niedzielne śniadanie 

− sobotnią obiadokolację

 opłatę klimatyczną

− opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) 

− mapy kolorowe

− ubezpieczenie NNW

− podatki


koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

− bilety wstępu do Tatrzańskiego Park Narodowego

 wypożyczenie raków (ok. 30 zł) na sobotnią wędrówkę, dla chętnych nie posiadających własnych raków ani raczków. Dla zainteresowanych osób dokonamy wcześniejszej rezerwacji raków w jednej z wypożyczalni

w Zakopanem

− niedzielny obiad, wydatki na przekąski wedle potrzeb


zgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.
Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby. 


pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

dostępne: 5 miejsc z 20


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury                            Zobacz galerie zdjęć z naszych wcześniejszych zimowych wędrówek tatrzańskich

                                                                                                                              
           
                                      2012  

https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipPqA8aQtwTf954ys4b3WFhOgTEeX3zllWlyGALU
                     
                

      
                                   2013   
   
https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipPC2E99yIwfG0II3tLIZG7Q7DD7iutojmk0Lxfa
 
                                        2014

    
https://www.facebook.com/175417565849823/photos/?tab=album&album_id=679768392081402

                                  2015

     
https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipM-OCqjPZv7JRNFbxaCQqPYmM6kZaMv10YaOvzL
 

                                                                                 Sylwester 2015/2016

                                                            
https://www.facebook.com/175417565849823/photos/?tab=album&album_id=1351314354926799SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę, 17/18 marca 2017 roku pod Salą Kongresową na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autoakrem lub busem w Tatry. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY, sobota, 18 marca -  Sarnia Skała 1377 m n.p.m., Wodospad Siklawica, Dolina Białego, Wielka Polana Małołącka

Rano dotrzemy autokarem lub busem do Zakopanego, weźmiemy z autokaru lub busa rzeczy potrzebne podczas wędrówki i ruszymy na trasę. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, by napić się ciepłej herbaty lub aromatycznej kawy i zjeść śniadanie, a stamtąd podjedziemy jeszcze do wypożyczalni odebrać wcześniej zarezerwowane raki dla osób, które nie będą miały własnych. 


Tego dnia przejdziemy urokliwą Doliną Białego, będziemy też na krótkim odcinku w słynnej Dolinie Kościeliskiej. Głównym celem będzie jednak bardzo widokowa Sarnia Skała 1377 m n.p.m., a także potężny, 23-metrowy Wodospad Siklawica pod północną ścianą Giewontu. Wdrapiemy się też na Czerwoną Przełęcz 1301 m n.p.m. oraz Przełęcz w Grzybowcu 1311 m n.p.m. Na Wielkiej Polanie Małołąckiej czekają nas wspaniałe, wysokogórskie widoki podobnie jak i na Przysłopie Miętusim. 

W ciągu wędrówki będą 2 okazje do posilenia się - w połowie wędrówki w bufecie Dolinie Strążyskiej i w karczmie na koniec wędrówki, a przez resztę wędrówki bazujemy na własnych przekąskach z plecaka i herbacie w termosie. Na koniec przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego, wędrówkowego dnia.

czas przejścia: 6h + przerwy, 14 km, ok. 1000 m ↑, ok. 990 m↓, 22 GOT


DZIEŃ DRUGI, niedziela 19 marca - Nosal 1206 m n.p.m., klasztor Albertynek, Hala Kondratowa 1300 m n.p.m.

Rano po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na niedzielną wędrówkę na lekko. Tego dnia wejdziemy na Nosal (1206 m n.p.m.) w warunkach zimowych. Z jego wierzchołka roztacza się rozległy widok na Czerwone WierchyGiewont, rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty Tatry Wysokich wznoszące się ponad Halą Gąsienicową. Odwiedzimy też na chwilę drewniany Klasztor Albertynek z 1898 roku położony tuż przy tatrzańskim szlaku. Zobaczymy wspaniałe otoczenie Hali Kondratowej (ok. 1300 m n.p.m.) z fantastycznym widokiem na okolicę: Giewontu (1894 m n.p.m.), Przełęczy Kondrackiej (1725 m), Kopy Kondrackiej (2005 m), Przełęczy Pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.)

W ciągu niedzielnej wędrówki będą 2 okazje do posilenia lub napicia się - w Schronisku na Hali Kondratowej (1333 m n.p.m.) i w Hotelu Górskim na Kalatówkach (1198 m n.p.m.), gdzie zjemy obiad. Na koniec przyjedzie po nas bus lub autokar i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

czas przejścia: 4h40 + przerwy, 12 km, ok. 615 m ↑, ok. 560 m↓, 20 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 


Co wziąć na zimową wędrówkę?

Oddychająca i chroniąca przed wiatrem kurtka, ciepły polar i dobre górskie buty to podstawa, tak jak czapka, szalik i rękawiczki. Warto pamiętać o ubraniu się warstwami, czyli na tzw. cebulkę.  Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Ponieważ niektóre odcinki sobotnie będą naprawdę strome, warto mieć raki, ewentualnie raczkiDlatego też dla chętnych zrobimy rezerwację raków w wypożyczalni w Zakopanem (koszt ok. 30 zł). Trasy w całości przebiegają poza obszarem zagrożenia lawinowegoNa śnieg przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki), zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym. 

Każdego dnia wędrówki będziemy mieć 2 okazje do przekąszenia czegoś lub napicia się - w 2 schroniskach górskich, bufecie i karczmie, a przez pozostały czas  a przez resztę wędrówki bazujemy na własnych przekąskach z plecaka i herbacie z termosu.Zobacz też inne nasze wycieczki:


Pilsko 1557 m n.p.m. - zimowe zdobycie i Beskid Żywiecki na biało + opcja narciarska, 25-26.03.2017 (weekend)


Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

dostępne: 1 miejsce z 30Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeńdostępne: lista rezerwowa (komplet 40 uczestników)Comments