Spływ Pilicą - kąpiele, ognisko i historia, 05-06.08.2017 (weekend)

Dostępne: miejsca z noclegiem w namiocie lub lista rezerwowa (komplet miejsc z noclegiem w domkach/pokojach)

Pilicą spływaliśmy już sześciokrotnie na różnych odcinkach. Tym razem w ciągu 2 dni przepłyniemy naszym zdaniem najprzyjemniejszy jej kawałek do kąpieli - w rejonie Warki.

Nocujemy w domkach na ładnym campingu nad rzeką. Dla chętnych będzie też opcja namiotowa.

Poza wiosłowaniem czekają nas wrażenia w niedawno zrewitalizowanym pałacu z parkiem - Muzeum Kazimierza Pułaskiego, odwiedzenie urokliwego miasteczka Warka słynącego z produkcji piwa i sobotnie, klimatyczne ognisko.

Trasa spływu przyjemna, usatysfakcjonuje kajakowych wyjadaczy, zaś dla debiutantów będzie wyśmienitą okazją do zasmakowania w weekendowym wiosłowaniu.

Wyjazd bez nocnych przejazdów - wyjeżdżamy z Warszawy w sobotę wcześnie rano, a wracamy w niedzielę wieczorem:-)w planach m.in.:

- 2 dni spływu kajakowego na lekko (bez bagaży) rzeką Pilicą na jej najlepszym do kąpieli odcinku

- nocleg na nowoczesnym campingu nad rzeką - do wyboru w namiotach lub w nowych, drewnianych domkach 4-osobowych i 3- i 4-osobowych pokojach w nowym pawilonie

- sobotnią obiadokolację

- niedzielne śniadanie

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu


- transport bagaży drogą lądową

- przejazdy lokalne busami

- wyjazd pociągiem z centrum Warszawy w sobotę o g. 8.00 powrót do Warszawy w niedzielę wczesnym wieczorem

- opieka certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- zwiedzanie odrestaurowanego Muzeum Pułaskiego w Warce

- ubezpieczenie NNW

- wieczorną integracje


Założenia wyjazdu i charakter spływu:

Dolina Pilicy należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie rejonów Mazowsza. Nasz szlak kajakowy jest nietrudny, pozbawiony naturalnych przeszkód, bardzo dobry dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem. Jednocześnie krajobrazy będziemy mieć bardzo urozmaicone i malownicze, zaś czysta woda i piaszczyste dno będą stwarzać wyśmienite warunki do kąpieli.

Nasz camping jest położony bezpośrednio nad rzeką w bezpośrednim sąsiedztwie łęgów i lasów Puszczy Stromeckiej. Sam teren campingu jest ogrodzony, posiada sanitariaty z ciepłą wodą 24h, bufet, kuchnię turystyczną, a także bezpłatne Wi-Fi. Jednocześnie w ok. 10 minut można dojść do stąd do sklepów i zabytkowej części Warki z rynkiem.


organizacja spływu i transport bagaży:

Z centrum Warszawy wyjeżdżamy pociągiem lub busem w sobotę rano i w niedzielę wieczorem do niej wracamy.

Całą trasę kajakową przepłyniemy na lekko, zatem wszystkie bagaże, których nie potrzebujemy podczas płynięcia w ciągu dnia zostawimy na campingu do którego dopłyniemy z końcem pierwszego dnia. 

Drugiego rano ponownie będzie można pozbyć się na czas płynięcia niepotrzebnych rzeczy, i odebrać je sobie po skończonym spływie w niedzielę po południu.
Co wziąć na spływ kajakowy i do kajaka?

Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada lub grube worki na śmieci). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór. Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) Pamiętajcie też o ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturyZgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej przez wygodny formularz lub ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

liczba miejsc:

Dostępne: miejsca z noclegiem w namiocie lub lista rezerwowa (komplet 30 uczestników w z noclegiem w domkach/pokojach)

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)Koszt wycieczki to 265*/os. lub 295 zł/os. i obejmuje:

- dojazd pociągiem na trasie Warszawa – Dolina Pilicy

- powrót pociągiem na trasie Dolina Pilicy – Warszawa

- przejazdy lokalne busami

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport kajaków na start spływu pierwszego dnia i po jego zakończeniu w oba dni spływu

- transport bagaży drogą lądową

- nocleg z pościelą w nowych, 4-osobowych domkach drewnianych z tarasami lub 2-,3- i 4- i 5-osobowych pokojach w nowym pawilonie. Na terenie campingu są m.in. nowoczesne sanitariaty z ciepłą wodą 24h, bufet, kuchnia turystyczna, bezpłatne Wi Fi

- niedzielne śniadanie

- rezerwację miejsca i drewna na ognisko

- kolorowe mapy spływowe na oba dni

- opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- ubezpieczenie NNW

- podatki

opcjonalne dopłaty:

10 zł - bilet wstępu do Muzeum Pułaskiego

20 zł - sobotnia obiadokolacja

*kwota 265 zł/os. dotyczy opcji z noclegiem we własnym namiocie (przypominamy o wzięciu karimaty/materaca i śpiwora) zamiast w domku/pokoju z pościelą


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich naszych spływów:

- Spływ Brdą i Bory Tucholskie, 26-29.05.2016SZCZEGÓŁOWY OPIS SPŁYWU:

Spotykamy się w centrum Warszawy w sobotę, 5 sierpnia 2017 o g. 8 rano, skąd ruszymy pociągiem do Doliny Pilicy. Wszyscy uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje nt. miejsca spotkania.

Do centrum Warszawy wrócimy ok. g. 21 w niedzielę 6 sierpnia, tak by calą noc wyspać się już we własnych łózkach przed powrotem w poniedziałek do pracy.

DZIEŃ PIERWSZY,  sobota, 5 sierpnia Michałów – Biała Góra – Warka, 17 km

Po dotarciu pociągiem do Warki przesiądziemy się w busami docieramy na nasz camping by zostawić niepotrzebne podczas płynięcia bagaże, a stamtąd do mostu Michałowie, gdzie rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim zwodujemy kajaki opowiemy o co chodzi w kajaku, co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć. Podzielimy się też ostatecznie do kajaków. 

Po zwodowaniu kajaków płyniemy na lekko odcinek ok. 18 km. Po drodze będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek, przekąski i kąpiele w rzece. Na miejsce naszego noclegu na campingu, dotrzemy po około 5-6 godzinach .Tam też będą na nas czekać bagaże oraz smaczna obiadokolacja


Po rozpakowaniu rzeczy, rozbiciu namiotów będzie okazja do wybrania się do pobliskich sklepów i na malowniczy rynek w Warce. Wieczorem będziemy się integrować przy ognisku, upewniając się, czy Warka słusznie jest taka słynna ;-)

DZIEŃ DRUGI, niedziela, 6 sierpnia Warka - Mniszew, 18 km

Po śniadaniu na campingu, składamy namioty (jeśli wybraliście opcję namiotową), pakujemy się, a niepotrzebne podczas spływu rzeczy zostawiamy w bezpiecznym, zamykanym miejscu, a następnie wodujemy kajaki na Pilicy. Tego dnia do przepłynięcia mamy 12 km. Podobnie, jak w sobotę, będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek i liczne kąpiele w rzece.

Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas bus, który zabierze nas do zrewitalizowanego Muzeum Pułaskiego. Dzięki tej trwającej w latach 2008-2015 odnowie, możemy podziwiać pałac i zabytkowy park w nowym blasku. Stamtąd podjedziemy jeszcze na camping po bagaże i odświeżenie się i ruszymy pociągiem do Warszawy do którego najpierw też podjedziemy busami.

Program jest ramowy. Odcinek spływu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI: 


Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 26-27.08.2017 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: 4 miejsca z 42 (domykamy listę)


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvSw_ge2GUvB5AVZsen-zgtfvHc3w7T0y3T3u_8a1cuLR5oA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: lista rezerwowa (komplet 44 uczestników)  - warto się dopisać, bo spodziewamy się jeszcze wolnych miejsc


Comments