Sylwester w Gorcach - trekking, narty i biegówki, 29.12-01.01.2017 (4 dni, przedłużony długi weekend)
Zapraszamy na 4-dniowy wyjazd sylwestrowy. Podstawowy plan imprezy to – poza zabawą sylwestrową - codzienne wędrówki górskie po malowniczych Gorcach, w tym po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego. W planach m.in. zimowe zdobycie Turbacza 1310 m n.p.m, najwyższego szczytu Gorców słynącego z wyśmienitej panoramy Tatr oraz opcjonalnie szczytu Lubonia Wielkiego 1022 m n.p.m.

Amatorzy śnieżnego szaleństwa będą mogli alternatywnie w tym czasie pierwszego, drugiego, trzeciego dnia spędzić czas na wyciągach narciarskich i trasach biegówkowych w pobliżu pensjonatu. 

Po górskim i śnieżnym szaleństwie uprzyjemnimy sobie czas wizytą w termach "Gorący Potok" w Szaflarach. Będzie też możliwość wybrania się na klimatyczny kulig. Wyjazd autokarem z centrum Warszawy o północy z 28 na 29 grudnia i powrót do niej 1 stycznia wczesną nocą, a do tego 3 noclegi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami w przyjemnym pensjonacie wraz z 3 śniadaniami, 3 obiadokolacjami i menu sylwestrowym oraz wystrzałową imprezą sylwestrową!PLAN W SKRÓCIE

 3 kilkugodzinne zimowe wędrówki po Gorcach (pierwszego, drugiego i trzeciego dnia), 
w tym także po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego

 zimowe zdobycie Turbacza 1310 m n.p.m. - najwyższego szczytu Gorców słynącego z pięknej panoramy Tatr

 każdego dnia wędrówki po drodze schroniska górskie, gdzie będzie można się zagrzać i coś zjeść, przy części tras również knajpka na początku lub na koniec trasy pieszej

 prowadzenie wszystkich 3 tras trekkingowych przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

 noworoczny spacer górski po Gorcach (czwartego dnia, około 2-3-godzinny) 


 alternatywnie, zamiast wędrówek możliwość spędzenia czasu na stokach narciarskich lub na trasach biegówkowych w pobliżu pensjonatu (najdogodniej pierwszego, drugiego i trzeciego dnia)

 odwiedzenie Muzeum "Orkanówka" w ponadstuletniej willi w stylu zakopiańskim

 3 noclegi w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, pościelą i ręcznikami, a także tv i wifi. Na terenie pensjonatu znajduje się m.in.sala z naglośnieniem, bilard, piłkarzyki, ping-pong, siłownia, aneksy kuchenne do dyspozycji. Pensjonat położony jest w Gorcach, tuż przy lesie i szlakach turystycznych, a zarazem 200 m od przystanka z którego w 10 minut można się dostać na rynek w Nowym Targu. 1200 m i 2 km od pensjonatu znajdują się wyciągi narciarskie z wypożyczalniami i instruktorami, w tym jeden z nich z przygotowaną i oświetloną trasą biegówkową. Ponadto w niedalekiej odległości są 3 kolejne, przygotowane trasy biegówkowe oraz wypożyczalnie i instruktorzy. Blisko od pensjonatu jest sklep spożywczy.
 3 śniadania w pensjonacie (drugiego, trzeciego i czwartego dnia)

