Tatry Zachodnie: Giewont i Czerwone Wierchy jesienią, 22-23.09.2018 (weekend)


Zapraszamy na weekendową wędrówkę tatrzańską podczas której przemierzymy szlaki Czerwonych Wierchów zdobywając 3 spośród nich: Kopę Kondracką (2005 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.) i Ciemniak (2096 m n.p.m.). Świetna okazja do podziwiania Czerwonych Wierchów w prawdziwie purpurowych barwach! Do tego zaliczymy najsłynniejszy tatrzański szczyt, porównywany kształtem do śpiącego rycerza – piękny Giewont (1894 m n.p.m.).

Czekają nas 2 dni ambitnego, całodniowego wędrowania tatrzańskiego z licencjonowanym górskim przewodnikiem tatrzańskim dla osób z dobrą kondycją i obytych z wyższymi górami. Niezbędne będą też buty górskie, kurtka oddychająca, wodo- i wiatroszczelna i wygodny plecak.

Wyjeżdżamy autokarem lub busem z centrum Warszawy i nim do niej wracamy, nocujemy w pensjonacie ze śniadaniem i obiadokolacją w Zakopanem w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami. 


w planach:

- dwie całodniowe wędrówki wysokogórskie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego

- zdobycie trzech z czterech tatrzańskich Czerwonych Wierchów: Ciemniaka (2096 m n.p.m.) Małołączniaka (2096 m n.p.m.) i Kopy Kondrackiej (2005 m n.p.m.)

- wejście na najbardziej znany tatrzański szczyt – Giewont (1894 m n.p.m.)

- wejście na 4 widokowe przełęcze: Mułową Przełęcz (2067 m n.p.m.), Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.), Kondracką Przełęcz (1725 m n.p.m.) oraz Chudą Przełączkę (1850 m n.p.m)

- odwiedzenie 2 przepięknie położonych tatrzańskich schronisk – Schroniska Ornak (1100 m m.p.m.) w Dolinie Kościeliskiej i Schroniska na Hali Kondratowej (1333 m m.p.m.)


- prowadzenie tras górskich przez górskiego licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego

- nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w ładnym pensjonacie w Zakopanem w pokojach z łazienkami

- przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy do Zakopanego i z powrotem

- opiekę pilota 

- ubezpieczenie NNW


Charakter wyjazdu i jedzenie:

Tatrzańskie szlaki są dla górskich wyjadaczy jak pudełko czekoladek – z każdym odcinkiem trasy pojawiają się kolejne wspaniałe przeżycia i widoki. Wędrówka da radość i satysfakcję tym, którzy zdają sobie sprawę z wysiłku, jaki towarzyszy przejściu 8-9 godzinnej trasy z przewyższeniem przekraczającym 1200-1400 m n.p.m. 

Całą trasę górską poprowadzi górski licencjonowany przewodnik tatrzański.

Całą trasę wysokogórską wędrujemy na lekko, czyli zabieramy ze sobą do niewielkiego plecaka tylko rzeczy potrzebne w górach, a pozostałe bagaże zostają w autokarze lub w busie. Podczas wędrówek górskich bazujemy na napojach i przekąskach z własnych plecaków. Każdego dnia wędrówki będziemy mieć po drodze jedno schronisko górskie z bufetem w którym można kupić coś do jedzenia lub picia. 

Koszt wycieczki obejmuje niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się autokarem w drodze powrotnej do Warszawy.


Koszt wycieczki to 335 zł/os. i obejmuje:


- przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją na trasie Warszawa − Kościelisko − Zakopane − Warszawa

- przejazdy lokalne busem lub autokarem

- nocleg w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3-, i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

- niedzielne śniadanie

- sobotnią obiadokolację


- prowadzenie trekkingów przez licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego

- opłatę klimatyczną

- opiekę pilota

- mapy kolorowe

- ubezpieczenie NNW

- podatki w tym VAT

koszty do poniesienia we własnym zakresie przez uczestnika:

- bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego (5 zł) i na przejazd lokalnym busem w Zakopanem z Kuźnic do Ronda Jana Pawła II (ok. 4 zł), niedzielny obiadZgłoszenia (zapisy zamknięte - wyjazd w trakcie trwania):

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ewentualnie wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com. 

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne: 1 miejsce z 35

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU

ZBIÓRKA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 22.15 w piątek, 21 września 2018 roku na przystanku autobusowym na ul. Emilii Plater po drugiej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy busem lub autokarem w Tatry.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 22 września) - Ciemniak 2096 m n.p.m. i Krzesanica 2122 m n.p.m.

