Spływ Supraślą i Sokołdą przez Puszczę Knyszyńską na Podlasiu, 10-11.06.2017(weekend)

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 20 uczestników)


Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy malowniczymi rzekami Supraśl i Sokołda przez Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Podczas spływu odwiedzimy też przepiękny Monastyr Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. 

Nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2- i 3-osobowych łazienkami, sobotnia obiadokolacja i niedzielne śniadanie w ośrodku. Wyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem.

Wycieczka bez nocnych przejazdów. Wyjazd z Warszawy w sobotę  o g. 6.30 rano i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem w niedzielę wieczorem.


w planach:

2 dni płynięcia kajakiem na lekko dwiema malowniczymi rzekami: Sokołdą i Supraślą

cały weekend na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej

transport bagaży drogą lądową

transport uczestników na start i z zakończenia spływu

zwiedzanie Monastyru Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu

nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami

obiadokolacja i śniadanie w miejscu noclegu

przejazd wynajętym busem lub autokarem na trasie Warszawa - Puszcza Knyszyńska - Warszawa

opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) przez cały wyjazd

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 20 uczestników)

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


Koszt wycieczki to 310 zł/os. i obejmuje:

- dojazd autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy – Puszcza Knyszyńska

- powrót autokarem lub busem na trasie Puszcza Knyszyńska – centrum Warszawy

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu

- nocleg z pościelą w ośrodku wypoczynkowym na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej

- niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym

- sobotnią obiadokolację w ośrodku

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- opiekę pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- kolorowe mapy na oba dni spływu

- ubezpieczenie NNW

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- niedzielną obiadokolację w zajeździe w drodze powrotnej, 

- własne wydatki przekąski i napoje lub w knajpce sobotę wieczorem
 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 06.30 w sobotę, 10 czerwca 2017 roku pod Salą Kongresową na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autokarem do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej do doliny rzeki Sokołdy i Supraśl.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między 21 a 23.30 w niedzielę, by móc już calą noc do rana przespać się we własnych łóżkach.
DZIEŃ PIERWSZY – sobota, 10 czerwca, rzeki Sokołda i Supraśl, 22 km (w tym 9 km rzeką Sokołdą i 13 km rzeką Supraśl)

Rano dotrzemy busem lub autokarem do Monastyru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie możliwość zamówienia gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. Po zwiedzeniu monastyru ponownie wsiądziemy do busa lub autokaru i pojedziemy w miejsce nad rzeką Sokołdą skąd rozpoczniemy spływ. 

 Tego dnia czeka nas malownicza i sielska trasa wśród łąk i lasów podczas której będziemy też mijać wioski z zachowaną drewnianą architekturą oraz wsie letniskowe z działkami. Przepłyniemy też pod 1 mostkiem drewnianym. Po drodze zrobimy 2 lub 3 postoje na rzeką na odpoczynek a dla chętnych także kąpiel (choć najlepsze miejsce do kąpieli będzie na koniec trasy kajakowej tego dnia). Na koniec trasy spływu dotrzemy do przyjemnej plaży miejskiej w Supraślu, która będzie świetnym miejscem na kąpielPodczas całego dnia czekają nas 3 spiętrzenia wody wymagające większej uwagi oraz 1 przenoska pod koniec trasy.

Po zakończonym odcinku spływu tego dnia dotrzemy do ośrodka wypoczynkowego na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ DRUGI – niedziela, 11 czerwca, rzeka Supraśl, 17 km

Po śniadaniu w ośrodku wypoczynkowym, w którym mamy nocleg wyruszymy na niedzielną część trasy kajakowej. Ten odcinek będzie łatwiejszy, bez przenosek i spiętrzeń. Popłyniemy wśród krajobrazów łąkowych, częściowo też leśnych, co pewien czas pośród wiosek z drewnianą zabudową. Na trasie będziemy mieć też 1 plażę oraz ośrodek wypoczynkowy z miejscem biwakowym, przepłyniemy też pod dwoma mostami drogowymi. W niedzielę zrobimy 2 postoje na rzeką na odpoczynek i kąpiel. 

Na koniec spływu dotrzemy do miejsca, gdzie będzie na nas czekał bus lub autokar i ruszymy nim do Warszawy po drodze zatrzymując się w dogodnym miejscu na obiadokolację.

Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody, przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem - należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne.
Comments