‒ 3 obiadokolacje w pensjonacie (pierwszego, drugiego i trzeciego dnia)

 menu sylwestrowe

 sala z nagłośnieniem na Sylwestra

 pensjonat całkowicie do naszej dyspozycji 

 przejazd autokarem z centrum Warszawy w pasmo Gorców (rejon Nowego Targu)

 przejazd autokarem na relaks do nowych basenów termalnych w Szaflarach "Gorący Potok" i z powrotem pierwszego dnia wieczorem


 lokalne przejazdy autokarem na początek tras trekkingowych i po ich zakończeniu
 powrót autokarem z Gorców do centrum Warszawy

 lokalne przejazdy autokarem na wyciągi narciarskie i trasy biegowe

 ubezpieczenie NNW

 opcjonalne ubezpieczenie narciarskie dla planujących takie aktywności

 klimatyczny, górski kulig dla chętnych 

 opiekę pilota 

 kolorowe mapki z przebiegiem tras wędrówkowych i biegówkowych


ZAŁOŻENIA WYJAZDU

W ramach podstawowego planu wyjazdu, czyli trekkingu, przez wszystkie dni wędrujemy na lekko, zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy (np. kosmetyczka czy piżamka) czekają na nas w pensjonacie lub (pierwszego i ostatniego dnia) w autokarze. Powędrujemy po urokliwych i widokowych trasach o średnich wymaganiach kondycyjnych, zaś pod względem trudności technicznych nie wymagające raków i odpowiednie dla każdego, kto bywa na górskich wędrówkach lub uprawia inne aktywności. Z racji najkrótszych dni w roku wędrówki będą trwać 5-6 godzin i będą kończyć się około zmierzchu (pierwszego i drugiego dnia) lub 4-5 godzin i kończyć się godzinę przed zmierzchem (w Sylwestra, aby wszyscy zdążyli przygotować się do wieczornej imprezy), zaś pierwszego stycznia będzie to przyjemny, 3-godzinny spacer, który zaczniemy dopiero późnym rankiem. Pierwszego, drugiego i trzeciego dnia będziemy mieć po drodze schronisko górskie, gdzie będzie okazja się zagrzać oraz zjeść i napić się czegoś.

W pierwsze 3 dni będzie też możliwość wybrania się alternatywnie indywidualnie na biegówki lub narty zjazdowe (w odległości 1 km oraz 2 km od pensjonatu są 2 wyciągi narciarskie z wypożyczalniami i instruktorami i będziemy pod nie podjeżdżać autokarem. Pod trasy biegówkowe bliższe i dalsze będziemy podjeżdżać i z nich wracać autokarem, a przy większości z nich są też wypożyczalnie.

Pensjonat położony jest w Gorcach, tuż przy lesie i szlakach turystycznych, ale jednocześnie 200 m od przystanka autobusowego, z którego w 10 minut można się dostać na rynek w Nowym Targu, by odwiedzić tamtejsze knajpki czy też urokliwy, gotycki, XIII-wieczny kościół św. Anny pokryty gontem, malowniczo położony na wzgórzu 5 min pieszo od rynku. 


O WYŻYWIENIU

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione w pensjonacie: 3 śniadania (drugiego, trzeciego i czwartego dnia) 3 obiadokolacje (pierwszego, drugiego i trzeciego dnia) oraz menu sylwestrowe oraz aneksy kuchenne do dyspozycji. Na śniadanie pierwszego dnia oraz obiadokolację ostatniego dnia zatrzymamy się w dogodnym miejscu na trasie autokaru.

Ponadto każdego spośród pierwszego, drugiego i trzeciego dnia będziemy mieć po drodze wędrówek pieszych schronisko górskie, gdzie będzie czas by coś zamówić do jedzenia lub do picia, a zarazem w przypadku części tras wędrówkowych będziemy dodatkowo kończyć i/lub zaczynać w pobliżu klimatycznych knajpek, gdzie będzie chwila by ogrzać się i napić się czegoś ciepłego. Również przy wyciągach narciarskich jak i przy części tras biegowych są knajpki.