Autokarem docieramy rano do Kir (920 m.n.p.m.) u wylotu Doliny Kościeliskiej. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą. Dolina Kościeliska to bardzo malownicza i zarazem najbardziej popularna dolina tatrzańska, ale bez obaw – będziemy szli rano, zatem tłumów o tej porze dnia nie musimy się obawiać. To będzie świetna okazja, by w spokoju podelektować się jej pięknem. Wkrótce odbijemy odbijemy na szlak podejściowy na Ciemniak by docelowo osiągnąć wysokość ponad 2000 m n.p.m.

Tego dnia zdobędziemy dwa dwutysięczniki należące do Czerwonych Wierchów – Ciemniak (2096 m n.p.m.) i Krzesanicę (2122 m) a także leżącą pomiędzy nimi Mułową Przełęcz (2067 m n.p.m.). Podczas szczytowych partii naszej wędrówki zobaczymy rozległe, panoramiczne widoki na Dolinę Kościeliską, a także wielkie Jezioro Orawskie na Słowacji i imponującą, 200-metrową, pionową ścianę Krzesanicy od której wzięła się jej nazwa, bowiem w XIX w. określano ją jako „gdyby skrzesaną”. Zobaczymy też rozległą panoramę Tatr Wysokich – zarówno polskich i słowackich wraz z Rysami, Gerlachem, Krywaniem i Wysoką, Małą Fatrę na Słowacji i panoramę Tatr Zachodnich – polskich i słowackich.

Na koniec zejdziemy z Ciemniaka do Kir przez Chudą Przełączkę (1850 m n.p.m.) i Dolinę Tomanową, by po drodze zajrzeć jeszcze do górskiego Schroniska PTTK na Hali Ornak (1100 m n.p.m.), gdzie będzie chwila na napicie się i zjedzenie czegoś niewielkiego.

Wkrótce potem wsiądziemy w nasz bus lub autokar i pójdziemy do pensjonatu w Zakopanem na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do powspominania wrażeń minionego dnia przy napojach jakie lubicie.


czasy przejść: ok. 9,5 godzin + przerwy na szlakach (w tym jedna w schronisku Ornak), razem 20 km, w tym przewyższenia: 1480 m↑, 1480 m↓, 29 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 23 września) – Kopa Kondracka i Giewont

Tego dnia naszym celem będzie jeden z Czerwonych Wierchów – Kopa Kondracka (2005 m n.p.m) oraz Giewont 1894 m n.p.m., czasem błędnie uznawany za najwyższy polski szczyt Tatr Zachodnich w całości leżący po polskiej stronie (podczas gdy jest to mniej znana Twarda Kopa), a dotrzemy do niego przez Dolinę Bystrej i Kondratową. Za Schroniskiem PTTK na Hali Kondratowej rozpoczniemy trochę stromsze podejście na Przełęcz Kondracką (1725 m n.p.m.) skąd będzie czekać nas końcówką podejścia na Giewont. Z Giewontu przejdziemy na Kopę Kondracką, a której z kolei zejdziemy przez Przełęcz Pod Kopą Kondracką (1853 m n.p.m.) do Kuźnic. Po zakończonej wędrówce podjedziemy lokalnymi busami do naszego busa lub autokaru, którym ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

czasy przejść: ok. 8,5 godzin + przerwy na szlakach (w tym jedna w schronisku na Kondratowej lub na Kalatówkach), razem 16 km, w tym przewyższenia: 1320 m, 1200 m, 31 GOT

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność programu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot oraz przewodnik górski.

Co wziąć w Tatry jesienią?

Wrzesień dla Tatr świetny czas – duża szansa na stabilną, słoneczną pogodę. Jednocześnie trzeba założyć, że wieczorem i rano będzie naprawdę rześko, zatem czapka, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość. Pamiętajcie też, że powyżej lasu, jak to w górach, lubi mocno wiać wiatr. Jak zawsze niezbędne też będą: buty górskie, dobra kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, ew. dodatkowo płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-30-litrowy), stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe – bardzo przydatne na sporych przewyższeniach jakie zapewniają tatrzańskie trasy na dwutysięczniki. Weźcie aparat fotograficzny, ochronę przeciwsłoneczną (czapka, krem) termos, kanapki, przekąski.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYDARZENIA:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfu2CxVJoImsbXsh7A8GonnK-Azzi78q77EBhituF-6LVYC0A/viewform?usp=sf_link


 
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń (właśnie ogłaszamy)


Dostępne: 3 miejsca z 35
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcv0sVkiMm89zrQNS4X8Nvh6dFgt-9G5iZOpwKc00SSjJBTQ/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń (właśnie ogłaszamy)Dostępne: 17 miejsc z 30 (właśnie ogłaszamy)


  


Comments