Spływ Widawką - przygoda i adrenalina! 15-16.07.2017 (weekend)

Dostępne: 2 miejsca z 34 
Zapraszamy na przygodowy spływ!  Widawka to dopływ Warty pełen atrakcji: z wartkim nurtem i częstymi przeszkodami. Na trasie pojawia się sporo rozgałęzień, pozostalości dawnych młynów wodnych, a także liczne głęboczki o piaszczystym podłożu. To spływ gdzie trzeba będzie nieraz ostrzej pomachać wiosłem, dla osób nielubiących się nudzić, a adrenalina to ich drugie imię! A wszystko w pięknych okolicznościach przyrody Doliny Widawki w otulinie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.


Wycieczka bez nocnych przejazdów - wyjazd w sobotę rano, powrót w niedzielę wieczorem. W planach 2 dni płynięcia kajakami na lekko (bo bagaże jadą lądem), nocleg z pościelą w pokojach z łazienkami, śniadanie i obiadokolacja, dojazd autokarem z Warszawy i powrót do niej. 


w planach:

− 2 dni płynięcia kajakiem na lekko bardzo ciekawą rzeką Widawką o zróżnicowanym krajobrazie

bardzo urozmaicona trasa kajakowa z pozostałościami młynów wodnych, bystrzami, progami wodnymi i przeszkodami ze zwalonych drzew i gałęzi

− liczne okazje do kąpieli

− transport bagaży drogą lądową

− transport uczestników na start i z zakończenia spływu w oba dni busem lub autokarem nocleg z pościelą w agroturystyce w pokojach z łazienkami i wifi

− dwudaniowa obiadokolacja w miejscu noclegu

 śniadanie w miejscu noclegu

− wieczorne ognisko w sobotę

− przejazd wynajętym busem lub autokarem na trasie Warszawa - Dolina Widawki - Warszawa

− opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) przez cały wyjazd


Dla kogo taki spływ i charakter szlaku kajakowego:

Widawka to dopływ Warty tworzący bardzo urozmaicony szlak kajakowy z pozostałościami młynów wodnych, bystrzami, progami wodnymi i przeszkodami ze zwalonych drzew i gałęzi. Pierwszy dzień będzie miał umiarkowaną liczbę przeszkód, drugiego będzie więcej adrenaliny. Widawka to też rzeczka wyjątkowej urody ze zróżnicowanym, pięknym krajobrazem i licznymi okazjami do kąpieli.  Najwięcej zabawy będą mieli ci, którzy pierwsze machanie wiosłem mają już za sobą, ale jako, że do odważnych świat należy i jeśli chcesz zadebiutować ambitnie i zaszaleć, to z pewnością też odnajdziesz się na tej wyprawie! Zwłaszcza, że oczywiście na początku powiemy najważniejsze informacje jak płynąć kajakiem i pokażemy jak machać wiosłem i radzić sobie z przeszkodami ;-).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich naszych spływów:

Spływ Brdą i Bory Tucholskie, 26-29.05.2016


Koszt wycieczki to 315 zł/os. i obejmuje:

- dojazd autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy – Dolina Widawki

- powrót autokarem lub busem na trasie Dolina Widawki – centrum Warszawy

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu

- nocleg z pościelą w agroturystyce w pokojach 4-osobowych z łazienkami i wifi

- niedzielne śniadanie w agroturystyce


- sobotnią obiadokolację w agroturystyce

- drewno na wieczorne ognisko w sobotę

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) przez cały wyjazd

- kolorowe mapy na oba dni spływu


- ubezpieczenie NNW

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- niedzielną obiadokolację w zajeździe w drodze powrotnej, 

- własne wydatki przekąski i napoje, kiełbaska do ogniskaZgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.comProsimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne miejsca: 


Dostępne: 2 miejsca z 34 

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI:


Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 06.30 w sobotę, 15 lipca 2017 roku na przystanku autobusowym na ul. Emilii Plater, po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy autokarem do Doliny Widawki w rejonie otuliny Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między 21 a 23.00 w niedzielę, by móc już całą noc do rana przespać się we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY, sobota, 15 lipca:  Smugi – Szczerców, 16 km

Rano dotrzemy busem lub autokarem do Doliny Widawki, na miejsce spływu, ale zanim to nastąpi zatrzymamy się jeszcze na dogodnej stacji benzynowej z przekąskami i dobrą kawą/herbatą. Stamtąd dotrzemy w rejon przysiółka Smugi skąd rozpoczniemy nasz spływ. Od miejsca, gdzie zatrzyma się bus lub autokar przejdziemy kilkaset metrów przez malowniczy las do rzeki, do miejsca, gdzie zwodujemy kajaki.

Pierwszy dzień będzie miał mniej przeszkód niż drugi, zatem będzie to dobra rozgrzewka przed wrażeniami,  które czekają nas w niedzielę. Duża część odcinka, którym popłyniemy tego dnia zaliczana jest do wód krainy ryb łososiowatych i lipienia. Czekają nas tego dnia piękne krajobrazy z lasami mieszanymi dostarczające wiele pozytywnych wrażeń. Rzeka będzie mocno meandrować, czeka nas też sporo przeszkód w postaci powalonych drzew. Po drodze będziemy mieć przenoskę na elektrowni wodnej, pojawi się też miejsce z silniejszym bystrzem, przepłyniemy też pod trzema mostami.


Po dotarciu do miejsca, gdzie skończymy sobotni odcinek spływu przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do agroturystyki na obiadokolację i nocleg. Będzie te okazja do zrobienia zakupów w lokalnym spożywczym. Wieczór będzie dobrą okazją do wspólnej wymiany wrażeń z pierwszego dnia spływu przy napojach, które lubicie.

DZIEŃ DRUGI, niedziela, 16 lipca: Szczerców – Chociw, 18 km

Rano zjemy śniadanie w miejscu noclegu, a następnie pojedziemy busem lub autokarem na miejsce rozpoczęcia spływu. Tego dnia czeka nas aż 5 miejsc z pozostałościami po dawnych młynach wodnych wraz z progami wodnymi i bystrzami – niektóre z nich będziemy przepływać, w innych miejscach zrobimy przenoski w zależności od stanu wody, przepłyniemy też pod 4 mostami. Do tego kilka bystrzy, liczne skręty rzeczki, sporo gałęzi i drzew w korycie rzeki. Będzie z pewnością ciekawie i przygodowo, a do tego pięknie, bo tego dnia popłyniemy w otulinie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

Po dopłynięciu do końca niedzielnego odcinka spływu przyjedzie po nas bus lub autokar i ruszymy do Warszawy po drodze zatrzymując się jeszcze w dogodnym zajeździe na obiadokolację.

Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody do picia (minimum 1,5 l/os), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem), kostium kąpielowy. Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiejy włożyć je w grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem w razie przygody. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne. Najlepiej jak najmniej brać rzeczy wartościowych na kajak, a na pewno dobrym pomysłem jest włożenie je w wodoszczelne etui.
Program jest ramowy. Odcinek spływu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. zobacz inne nasze wydarzenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeńDostępne: 4 miejsca z 24 (właśnie otwieramy zapisy)
Spływ Pilicą - kąpiele, ognisko i historia, 05-06.08.2017 (weekend)
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: 3 miejsca z 28


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvSw_ge2GUvB5AVZsen-zgtfvHc3w7T0y3T3u_8a1cuLR5oA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 44 uczestników)  - warto się dopisać, bo spodziewamy się jeszcze wolnych miejsc
Comments