Jednodniowy spływ kajakowy rzeką Wkrą - kąpiele i ognisko, 15.06.2019 (sobota)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Wkrą. Szlak wodny prowadzi zarówno przez sielskie łąki jak i intensywnie zielone lasy. Po drodze niezwykle malownicze krajobrazy i przyjemne miejsca na postój i orzeźwiającą, letnią kąpiel. Rzeka jest niezbyt głęboka i ma piaszczyste dnoTrasę zakończymy ogniskiem z kiełbaskami w ładnym miejscu nad samą rzeką. Świetny sposób na aktywny wypoczynek w piękny, letni dzień!

Zapraszajcie znajomych, przybądźcie z dziećmi, a pieski też bardzo mile widziane!

w planach m.in.:

- całodniowy spływ kajakowy ok. 19 km (Joniec - Śniadówko ok. 5 godzin z przerwami) w sympatycznym towarzystwie

- liczne okazje do kąpieli podczas przerw w spływie w czystej rzece z piaszczystym dnem

- ognisko z kiełbaskami nad rzeką na zakończenie spływu

- w pobliżu ogniska zadaszony bar z daniami z grilla i napojami

- wspólny przejazd pociągiem z centrum Warszawy nad rzekę i z powrotem do Warszawy (w ramach indywidualnych preferencji można te odcinki przejechać samochodem)

- transport busem na start spływu i po jego zakończeniu

- opieka pilota

Charakter spływu:

Wkra to bardzo przyjemna do płynięcia rzeka z ładnymi, zmieniającymi się krajobrazami. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli. 

Koszty:

Koszt udziału w wycieczce to 88 zł/os. i obejmuje:

- wypożyczenie 2-osobowych kajaków na cały dzień wraz z wiosłami i siedziskami

- wypożyczenie kamizelek ratunkowych na cały dzień

- transport uczestników busami lub autokarem na start spływu (na trasie Pomiechówek - Joniec, ok. 24 km)

- transport uczestników busami lub autokarem po zakończeniu spływu (na trasie Śniadówko - Pomiechówek, ok. 10 km)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- porcja kiełbaski z chlebem i dodatkami dla każdego do ogniska

- organizacja miejsca na ognisko, w tym drewno na ognisko, rezerwacja miejsca

- talerzyki, sztućce, kijki na ognisko

- opiekę pilota podczas całej wycieczki

- krótkie szkolenie kajakowe

- kolorowe mapki spływowe dla każdego

- ubezpieczenie NNW

- niespodzianka

koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

- bilet na pociąg na trasie Warszawa - Pomiechówek - Warszawa (ok. 16-22 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej)


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Dostępne ostatnie wolne miejsca

 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SA) na rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się w sobotę, 15 czerwca ok. g. 9.15 na dworcu kolejowym w centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Pomiechówka. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki.

Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 16-22 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 16 zł).

Do Pomiechówka można też zamiast tego dotrzeć samochodem i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Pomiechówka pociągiem w godzinach późnopopołudniowych do Warszawy.


Przejazd busami na początek spływu i po jego zakończeniu:

Gdy już wszyscy spotkamy się w Pomiechówku ok. g. 10.15, specjalnie wynajętymi busami lub autokarem ruszymy na miejsce początku spływu kajakowego.

Również po zakończonym spływie i wspólnym ognisku zostaniemy zawiezieni z powrotem busami lub autokarem do Pomiechówka do pociągu i do ew. pozostawionych tam też samochodów.

Przebieg spływu kajakowego:

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, który będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Po drodze będzie też jeden sklep spożywczy na uzupełnienie zapasów przekąsek lub picia.


Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu:

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu nad rzeką zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W pobliżu naszego ogniska będzie też zadaszony bar oferujący dania z grilla i napoje.


Powrót:

Po zakończonym ognisku nad rzeką i wspólnym ognisku ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Pomiechówka skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd samochodem z Pomiechówka ruszą dalej swoimi autami.


Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody, przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek kajakowy, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. 

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRnH1b35deLpH37AaBJKVV7HQQ-qNWUitp5tloJr-9pY68dA/viewform?usp=sf_link

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaQaMJ9A9_eSFrsDz61PEweocmkmoCoGKHQQN_08otF0lSQw/viewform?usp=sf_link


Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt i rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedWskYp8RZ9dEYthfs_4YvtxPlqnbrHs9f9NnRJ_JRjCw3Hw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńBrak miejsc, dostępne miejsca na liście rezerwowej


Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 20-21.07.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne ostatnie wolne miejsca

https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/babia-gora-i-pilsko-2-najwyzsze-szczyty-beskidow-08-2019-weekendDostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Własnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscaComments