Szczyrk - narciarskie szaleństwo i kopalnia Guido, 23-24.02.2019 (weekend)

Dostępne 2 ostatnie wolne miejsca 


Zapraszamy na szusujący weekend w Szczyrku. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski to najnowocześniejszy obiekt narciarski w Polsce. Dzięki niedawnej modernizacji ma m.in. nowe wyciągi w tym gondolowy, nowe, zróżnicowane nartostrady i system naśnieżania. Szczyrk wraz ze stacjami COS Skrzyczne i Beskid Sport Arena to najlepiej działająca miejscowość narciarska tworząca m.in. wspólny system ski passów. Narciarska przygoda gwarantowana zarówno dla początkujących miłośników białego szaleństwa jak i dla prawdziwych zjazdowych i snowboardowych wyjadaczy.

Wyjazd z centrum Warszawy o północy z piątku na sobotę wynajętym autokarem i powrót do niej ok. północy z niedzieli na poniedziałek, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku, ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW, opieka pilota.
w planach

2 dni szusowania w Szczyrku

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy – Szczyrk - centrum Warszawy

przejazdy lokalne

nocleg w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku

niedzielne śniadanie

sobotnia obiadokolacja

możliwość zwiedzania kopalni Guido po niedzielnym szusowaniu

opieka pilota

ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW na oba dni


Założenia wyjazdu

Czeka nas weekend w pełni narciarski, zatem przez oba dni szusujemy i bawimy się na nartach zjazdowych, czy też – jeśli ktoś woli – do wyboru na snowboardzie na stokach stacji narciarskiej Szczyrk Mountain Resort lub na połączonych z nim Beskid Sport Arena i COS Skrzyczne.

Szczyrk to aż 40 km tras narciarskich na jednym skipassie ośrodków: Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena i Centralnego Ośrodka Sportu Skrzyczne. W rejonie Czyrna – Solisko – Salmopol działa m.in. nowoczesna kolej gonodolowa, a na Skrzycznem wyciąg krzesełkowy ma nowe, szybkie kanapy. Na miejscu są też nowoczesne wypożyczalnie sprzętu i serwis narciarski, instruktorzy narciarstwa, a także sympatyczne knajpki i bardzo często jeżdżące skibusy. Stoki narciarskie w Szczyrku mają w większości orientację północną i północno-wschodnią przez co śnieg trzyma się na nich dłużej niż w innych miejscach. Niezależnie od tego zainstalowano tam aż 11 km instalacji naśnieżania.

Szczyrk zapewnia możliwość zaawansowanego szusowania, ale też świetnie się sprawdza dzięki strefom dla początkujących - np. w Szczyrk Mountain Resort jest to Szczyrk Ski School – oddzielnej przestrzeni dla debiutantów i możliwością zamówienia lekcji z instruktorem.

Wyżywienie

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku w którym nocujemy. W sobotę rano, krótko przed dojechaniem do Szczyrku zatrzymamy się na dłuższy postój na dużej stacji benzynowej, gdzie będzie okazja napić się aromatycznej kawy lub gorącej herbaty czy też zamówić sobie przekąski. 

W ciągu obu dni szusowania w pobliżu stacji narciarskich będą liczne knajpki gdzie będzie można coś zjeść lub się napić we własnym zakresie przez cały dzień szusowania.

Koszt wycieczki to 325/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy – Szczyrk – kopalnia Guido w Zabrzu - centrum Warszawy

sobotni dojazd na stoki i niedzielny powrót z nich (w sobotę wrócimy ze stoków i w niedzielę na nie ruszymy jeżdżącymi co 15 minut skibusami – ich przystanek jest 300 m od ośrodka wypoczynkowego w którym nocujemy)

zapewniony transport sprzętu narciarskiego w luku bagażowym

nocleg w ośrodku wypoczynkowym w centrum Szczyrku w 2- 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami, TV i internetem

niedzielne śniadanie

sobotnią obiadokolację

opiekę pilota


ubezpieczenie narciarskie oraz ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)


− podatki w tym VAT

koszty do uwzględnienia we własnym zakresie:

karnety narciarskie (link)

ew. koszt wypożyczenia sprzętu – 49 zł/dzień (link

ew. koszt lekcji z instruktorem – ok. 60 zł/h grupowo lub 90 zł/h indywidualnie (link

  zwiedzania z przewodnikiem zabytkowej kopalni węgla kamiennego Guido (50 zł/os.). Jest to najniżej położona trasa turystyczna w Europie położona w kopalni węgla kamiennego i do tego posiadająca udostępnioną podwieszaną kolejką górniczą.Uwaga! Ze względu na różnice ciśnień zwiedzanie jest niewskazane dla osób z problemami kardiologicznymi oraz dla kobiet w ciąży.