Koszt udziału w wycieczce to 695 zł+125 zł/ os. za imprezę sylwestrową i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją na trasie Warszawa − Gorce − Warszawa

przejazdy lokalne autokarem na początek tras trekkingowych oraz na ich zakończenie

prowadzenie wszystkich 3 tras trekkingowych przez świetnego licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

przejazdy lokalne autokarem na trasy biegówkowe (pierwsze 3 dni), oraz powroty z tych tras (drugi i trzeci dzień)

przejazdy lokalne autokarem pod ośrodek narciarski Długa Polana (pierwsze 3 dni), okolice wyciągu Zadział (drugiego dnia) oraz powroty z Długiej Polany (drugi i trzeci dzień)

transport sprzętu narciarskiego w luku bagażowym autokaru


przejazd lokalny autokarem z pensjonatu do basenów termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach i z powrotem

3 noclegi z pościelą (nie bierzemy śpiworów) i ręcznikami w pensjonacie w pokojach 2-osobowych (dopłata 50 zł/os./pobyt), 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi. Cały obiekt wynajęty dla naszej grupy. Na terenie pensjonatu znajduje się m.in. sala z nagłośnieniem, bilard, piłkarzyki, ping-pong, siłownia, aneksy kuchenne.

3 śniadania w pensjonacie w formie bufetu

3 dwudaniowe obiadokolacje w pensjonacie

imprezę sylwestrową w wędrującym i szusującym groniemenu sylwestrowe (2 ciepłe posiłki w tym jeden dwudaniowy, zimna płyta – deska serów regionalnych i wędlin, sałatki, pieczywo, smalec, kawa, herbata, cukier, cytryna, mleczko, woda mineralna, napoje gazowane, soki, owoce, ciasto, ciastka, słone przekąski, lampka szampana)

kawa i herbata w aneksie kuchennym do dyspozycji uczestników przez cały pobyt

opiekę pilota

mapy kolorowe na wszystkie 3 dni wędrówki oraz na spacer ostatniego dnia

ubezpieczenie NNW przez cały wyjazd

podatki w tym VAT


koszt nie obejmuje:

ubezpieczenia narciarskiego przy planowaniu takiej aktywności, ok. 11-14 zł/wyjazd

ew. dopłaty 50 zł/os./pobyt w pokoju 2-osobowym

ew. biletów wstępu („Orkanówka” 7 zł oraz do term w Szaflarach: 25 zł za pierwsze 1,5h), kuligu ok. 42 zł dla chętnych

ew. karnetów na wyciągi narciarskie, (30-60 zł/dzień)

ew. wypożyczenia nart zjazdowych lub biegowych (25-50 zł/doba)

ew. kosztu lekcji z instruktorem narciarstwa zjazdowego lub biegowego (ok.40-60 zł/os. indywidualnie, ok.20-35 zł/os. przy grupie 3-5 osobowej)

wydatków na własne przekąski i napoje wedle uznania w tym napojów alkoholowych podczas sylwestra

pozostałych posiłków

ZGŁOSZENIA


Publikujemy już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń, przesyłając je poprzez formularz ewentualnie wstępnie mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy każdej zgłaszanej osoby.


PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z czwartku na piątek, 28/29 grudnia 2017 na ul. Emilii Plater, na przystanku autobusowym Emilii Plater 02, w pobliżu Hotelu Intercontinental, po drugiej stronie ulicy niż hotel, skąd ruszymy autokarem w Gorce. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, późnym wieczorem 1 stycznia, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY - piątek, 29 grudnia 2017

Rano dotrzemy autokarem w rejon stacji narciarskiej Długa Polana, skąd ruszymy na zimowe zdobycie Turbacza 1310 m.n.p.m.– najwyższego szczytu Gorców i odwiedzenie tamtejszego schroniska górskiego PTTK położonego pod szczytem. Będziemy szli najbardziej widokowym szlakiem na ten szczyt, z którego przy dobrej widoczności zobaczymy więc wspaniałą, zimową panoramę Tatr. Zanim osiągniemy szczyt, zdobędziemy jeszcze widokową Bukowinę Waksmundzką 1103 m n.p.m. Przy schronisku PTTK Na Turbaczu w pobliżu szczytu Turbacza widoki będą najznamienitsze, a Tatry ukażą nam się w całej okazałości. Tam zrobimy oczywiście przerwę na odsapnięcie czy też zjedzenie małego co nieco. Schodząc zobaczymy na trasie jeszcze drewnianą kaplicę papieską na Polanie Rusnakowej o ciekawym wystroju i zaliczymy szczyt Bukowiny Miejskiej 1143 m n.p.m. 


