Sylwester*** w Puszczy Bolimowskiej - dziko i elegancko! PREMIUM 31.12.18-01.01.19 (2 dni)

Dostępne ostatnie wolne miejsca*

Zapraszamy na wyjazd sylwestrowy podczas którego dni spędzimy wśród dzikiej przyrody, zaś po zmroku będziemy korzystać w pełni z uroków cywilizacji podczas eleganckiego sylwestra w hotelu*** w aktywnym gronie wędrowników!

W oba dni czekają nas wędrówki po ostępach Puszczy Bolimowskiej (chyba, że macie sprzęt biegówkowy - podpowiemy trasy), ale też noworoczny spacer po malowniczym, romantycznym parku w Arkadii, najbogatsza na świecie kolekcja obrazów Chełmońskiego w doskonale zachowanym Pałacu w Radziejowicach, a do tego sylwestrowy relaks w basenach termalnych!

Tymczasem w noc sylwestrową czeka nas wystrzałowa zabawa z bogatym menu w eleganckim, 3-gwiazdkowym hotelu. W nim też mamy zapewniony nocleg wraz z noworocznym śniadaniem oraz obiadokolacją w sylwestrowa i wszelkie udogodnienia cywilizacji. Przejazd autokarem z centrum Warszawy do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i z powrotem, przejazdy lokalne, opieka pilota i ubezpieczenie. Wyjazd w sylwestra rano, powrót w Nowy Rok wczesnym wieczorem.
W planach:
 • 2 dni w rejonie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

 • wędrówki po dzikich ostępach Puszczy Bolimowskiej w oba dni

 • sylwestrowy relaks w Basenach Termalnych Mszczonów w wodzie o naturalnej temperaturze 30-34 st. C i stwierdzonych właściwościach relaksacyjnych i poprawiających samopoczucie!

 • noworoczny spacer po XIX-wiecznym parku Arkadia w stylu angielskim, z malowniczymi ruinami

 • obejrzenie najbogatszej na świecie kolekcji obrazów Józefa Chełmońskiego

 • odwiedzenie pięknego kompleksu pałacowego wraz z parkiem w Radziejowicach

 • dla chętnych możliwość wycieczki biegówkowej w Nowy Rok (transport sprzętu)
 • możliwość zobaczenia pięknego parku przy Pałacu w Nieborowie
 • nocleg w hotelu*** w pokojach 2- i 3-osobowych oraz pokojach typu studio z dwiema 2-os. sypialniami z łazienkami, wifi i tv na terenie Puszczy Bolimowskiej

 • zabawa sylwestrowa w hotelu w sali do wyłącznej dyspozycji naszej grupy

 • bogate menu sylwestrowe zapewnione przez hotel*** w którym nocujemy

 • noworoczne śniadanie w hotelu
 • obiadokolacja w sylwestra późnym południem w hotelu***


 • transport autokarem na trasie centrum Warszawy – Radziejowice – Termy Mszczonów – Puszcza Bolimowska – centrum Warszawy

 • lokalne przejazdy autokarem
 • ubezpieczenie NNW

 • opieka certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

 • możliwość własnego dojazduZAŁOŻENIA WYJAZDU I JAK SIĘ UBRAĆ:

Wyjazd skierowany jest do osób lubiących aktywność wśród dzikiej przyrody na świeżym powietrzu, chętnych powitać wystrzałowo Nowy Rok w sympatycznym gronie wędrowników. Choć znaczną część wyjazdu będą stanowić wędrówki i spacery, to po zmierzchu, z racji wyjątkowego wieczoru cała zabawę i pląsy sylwestrowe wraz z menu sylwestrowym, noclegiem i wyżywieniem mamy zapewnione w wersji b. wygodnej i eleganckiej przez 3-gwiazdowy hotel.

Dlatego też zalecamy posiadanie co najmniej 2 zupełnie różnych kompletów ubrań: wieczorowego stroju do zabawy sylwestrowej oraz wygodnego ubrania do wędrówki zimowej (buty trekkingowe, najlepiej zaimpregnowane, ubranie „na cebulkę” w tym oddychająca i chroniąca przed wiatrem kurtka, polar, wygodny plecak, czapka i rękawiczki, warto też mieć stuptuty (ochraniacze na nogawki).

W ciągu dnia wędrujemy na lekko, zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy czekają na nas w autokarze (pierwszego dnia) lub w hotelu (drugiego dnia). 


Powędrujemy po urokliwych trasach wśród wspaniałej przyrody trasami odpowiednimi dla każdego, kto bywa na kilkugodzinnych wędrówkach lub uprawia inne aktywności. Drugiego dnia będzie czas, aby wybrać się na biegówki (podpowiemy dogodne trasy).

Hotel położony jest na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, tuż przy lesie i szlakach turystycznych, ale jednocześnie w pobliżu 2 wyjątkowo interesujących knajpek, które mogą np. wybrać osoby niezainteresowane noworoczną wędrówką po Puszczy Bolimowskiej (do której jednak bardzo zachęcamy :-).

