Tatry Zachodnie - Kończysty 2002 m.n.p.m., Wołowiec 2064 m i Rakoń 1879 m n.p.m., 21-22.09.2019 (weekend)

Dostępne ostatnie wolne miejsca


Zapraszamy na weekendową wędrówkę tatrzańską. Przemierzymy szczyty zachodniej grani Tatr - Wołowca 2064 m, Kończystego 2002 m, Rakonia 1879 m, Trzydniowiańskiego 1758 m, a także Grzesia 1653 m n.p.m. Świetna okazja do podziwiania tatrzańskich szczytów w coraz bardziej intensywnych, jesiennych barwach! W tym samym czasie zobaczymy czerwień liści borówek, żółć psiej trawki, zieleń kosodrzewiny i fiolet wrzosów.

Czekają nas 2 dni ambitnego, całodniowego wędrowania tatrzańskiego dla osób z dobrą kondycją i obytych z wyższymi górami. Każdego dnia będą 2 warianty tras - krótszy i dłuższy (ale oba ambitne ;-)

Wyjeżdżamy autokarem lub busem z centrum Warszawy i nim do niej wracamy. Pełne 2 dni (wraz z nocą schronisku górskim PTTK na Polanie Chochołowskiej, 1146 m n.p.m.) spędzamy w sercu Tatr, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. 
w planach:


  • 2 dni wędrowania na lekko (czyli z małym plecaczkiem, resztę bagażu zostawiając w schronisku) z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim

  • bez przerwy, cały weekend na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego

  • przejście po szczytach skrajnie zachodniej grani polskich Tatr Zachodnich

  • zdobycie dwutysięczników: Kończystego, 2002 m n.p.m. i Wołowca (słow. Volovec 2064 m n.p.m.)

  • wejście m.in. na Rakoń (1879 m n.p.m.), Trzydniowiański Wierch (1758 m n.p.m.), Czubik 1846 m, przełęcz Zawracie (1863 m n.p.m.) i Grzesia (słow. Lúčna, 1653 m n.p.m.)
  • nocleg z pościelą w górskim Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej (1146 m n.p.m.) na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w pokojach 2-,4-, 6- i 14-osobowych

  • klimatyczny wrześniowy wieczór w schronisku w sercu Tatr

  • przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa – Kościelisko k. Zakopanego – Warszawa

  • ubezpieczenie NNW

  • opieka pilota


Charakter wyjazdu:

Tatrzańskie szlaki są dla górskich wyjadaczy jak pudełko czekoladek – z każdym odcinkiem trasy pojawiają się kolejne wspaniałe przeżycia i widoki. Ten wyjazd daje sposobność do niezwykłego doświadczenia: spędzenia całego weekendu, w tym nocy w schronisku górskim (1146 m n.p.m.) na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrówka da radość i satysfakcję tym, którzy zdają sobie sprawę z wysiłku, jaki towarzyszy przejściu 8-9 godzinnej trasy z przewyższeniem rzędu 860-1300 metrów. Całą trasę wysokogórską wędrujemy na lekko, czyli zabieramy ze sobą do niewielkiego plecaka tylko rzeczy potrzebne w górach, a pozostałe bagaże donosimy(i na koniec znosimy) tylko do schroniska (choć bardzo możliwe, że połowę tej trasy uda nam się je wwieźć Kolejką Rakoń, lub zwieźć tą kolejką lub rowerem). Podczas wędrówek górskich bazujemy na napojach i przekąskach z własnych plecaków. Każdego dnia wędrówki będziemy mieć po drodze jedno schronisko górskie z bufetem w którym można kupić coś do jedzenia lub picia.Koszt udziału w wycieczce to 285 zł/os i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem busem na trasie Warszawa – Podhale

powrót busem lub autokarem na trasie Podhale – Warszawa

− nocleg z pościelą w górskim Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej (1146 m n.p.m.) na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w pokojach z pościelą: 14-osobowym, 6-osobowym*, 4-osobowym**, 2-osobowych oraz 2-osobowych z umywalką*** oraz wspólnymi łazienkami

 prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego


opłatę klimatyczną

opiekę pilota

ubezpieczenie NNW w Polsce (obejmujące KL i OC)

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

podatki, w tym VAT

* dopłata 20 zł

** dopłata 25 zł

*** dopłata 35 zł (bez umywalki) lub 45 zł (z umywalką)


Koszt nie obejmuje:

 biletów wstępu Tatrzańskiego PN (5 zł/dzień), posiłków, ew. przejazdu Kolejką Rakoń (5 zł w 1 stronę) lub ew. zjazdu rowerem (9 zł)

Zgłoszenia:

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Dostępne ostatnie wolne miejsca
 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
ZBIÓRKA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 22.45 w piątek, 20 września 2019 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy busem lub autokarem w Tatry.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 21 września 2019) Trzydniowiański Wierch i Kończysty Wierch

W sobotę wcześnie rano dotrzemy autokarem lub busem na początek szlaku. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się krótko wcześniej na jednej ze stacji benzynowych po drodze, by napić się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy czy też skorzystać z oferty przekąsek. Łatwy odcinek dolinny planujemy przejść pieszo od Siwej Polany do Schroniska na Polanie Chochołowskiej. Jeśli jednak będzie w tym czasie działać tzw. kolejka Rakoń, to pierwszą połowę tej trasy nią przejedziemy, zyskując godzinę czasu. Gdy dotrzemy do schroniska, zostawimy bagaże których nie bierzemy wyżej w góry w schronisku w bezpiecznym miejscu i po krótkie przerwie uderzymy w prawdziwie wysokogórski teren na zdobycie szczytów Tatr Zachodnich.