Na koniec wędrówki dotrzemy do pensjonatu na dwudaniową obiadokolację. Tego dnia po zmierzchu wszyscy chętni będą mieć zapewniony po południu dojazd i powrót z basenów termalnych w Szaflarach „Gorący Potok”

Wieczór będzie dobrą okazją, by wspólnie powspominać wrażenia minionego dnia przy napojach jakie lubicie czy też grając w bilard lub piłkarzyki, czy też ćwicząc figury taneczne przed imprezą sylwestrową.

czas przejść: ok. 5h30-6h30+ przerwa w schronisku ok. 1h, 16 km, 23 GOTy, ok. 710 m ok. 700 m 

Opcja narciarska:

Narciarze będą mieli tego dnia dogodną okazję na szusy w ośrodku Długa Polana, pod który rano podjedziemy autokarem. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia i instruktorzy oraz knajpka.

Opcja biegówkowa:

W ośrodku narciarskim Długa Polana, pod którego parking rano podjedziemy autokarem jest trasa biegówkowa 300 m z przygotowanym śladem, sztucznie dośnieżana, oświetlona po zmierzchu, na miejscu wypożyczalnia biegówek i knajpka.

DZIEŃ DRUGI - sobota, 30 grudnia 2017

Po śniadaniu w pensjonacie ruszymy autokarem w zachodnią część Gorców, którą tego dnia będziemy pieszo eksplorować. Wejdziemy na szczyty Obidowiec 1106 m n.p.m., Suhora, 1000 m.n.p.m., Tobołów 966 m n.p.m. i Jaworzynę 943 m n.p.m.. Wstąpimy też do sympatycznego schroniska górskiego PTTK Stare Wierchy, 968 m n.p.m., gdzie będzie okazja odpocząć, czegoś się napić i zjeść. Po koniec wędrówki odwiedzimy też piękny, ponadstuletni, drewniany budynek w stylu zakopiańskim w którym mieści się tzw. „Orkanówka” - muzeum poświęcone Władysławowi Orkanowi – pisarzowi, poecie, piewcy gorczańskiego folkloru i przyrody. W środku zobaczymy pamiątki po Orkanie, a także eksponaty etnograficzne – meble, stroje ludowe czy sprzęty gospodarstwa wiejskiego. Trasę zakończymy w pobliżu klimatycznej, górskiej restauracji, gdzie będzie chwila aby się zagrzać i napić jakiegoś rozgrzewającego napoju przed powrotem autokarem na dwudaniową obiadokolację do pensjonatu.


Wieczorem odbędzie się też dla chętnych klimatyczny kulig. Oczywiście, jak co wieczór będzie też okazja by wspólnie powspominać wrażenia minionego dnia przy napojach jakie lubicie, grając w bilard lub piłkarzyki czy też ćwicząc figury taneczne przed imprezą sylwestrową ;-)

czas przejść: ok. 5h30-6h30+ przerwa w schronisku ok. 1h+przerwa w Orkanówce, 19 km, 24 GOTy, ok. 600 m , ok. 800 m 

Opcja narciarska:

Narciarze będą mieli, podobnie jak pierwszego dnia dogodną okazję na szusy w ośrodku Długa Polana, pod który rano podjedziemy autokarem. Jeśli będą zainteresowani, to po południu w drodze powrotnej z trekkingu podjedziemy autokarem na parking przy stacji narciarskiej i podwieziemy również narciarzy do pensjonatu na obiadokolację.

