Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Wkrą z ogniskiem, 24.07.2021 (sobota)

Dostępne miejsca na liście rezerwowej

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Wkrą. Szlak wodny prowadzi zarówno przez sielskie łąki jak i intensywnie zielone lasy. Po drodze niezwykle malownicze krajobrazy i przyjemne miejsca na postój i orzeźwiającą, letnią kąpiel. Rzeka jest niezbyt głęboka i ma piaszczyste dnoTrasę zakończymy ogniskiem z kiełbaskami w ładnym miejscu nad samą rzeką. Świetny sposób na aktywny wypoczynek w piękny, letni dzień!

Zapraszajcie znajomych, przybądźcie z dziećmi, a pieski też bardzo mile widziane!
W PLANACH

całodniowy spływ kajakowy ok. 19 km (Joniec - Śniadówko ok. 5 godzin z przerwami) w sympatycznym towarzystwie

liczne okazje do kąpieli podczas przerw w spływie w czystej rzece z piaszczystym dnem

ognisko z kiełbaskami nad rzeką na zakończenie spływu

- w pobliżu ogniska zadaszony bar z daniami z grilla i napojami

- wspólny przejazd pociągiem z centrum Warszawy nad rzekę i z powrotem do Warszawy (w ramach indywidualnych preferencji można te odcinki przejechać samochodem)

transport busem na start spływu i po jego zakończeniu

- opieka pilota

CHARAKTER SPŁYWU

Wkra to bardzo przyjemna do płynięcia rzeka z ładnymi, zmieniającymi się krajobrazami. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli. 

KOSZTY

Koszt uczestnictwa w wycieczce to 115 zł/os. i obejmuje:

- wypożyczenie 2-osobowych kajaków na cały dzień wraz z wiosłami i siedziskami

- wypożyczenie kamizelek ratunkowych na cały dzień

transport uczestników busami lub autokarem na start spływu (na trasie Pomiechówek - Joniec, ok. 24 km)

transport uczestników busami lub autokarem po zakończeniu spływu (na trasie Śniadówko - Pomiechówek, ok. 10 km)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

porcja kiełbaski z chlebem i dodatkami dla każdego do ogniska

organizacja miejsca na ognisko, w tym drewno na ognisko, rezerwacja miejsca

talerzyki, sztućce, kijki na ognisko

- opiekę pilota podczas całej wycieczki

- krótkie szkolenie kajakowe

kolorowe mapki spływowe dla każdego

- ubezpieczenie NNW

koszt nie uwzględnia:

 bilet na pociąg na trasie Warszawa - Pomiechówek - Warszawa (ok. 18-24 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej) lub kosztu dotarcia własnym autem.

ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty. 

PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Dostępne miejsca na liście rezerwowej
 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SA) na rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się w sobotę, 24 lipca 2021 ok. g. 9.00 na dworcu kolejowym w centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Pomiechówka. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki.

Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 18-24 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 18 zł).

Do Pomiechówka można też zamiast tego dotrzeć samochodem i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Pomiechówka pociągiem w godzinach późnopopołudniowych do Warszawy.

Przejazd busami na początek spływu i po jego zakończeniu:

Gdy już wszyscy spotkamy się w Pomiechówku ok. g. 10.00, specjalnie wynajętymi busami lub autokarem ruszymy na miejsce początku spływu kajakowego.

Również po zakończonym spływie i wspólnym ognisku zostaniemy zawiezieni z powrotem busami lub autokarem do Pomiechówka do pociągu i do ew. pozostawionych tam też samochodów.

Przebieg spływu kajakowego:

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, który będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Po drodze będzie też jeden sklep spożywczy na uzupełnienie zapasów przekąsek lub picia.


Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu:

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu nad rzeką zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W pobliżu naszego ogniska będzie też zadaszony bar oferujący dania z grilla i napoje.


Powrót:

Po zakończonym ognisku nad rzeką i wspólnym ognisku ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Pomiechówka skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd samochodem z Pomiechówka ruszą dalej swoimi autami.Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody, przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek kajakowy, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. 

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne
ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY


Letnie Karkonosze Śnieżka 1603 m n.p.m., Szrenica 1362 m i Sniezne Kotły 1490 m n.p.m., 31.07-1.08.2021 (weekend) *Premium*
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu wraz z kosztem, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRuWmDbJdeTPKhT8gVF528KWnHVQJfEcmavhXqUyXlHzPxQA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfO9WwU4nF1FE5nheflM1lv3vkbVJK9FTdU4TDbIKU-5teeyQ/viewform?usp=sf_link

Wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca


Comments