DLACZEGO WYJAZD MA KATEGORIĘ PREMIUM?

Ponieważ zasadniczą częścią naszej imprezy jest pobyt w eleganckim, 3-gwiazdkowym hotelu z klimatyzacją obejmujący nocleg, obiadokolację w sylwestra z 3 daniami do wyboru, obfite śniadanie noworoczne w formie bufetu oraz bogate menu sylwestrowe. 


Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,5 na portalu booking.com wraz z oceną 8,7 za personel.

O POSIŁKACH

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione w hotelu: dwudaniową obiadokolację w sylwestrowe popołudnie, noworoczne śniadanie w formie bufetu oraz menu sylwestrowe. Ponadto na zjedzenie śniadania pierwszego dnia zatrzymamy się w dogodnym miejscu na trasie autokaru. Będzie też możliwość dokupienia noworocznej obiadokolacji.

Ponadto w ciągu obu dni będziemy zaglądać po drodze wędrówek lub zwiedzania w miejsca, gdzie będzie chwila, by się ogrzać, coś zamówić do jedzenia lub do picia. Istnieje możliwość wnoszenia własnego alkoholu w ramach imprezy sylwestrowej.


Koszt udziału w wycieczce to 265 +180 zł/os. za imprezę sylwestrową i obejmuje:


 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na trasie Warszawa − Radziejowice − Mszczonów − Puszcza Bolimowska − Mszczonów − Puszcza Bolimowska − Warszawa
 • przejazdy lokalne autokarem
 • transport sprzętu biegówkowego w luku bagażowym autokaru
 • nocleg w hotelu*** w pokojach 2-osobowych (dopłata 20 zł/os.), 3- i pokojach typu studio z dwiema 2-os. sypialniami, z klimatyzacją, łazienkami, tv i wifi
 • noworoczne śniadanie w hotelu w formie bufetu
 • dwudaniowa obiadokolacja w sylwestrowe popołudnie w hotelu

 • imprezę sylwestrową w wędrującym i szusującym gronie
 • menu sylwestrowe (patrz poniżej)
 • opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)
 • mapy kolorowe na oba dni wędrówki
 • ubezpieczenie NNW
 • podatki w tym VAT

koszt nie obejmuje:

 • ew. dopłaty 20 zł/os. za pokój 2-osobowy 
 • ew. biletów wstępu (Galeria Chełmońskiego 10 zł, termy w Mszczonowie: 15 zł za pierwsze 2h)
 • napojów alkoholowych podczas sylwestra. pozostałych posiłków (możliwość dokupienia niedzielnej obiadokolacji)

ZGŁOSZENIA: 

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty.

Dostępne ostatnie wolne miejsca*

*dostępne 2 pokoje 2-os., 2 miejsca w pokoju typu studio z dwiema 2-os. sypialniami i 2 miejsca w pokoju 3-os. 


PYTANIA:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)
 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU

ZBIÓRKA, WYJAZD I POWRÓT:

Spotykamy się o 8.30 rano w sylwestra 31 grudnia 2018 w pobliżu przystanka autobusowego na ul. Emilii Plater, po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy autokarem do Puszczy Bolimowskiej.

W Nowy Rok, 1 stycznia 2019 roku po zmierzchu wyruszymy autokarem w drogę powrotną, tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia ok. g. 18-19. DZIEŃ PIERWSZY (Sylwester, 31 grudnia 2018)

Wycieczkę rozpoczniemy bardzo kulturalnie, bowiem już późnym porankiem dotrzemy do doskonale zachowanego Pałacu w Radziejowicach

To właśnie tutaj chętni będą mieć okazję zapoznać się najbogatszą na świecie galerię obrazów Józefa Chełmońskiego (zwiedzanie z audioprzewodnikiem). Miejsce na tę galerię wybrano nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie ten region, po sukcesach w Paryżu wybrał Chełmoński na ostatnie 25 lat swojego życia, żyjąc bardzo skromnie w pobliskim dworze i tworząc malarstwo niezwykle trafnie przedstawiające tutejsze krajobrazy. A my na tym wyjeździe będziemy mieć możliwość obejrzenia tychże krajobrazów na własne oczy i porównania ich z wizją artysty.


Jednocześnie osoby niezainteresowane malarstwem będą mogły wybrać się zamiast tego do kawiarni pałacowej lub też na spacer po parku pałacowym – na jego terenie jest też neogotycki zameczek, XIX-wieczna kuźnia, dwór modrzewiowy oraz willa szwajcarska.

Stamtąd udamy się do Basenów Termalnych w Mszczonowie, gdzie chętni będą mogli spędzić czas, zaś z pozostałą częścią grupy ruszymy na wędrówkę po dzikiej Puszczy Mariańskiej – kompleksie leśnym należącym do Puszczy Bolimowskiej.

Baseny Termalne w Mszczonowie bazują na wodach termalnych z odwiertu na głębokości 1600 m. Kompleks składa się 2 całorocznych basenów, wewnętrznego i zewnętrznego wyposażonych w dysze do masażu oraz podwodne dysze ścienne i wodzie o temperaturze 30-34 st. C i stwierdzonych właściwościach obniżających stres, poprawiających samopoczucie i zapewniających relaks!