Tego dnia będzie też dogodna możliwość poszusowania w ośrodku narciarskim Zadział. Rano jadąc z grupą trekkingową zatrzymamy się autokarem ok. 600 m od tamtejszego wyciągu (dalej jest ograniczenie wagowe pojazdów), skąd dalej będzie można dojść pieszo do wyciągu.

Opcja biegówkowa:

Tego dnia narciarze biegówkowi mogą dogodnie, podobnie jak pierwszego dnia, cieszyć się wraz z narciarzami urokami ośrodka Długa Polana, z tamtejszą trasą biegówkową do której podjedzie rano autokar, a na koniec, jeśli będą chętni również ich podwiezie do pensjonatu na obiadokolację.

Dla bardziej doświadczonych biegówkowiczów, którzy będą chcieli pojeździć na trasie dłuższej, bardziej pochyłej i odrobinę bliżej przyrody autokar podjedzie w rejon Obidowej, gdzie utworzono dobrze oznakowaną trasę biegową „Śladami Olimpijczyków” z wypożyczalnią nart i instruktorem. Proponowany przez nas wariant to ok. 14 km. Po południu, po zakończonej trasie trekkingowej autokar zabierze narciarzy biegowych z Obidowej i wszyscy razem pojedziemy do pensjonatu na obiadokolację.

DZIEŃ TRZECI - niedziela 31 grudnia 2017 (Sylwester!)

Po śniadaniu w pensjonacie ruszymy autokarem w rejon Rabki-Zdroju, po którym będziemy tego dnia wędrować. W ramach wędrówki odwiedzimy najprzyjemniejsze naszym zdaniem gorczańskie schronisko PTTKMaciejową, 852 m n.p.m., gdzie będzie okazja by coś zjeść i się napić. Znaczna część tej wędrówki przebiegnie po niezalesionych terenach i tym samym otwartej przestrzeni z widokami m.in. na panoramę Rabki i masywu Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.). Przejdziemy też przez szczyty Świńskiej Góry, 754 m n.p.m., Sołtysiego Turbacza, 809 m, Maciejowej 815 m i Tatarów 710 m n.p.m. Na koniec będzie chwila by rzucić okiem na Park Zdrojowy w Rabce czy też zajrzeć do jednej z tamtejszych z cukierni. Po skończonej wędrówce pojedziemy autokarem do pensjonatu na popołudniową, dwudaniową obiadokolację, a przede wszystkim na wieczorną imprezę sylwestrową!

czas przejść: ok. 4h-4h30+ przerwa w schronisku ok. 1h, 13 km, 15 GOTów, ok. 500 m , ok. 600 m 

Alternatywnie do prowadzonej przez nas tego dnia trasy trekkingowej można indywidualnie tego dnia wyruszyć z Rabki na zdobycie Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.) należącego formalnie do Beskidu Wyspowego. Na jego szczycie znajduje się maleńkie schronisko. Na koniec można dogodnie zejść do Rabki innym szlakiem niż się weszło, spotkać się zresztą grupy i razem ze wszystkimi wrócić do pensjonatu autokarem. 

Tę opcje zalecamy jedynie osobom doświadczonym w zimowej wędrówce, dobrze znającym swoje możliwości kondycyjne i sprawnym w czytaniu mapy.Opcja narciarska:

Narciarze będą mieli, podobnie jak pierwszego i drugiego dnia dogodną okazję na szusy w ośrodku Długa Polana, pod który rano podjedziemy autokarem. Jeśli będą zainteresowani, to po południu w drodze powrotnej z trekkingu podjedziemy autokarem na parking przy stacji narciarskiej i podwieziemy również narciarzy do pensjonatu na obiadokolację.

Opcja biegówkowa:

Tego dnia narciarze biegówkowi mogą dogodnie, podobnie jak pierwszego i drugiego dnia, cieszyć się wraz z narciarzami urokami ośrodka Długa Polana, z tamtejszą trasą biegówkową do której podjedzie rano autokar, a jeśli będą chętni również odbierze zainteresowanych po południu.