Zaraz potem zaczniemy od leśnego, a pod koniec kosówkowego podejścia Trzydniowiański Wierch 1765 m n.p.m. Krótko przed wierzchołkiem rozpoczną się oszałamiające widoki. Zobaczymy kawał najwyższej części Tatr Zachodnich w tym także grzbiet Ornaka i Kominiarski Wierch. Następnie poprzez Czubik (1846 m n.p.m.), ruszymy na zdobycie graniczącego ze Słowacją Kończystego Wierchu (słow. Končistá 2002 m n.p.m.). To potężny szczyt z którego rozpościerają się widoki na 4 strony świata – m.in. na Starorobociański (2176 m n.p.m.) i Jarząbczy Wierch (2137 m n.p.m.), słowacką Jakubinę (2194 m n.p.m.) czy grzbiet Ornaka. Zejdziemy początkowo po śladach by od Trzydniowiańskiego Wierchu zejść do Jarząbczej Doliny i Wyżniej Chochołowskiej którą dotrzemy do Schroniska PTTK w Dolinie Chochołowskiej.

Wieczorem, po zjedzeniu obiadokolacji, a przed udaniem się spać czeka nas klimatyczny wieczór w schronisku. Będzie czas na powspominanie wysokogórskich wrażeń przy napojach, jakie lubicie. My polecamy też wyjście choćby na chwilę wieczorem na zewnątrz schroniska. Przy dobrej pogodzie widok na rozgwieżdżone niebo ponad Tatrami jest niezrównany!

Czas przejść:

(wariant dłuższy – cała trasa): ok. 9h45 + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Polanie Chochołowskiej) w sumie ok. 20 km w tym przewyższenia: 1310 mi 1070 m, 31 GOT

Czas przejść: (cała trasa z wyjątkiem Kończystego) ok. 7h45 + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Polanie Chochołowskiej) w sumie ok. 17 km w tym przewyższenia: 1040 mi 800 m, 26 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 22 września 2019) Grześ, Rakoń i Wołowiec

Rano po śniadaniu w naszym schronisku ruszymy na drugą część emocjonujących szlaków. Podobnie jak pierwszego dnia w schronisku zostawimy część bagażu niepotrzebnego podczas wędrówki w wyższych partiach gór.


Tego dnia naszym głównym celem będzie monumentalny dwutysięczny szczyt Wołowca (2064 m n.p.m.). To jeden z najwyższych szczytów polskich Tatr Zachodnich. Zdobędziemy też szczyt Rakoń (1879 m n.p.m) i Grześ (1653 m n.p.m). Wszystkie 3 szczyty znajdują się na granicy polsko-słowackiej. Między wymienionym wierzchołkami czekać nas będą też widokowe przełęcze: przełęcz Zawracie (1863 m n.p.m.) oraz Łuczniańska (1602 m n.p.m.). Zejście przez Wyżnią Dolinę Chochołowską wśród kosówki będzie okazją doświadczenia wspaniałej, tatrzańskiej ciszy – magiczna sytuacja!

Po zdobyciu szczytów, w schronisku na Polanie Chochołowskiej będzie czas na zjedzenie obiadu. Na koniec zostanie nam tylko zabranie bagaży i  łagodne zejście do wylotu Doliny Chochołowskiej dla skrócenia czego wygodnie będzie skorzystać z rowerów lub kolejki Rakoń. Na koniec wsiądziemy do busa lub do autokaru, którym ruszymy bezpośrednio do Warszawy.

Czas przejść:

(wariant dłuższy – cała trasa) ok. 9 godzin + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Polanie Chochołowskiej) w sumie ok. 19 km w tym przewyższenia: 1070 mi 1300 m, 29 GOT

(wariant krótszy – cała trasa z wyjątkiem Wołowca) ok. 8 godzin + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Polanie Chochołowskiej) w sumie ok. 18 km w tym przewyższenia: 860 mi 1100 m, 25 GOT

Co wziąć w Tatry jesienią?

Wrzesień to dla Tatr świetny czas – bardzo duża szansa na stabilną, słoneczną pogodę. Jednocześnie trzeba założyć, że wieczorem i rano będzie naprawdę rześko, zatem czapka, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość. Pamiętajcie też, że powyżej lasu, jak to w górach, lubi mocno wiać wiatr. Jak zawsze niezbędne też będą: buty górskie, dobra kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, ew. dodatkowo płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-30-litrowy), stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe – bardzo przydatne na sporych przewyższeniach jakie zapewniają tatrzańskie trasy na dwutysięczniki. Weźcie aparat fotograficzny, ochronę przeciwsłoneczną (czapka, krem) termos, kanapki, przekąski.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhSDmXwDmqIEtopK01NwDrw2kLmowLzSBnkXf87qMTxaMu8w/viewform?usp=sf_link


Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdl8uzp3bqUCsVQPiI93oCmTK1x0VKUEdpDrb3eQUOl98y3fw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaBieszczady - Jesienne Połoniny Caryńska i Wetlińska, 19-20.10.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejscaBieszczady: Tarnica i Wielka Rawka w barwach jesieni, 05-06.10.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejscaComments