Tatry: Czerwone Wierchy i Kasprowy Wierch jesienią, 12-13.09.2020 (weekend)

Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA ZNIESIENIE OBOSTRZEŃ W POLSCE, WSZYSTKIE WYJAZDY OGŁOSZONE NA NASZEJ STRONIE MOGĄ SIĘ ODBYWAĆ więcej

Brak miejsc, zapraszamy na listę rezerwową


Zapraszamy na wędrówkowy weekend w Tatrzańskim Parku Narodowym podczas którego wejdziemy na grań Czerwonych Wierchów, i zdobędziemy też najbardziej znany szczyt Tatr Zachodnich – Kasprowy Wierch. A wszystko ukaże nam się w prawdziwie jesiennej, wielobarwnej szacie!

Wyjeżdżamy busem lub autokarem z centrum Warszawy i nim do niej wracamy, do tego zapewniamy nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami.

Czekają nas 2 dni ambitnego, całodniowego, tatrzańskiego wędrowania dla osób obytych z wyższymi górami. Niezbędne będą też buty górskie, kurtka oddychająca, wodo- i wiatroszczelna i wygodny plecak. w planach

- dwie całodniowe wędrówki wysokogórskie na terenie Tatr Zachodnich

- zdobycie dwóch Czerwonych Wierchów: Małołączniaka (2096 m n.p.m.) i Kopę Kondracką (2005 m n.p.m.)

- wejście na Małołącką Przełęcz 1924 m n.p.m. oraz Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.) 

- wejście na najbardziej znany tatrzański szczyt - Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.)- odwiedzenie 2 przepięknie położonych tatrzańskich schronisk – 
Murowańca (1500 m n.p.m.) i schroniska na Hali Kondratowej (1300 m n.p.m.)

- nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach z łazienkami

- przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy do Zakopanego i z powrotem

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- ubezpieczenie NNW
Charakter wyjazdu i jedzenie:

Tatrzańskie szlaki są dla górskich wyjadaczy jak pudełko czekoladek – z każdym odcinkiem trasy pojawiają się kolejne wspaniałe przeżycia i widoki. Wędrówka da radość i satysfakcję tym, którzy zdają sobie sprawę z wysiłku, jaki towarzyszy przejściu 8-10 godzinnej trasy z przewyższeniem rzędu 1000 m n.p.m. Całą trasę wysokogórską wędrujemy na lekko, zabierając ze sobą do niewielkiego plecaka tylko rzeczy potrzebne w górach, a pozostałe bagaże zostaną w tym czasie w autokarze.

Podczas wędrówek górskich bazujemy na napojach i przekąskach z własnych plecaków. Każdego dnia wędrówki będziemy mieć po drodze jedno schronisko górskie z bufetem z możliwością kupienia czegoś do jedzenia lub picia. Koszt wycieczki obejmuje niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się busem lub autokarem w drodze powrotnej do Warszawy.

Koszt wycieczki to 345 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem na trasie Warszawa − Zakopane − Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3-, i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie

sobotnią obiadokolację

− prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego

opłatę klimatyczną

opiekę pilota

mapy kolorowe

ubezpieczenie NNW

podatki w tym VAT

koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

oplata za 2 przejazdy lokalnym busem w Zakopanem (z Kuźnic do ronda Jana Pawła II)

niedzielny obiad, wydatki na przekąski wedle potrzeb


ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca, a w późniejszym terminie dane do wpłaty. 


Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)


Brak miejsc, zapraszamy na listę rezerwową


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU

MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.30 w piątek, 11.09.2020 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem lub busem w Tatry.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota 12 września 2020) Małołączniak 2096 m n.p.m i Kopa Kondracka 2005 m n.p.m.

Rano autokarem lub busem dotrzemy rano do wylotu Doliny Małej Łąki w Tatrach. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się krótko wcześniej na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie okazja napić się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy czy też zjedzenia jakichś przekąsek.

Tego dnia przewędrujemy przez 2 z 4 dwutysięczników należących do Czerwonych Wierchów – Małołączniaka (2096 m n.p.m.) i Kopę Kondracką (2005 m n.p.m.).

Podczas szczytowych partii naszej wędrówki zobaczymy rozległe, panoramiczne widoki na Dolinę Kościeliską, a także wielkie Jezioro Orawskie na Słowacji. Zobaczymy też rozległą panoramę Tatr Wysokich – zarówno polskich i słowackich wraz z Rysami, Gerlachem, Krywaniem i Wysoką (ze wszystkich 4 Czerwonych Wierchów), Małą Fatrę na Słowacji i panoramę Tatr Zachodnich – polskich i słowackich (głównie z Ciemniaka, Małołączniaka i Krzesanicy). Podczas wędrówki „zaliczymy” też wysokie przełęcze: Litworową (2037 m.n.p.m) Małołącką i pod Kopą Kondracką (1863 m.n.p.m.).

czasy przejść: ok. 8h50 godzin + przerwy na szlakach (w tym jedna w schronisku), razem 18 km, w tym przewyższenia: 1340 m↑, 1310 m↓, 32 GOT


Podczas drogi zejściowej zatrzymamy się w barze Hotelu Górskiego PTTK na Kalatówkach jeszcze na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, żeby chwilę odpocząć i czegoś się napić, a stamtąd pójdziemy Doliną Bystrej do naszego pensjonatu w Zakopanem na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 13 września 2020): Kasprowy Wierch 1987 m n.p.m.

Tego dnia po wczesnym śniadaniu w pensjonacie, wyruszymy na szlak w kierunku Doliny Bystrej, po drodze podjeżdzając jeszcze kawałek lokalnym, zakopiańskim busem. Stamtąd wyruszymy na zdobycie Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Czeka nas bardzo widokowy szlak prowadzący przez widokowy Skupniów Upłaz (1300-1470 m n.p.m.) i Przełęcz Między Kopami 1499 m n.p.m. Będzie też chwila na odpoczynek i zjedzenie czegoś niewielkiego jak choćby słynnej szarlotki bowiem odwiedzimy schronisko PTTK Murowaniec (1500 m n.p.m.). Jednak najważniejszy tego dnia będzie Kasprowy – znany nie tylko z kolejki, która prowadzi na jego szczyt i tamtejszych tras narciarskich, ale też z faktu, że budynek obserwatorium meteorologicznego jest najwyżej położonym w Polsce. Po zakończonej trasie pieszej podjedziemy lokalnymi busami do naszego autokaru, którym ruszymy w drogę powrotną do Warszawy. 

Czasy przejść: ok. 8h30 + przerwy na szlakach (w tym jedna w Murowańcu), razem 18 km, w tym przewyższenia: 1215 m↑, 1215 m↓, 29 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


Co wziąć?

Wrzesień to dla Tatr świetny czas – duża szansa na stabilną, słoneczną pogodę. Jednocześnie wieczorem i rano trzeba założyć, że będzie naprawdę rześko, zatem czapka, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość. Pamiętajcie też, że powyżej lasu, jak to w górach, lubi wiać. Jak zawsze niezbędne też będą: buty górskie, dobra kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, ew. dodatkowo płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-30-litrowy), stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe – bardzo przydatne na sporych przewyższeniach jakie zapewniają tatrzańskie trasy na dwutysięczniki. Weźcie aparat fotograficzny, ochronę przeciwsłoneczną (czapka, krem) termos, kanapki, przekąski. Warto mieć też powerbank.ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - dwa najwyższe szczyty Beskidów w 1 weekend, 26-27.09.2020 (weekend) 2020
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFVIBYWfXwJm2RxVUAIPTl3oEkP654JwRO6HNxIm6lycAqw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
Comments