Zgłoszenia

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz, lub. ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne 2 ostatnie wolne miejsca

Pytania

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222
 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 22/23 lutego 2019 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym autokarem w rejon kompleksu narciarskiego Szczyrk Mountain Resort.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy między niedzielą a poniedziałkiem (tym razem najprawdopodobniej już przed 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY – sobota, 23 lutego 2019Rano dotrzemy z Warszawy do Szczyrku, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie czas aby napić się gorącej herbaty czy też aromatycznej kawy, czy też przekąsić jakąś kanapkę, skąd bezpośrednio pojedziemy na parking przy wyciągu. W ośrodku narciarskim są liczne knajpki, gdzie również można coś zjeść i się napić przez cały dzień. Przez cały dzień korzystamy z uroków ośrodka narciarskiej Szczyrk Mountain Resort (lub też Beskid Sport Arena jak i COS Skrzyczne), aż do ok. g. 16, gdy wyciągi są zamykane.

Na koniec pojedziemy skibusami (odjazdy co 15 minut) na zakwaterowanie i obiadokolację oraz nocleg do naszego ośrodka wypoczynkowego w centrum Szczyrku. Przystanek skibusów znajduje się 300 m od od naszego ośrodka. Wieczór będzie dobrą okazją, by wymienić się wrażeniami minionego dnia w narciarskim gronie.

DZIEŃ DRUGI – niedziela, 24 lutego 2019


Po śniadaniu w ośrodku wypoczynkowym, wykwaterowaniu i zapakowaniu bagaży do autokaru ruszymy skibusem na dalszy ciąg białego szaleństwa w ośrodku Szczyrk Mountain Resort oraz dla chętnych Beskid Sport Arena i COS Skrzyczne, gdzie spędzimy czas do wczesnego popołudnia. Na koniec zjemy jeszcze obiadokolację gdzie też będzie okazja do przebrania się przed drogą powrotną do Warszawy, po drodze zatrzymując się jeszcze na zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu.

Kopalnia Guido w Zabrzu to okazja do przeniesienia się w górnośląskie klimaty. Czeka nas ekscytująca trasa podziemna na poziomie -170 oraz poziomie -320 m. Jest to najgłębiej w Europie położona w kopalni węgla kamiennego trasa turystyczna, na dodatek mająca podwieszaną kolejkę górniczą! Zaopatrzeni w hełmy górnicze, lampy i pochłaniacze przemierzymy doskonale zachowane korytarze górnicze, oglądając widoczne jak na dłoni podziemne warstwy skalne. Historia kopalni sięga połowy XIX wieku i wiąże się z ówczesną rewolucją przemysłową, a trasę turystyczną uruchomiono w 2008 roku. Na dół zjeżdżać będziemy oryginalną szolą - klatką górniczą w XIX-wiecznym szybie! Na powierzchni będzie zaś okazja do zobaczenia wielkogabarytowych maszyn górniczych. 


Po zwiedzeniu tej zajrzymy jeszcze do tamtejszego pubu na głębokości -320 m! niezwykłej trasy wsiądziemy do naszego autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

Co wziąć na narty lub snowboard?

Potrzebne będą spodnie i kurtka narciarska wraz ciepłymi rękawicami narciarskimi, a także bielizna termiczna (zarówno na dół jak i górę ciała). Przydadzą się gogle narciarskie, a dla bezpieczeństwa warto mieć też kask. 

Do tego własny sprzęt narciarski, a jeśli swojego nie macie, to na miejscu jest też oczywiście wypożyczalnia sprzętu (narty z wiązaniami, buty, kije), gdzie też możecie własny sprzęt przeserwisować, jeśli potrzebujecie, a także przechować swój sprzęt z soboty na niedzielę, aby niepotrzebnie go nie wozić do hotelu i z powrotem.ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:Jakuszyce: Biegówki w Izerach dla zorientowanych, 09-10.03.2019 (weekend)
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaŚnieżny Beskid Śląski - Skrzyczne 1257 m i kopalnia Guido, 23-24.02.2019


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne 2 ostatnie miejsca 


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_bfvwP3f_DOsuKN69aUvCnMQdLCMkEDLUCYVPS9Ee18lVEg/viewformDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne miejsca na liście rezerwowej

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLxj0YZIk5VIN43eqSLCsrqGjk4Lu5tqXaFrbQSyFCgCIx3g/viewform

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń
Comments