Tego dnia będzie też opcja biegówkowa jazdy po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju o długości 3 km, a w pozostałym czasie można np. odwiedzić Muzeum Orkana w nieczynnym, modrzewiowym, XVII-wiecznym kościółku w centrum Rabki, czy też zajrzeć do jednej z miejscowych kawiarni, by na koniec zresztą grupy z trekkingu wrócić autokarem do pensjonatu na obiadokolację i zabawę sylwestrową.


WIECZÓR SYLWESTROWY:

Tego dnia wrócimy z wędrówki przed zmierzchem, zatem na tyle wcześnie, że po zjedzeniu popołudniowej dwudaniowej obiadokolacji każdy będzie miał czas, by odpocząć i przygotować się do wieczornej imprezy.

W pensjonacie będziemy mieć całą salę z nagłośnieniem do dyspozycji naszej grupy. Imprezę zaczniemy wieczorem ok. g. 20.30 dwudaniowym, ciepłym posiłkiem, by zaraz potem rozpocząć tańce, pląsy i wszelkie inne balety sylwestrowe. Towarzyszyć nam będzie różnorodna muzyka idealna do tańca, zarazem też gorąco zachęcamy do dzielenia się pomysłami, o jakich melodiach i rytmach marzycie najbardziej.

Tak jak na pozostałych naszych wyjazdach wśród uczestników są zarówno single, pary, jak i grupy przyjaciół, choć tych pierwszych jest chyba najwięcej. Zatem, bez względu w jakiej konfiguracji zamierzacie się z nami wybrać, wszyscy są mile widziani i mogą być pewni sympatycznej atmosfery i hucznej zabawy!


Menu sylwestrowe:

 dwudaniowy ciepły posiłek na początku imprezy

‒ zimna płyta – deska serów regionalnych i wędlin

‒ pieczywo, smalec, sałatki

‒ ciepłe i sycące danie rozgrzewające około północy

‒ kawa, herbata, cukier, cytryna, mleczko,

‒ woda mineralna, napoje gazowane, soki,

‒ owoce, ciasto, ciastka, słone przekąski

‒ lampka szampana o północy

Istnieje możliwość wnoszenia własnego alkoholu w ramach imprezy.

DZIEŃ CZWARTY - poniedziałek 1 stycznia 2018 (Nowy Rok)

Tego dnia śniadanie będzie oczywiście później, zaś po nim przejdziemy się jeszcze na krótki, 2-3 godzinny spacer bezpośrednio z pensjonatu. Powędrujemy po południowej części Gorców zaliczając wzgórze Dział, 719 m n.p.m. wraz z ładną panoramą Nowego Targu jaka się z niego roztacza, zaś na koniec zajrzymy do urokliwego, drewnianego kościółka Św. Anny na wzgórzu, którego początki sięgają XIII wieku. Wędrówkę skończymy na nowotarskim rynku, gdzie będzie czas na zjedzenie obiadu przed drogą powrotną autokarem do Warszawy.

czas przejść: ok. 2h-3h+ przerwa przy kościółku+restauracja na koniec, 9 km, 13 GOTów, ok. 150 m , ok. 250 m 

Program jest ramowy. Kolejność przejść trekkingowych może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. mgła, silna wichura, śnieżyca, bardzo duża grubość pokrywy śnieżnej) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:Jakuszyce: Biegówki w Izerach, 24-25.02.2018 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńDostępne: lista rezerwowa (komplet 30 uczestników)


Wierchomla - Dwie Doliny na nartach, 27-28.01.2018 (weekend)


Właśnie ogłaszamy! Lada dzień opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, w tym koszt  ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne: 2 miejsca z 27

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5y9vtxyw1ZqETEQ54Aur9CifuExnOhvGK-6ZXdhrx9p5NJA/viewform?usp=sf_linkWłaśnie ogłaszamy! Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne: 1 miejsce z 30


Comments