Rezerwat Przyrody Puszcza Mariańska to przepiękny i dziki bór sosnowy, będący częścią dawnej Puszczy Korabiewskiej, dziś w granicach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Spotkamy tu też stare, okazałe dęby a także brzozy, olszę czarną, wiązy. Powędrujemy po niej ok. 10 km.

WIECZÓR SYLWESTROWY:

Po zebraniu obu podgrup – wędrówkowej i basenowo-termalnej ruszymy autokarem do hotelu. Dotrzemy do niego krótko po zmierzchu, zatem na tyle wcześnie, że po zjedzeniu popołudniowej dwudaniowej obiadokolacji każdy będzie miał czas, by odpocząć i przygotować się do wieczornej imprezy. Jeśli jednak będą wśród Was osoby, które będą potrzebować mniej czasu na sylwestrowe szykowanie się, zaproponujemy im bardzo ciekawe miejsca do odwiedzenia w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu.


Podczas sylwestra będziemy mieć całą salę z nagłośnieniem do naszej dyspozycji. Imprezę zaczniemy wieczorem ok. g. 21 dwudaniowym ciepłym posiłkiem (trzy drugie dania do wyboru), by zaraz potem rozpocząć tańce, pląsy i wszelkie inne balety sylwestrowe. Towarzyszyć nam będzie różnorodna muzyka idealna do tańca, zarazem też gorąco zachęcamy do dzielenia się pomysłami, o jakich melodiach i rytmach marzycie najbardziej.

Tak jak na pozostałych naszych wyjazdach wśród uczestników są zarówno single, pary, jak i grupy przyjaciół, choć tych pierwszych jest chyba najwięcej. Zatem, bez względu w jakiej konfiguracji zamierzacie się z nami wybrać, wszyscy są mile widziani i mogą być pewni sympatycznej atmosfery i hucznej zabawy!


MENU SYLWESTROWE to m.in.:

dwudaniowy ciepły posiłek na początku imprezy (trzy drugie dania do wyboru w tym wegetariańskie)

ciepłe i sycące danie rozgrzewające około północy

- tymbaliki drobiowe

- rolada ze schabu z farszem grzybowym

- indyk w maladze z brzoskwiniami

- pasztet z żurawiną

- przystawki wegetariańskie

- schab po warszawsku

sałatka grecka

- sałatka z grillowanym kurczakiem

- sałatka tradycyjna

- sałatka śledziowa

półmisek mięs pieczonych i wędlin

torcik lodowy


kawa, herbata

woda mineralna, napoje gazowane, soki

ciastka, słone przekąski

lampka szampana o północy

Istnieje możliwość wnoszenia własnego alkoholu w ramach imprezy.


DZIEŃ DRUGI, Nowy Rok, 1 stycznia 2019

Tego dnia wstaniemy oczywiście później, niż zwykle na naszych wyjazdach, jednak tym z Was którzy będą chcieli wstać wcześniej zaproponujemy bardzo ciekawe miejsca na poranny spacer w bliskim sąsiedztwie hotelu

Nasze śniadanie zostanie zaserwowane przez hotel w formie bufetu. Po śniadaniu wybierzemy się na wędrówkę po Puszczy Bolimowskiej ok. 12-15 km. Powędrujemy po dzikiej części puszczy przemierzając m.in. tamtejsze Obszary Natura 2000 w tym największą z polan puszczańskich – Polanę Siwica, której rezerwat obejmuje obszar równy połowie Warszawy!


Na koniec wędrówki wsiądziemy do autokaru, którym dotrzemy do Parku Arkadia – XIX-wiecznego romantycznego ogrodu w stylu angielskim, pełnego – zgodnie z ówczesną modą – licznych budowli nadających obszarowi charakteru – wśród nich Świątynia Diany, Akwedukt, Łuk Grecki czy też Dom Murgrabiego. Całość założyła Helena Radziwiłłowa, a zaprojektował wybitny architekt Szymon Bogumił Zug. To jedna z najwększych atrakcji turystycznych środkowej Polski.

Na koniec wycieczki zatrzymamy się w dogodnej restauracji, gdzie będzie czas na zjedzenie obiadu przed drogą powrotną autokarem do Warszawy.

OPCJA BIEGÓWKOWA

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu są bardzo dobre tereny na narty biegowe. Zachęcamy amatorów śnieżnego szurania, aby wzięli na wyjazd swoje narty – podpowiemy, którędy warto pojeździć.

Program jest ramowy. Kolejność poszczególnych części programu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i kondycji grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


Jurajskie cuda: Ojcowski PN, Olsztyn i Bobolice - trekking, 09-10.02.2019 (weekend)


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/1IKLG0ya9D3WzBWAwxBuTFcvGhsVyp7YdVKNRzm-TVEk/edit
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne ostatnie wolne miejscaComments