Jednodniowy Spływ kajakowy Liwcem i ognisko, 4.07.2021 (weekend)


Zapisy zakończone, zapraszamy na listę rezerwową


Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Liwiec. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. Charakteryzuje się piaszczystym dnem i przejrzystą wodą, a do tego małą głębokością i absolutnie sielskimi, acz urozmaiconymi krajobrazami. Dolina Liwca to ostoja wielu gatunków ptaków, dlatego też ten teren został włączony do programu obszar Natura 2000

Nasz szlak kajakowy ma niewielką ilość naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy. Ta rzeka jest doskonałym miejscem do pierwszych kąpieli w tym sezonie. Po zakończonym spływie czeka nas ognisko w Dolinie Liwca.W PLANACH

  • kilkugodzinny spływ kajakowy Doliną Liwca ok. 16 km (Urle - Kamieńczyk ok. 4,5 godziny z przerwami) w sympatycznym towarzystwie

  • liczne okazje do kąpieli podczas przerw w spływie w czystej rzece z piaszczystym dnem

  • możliwość przebiegnięcia się po wodzie (takie rzeczy tylko na Liwcu ;-)

  • ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu

  • wspólny przejazd pociągiem z centrum Warszawy nad rzekę i z powrotem do Warszawy (w ramach indywidualnych preferencji można te odcinki przejechać samochodem)

  • transport busem na start spływu i po jego zakończeniu

  • opieka pilotaCHARAKTER SPŁYWU

Liwiec to urokliwa rzeka z pięknymi, wyjątkowo sielskimi krajobrazami leśno-łąkowymi. Odcinek, którym spływamy świetnie nadaje się do rozpoczęcia przygody z kajakiem, ale doświadczonym kajakarzom również zapewni porcję satysfakcji i dobrej zabawy wraz z zaskoczeniem jak piękne miejsca można znaleźć na Mazowszu. Niemal na całej trasie dno jest piaszczyste, spotkamy też wiele miejsc do kąpieli.
KOSZT UCZESTNICTWA w wycieczce to 115 zł/os. i obejmuje:

- wypożyczenie 2-osobowych kajaków na cały dzień wraz z kamizelkami ratunkowymi, wiosłami i siedziskami

- transport uczestników busami lub autokarem po zakończeniu spływu (na trasie Kamieńczyk - Urle, ok. 13 km)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- porcja kiełbaski z chlebem i dodatkami dla każdego do ogniska

organizacja miejsca na ognisko, w tym drewno na ognisko, rezerwacja miejsca

- talerzyki, sztućce, kijki na ognisko


- opiekę pilota podczas całej wycieczki

- krótkie szkolenie kajakowe

kolorowe mapki spływowe dla każdego

- ubezpieczenie NNW

koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

- bilet na pociąg na trasie Warszawa - Urle - Warszawa (w sumie ok. 18-25 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej lub Karty Warszawiaka)

ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.


Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty. 

Zapisy zakończone, zapraszamy na listę rezerwową

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika) 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU

 SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd (pociągiem, autem) i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 4 lipca 2021 ok. g. 9.20 na dworcu kolejowym w centralnej części Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Urli. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki. Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 18-25 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 18 zł).

Do Urli można też zamiast tego dotrzeć samochodem  na g. 10.30 i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Urli pociągiem w godzinach późnopopołudniowych, tak, by być w Warszawie ok. g. 18-19.


Przebieg spływu kajakowego

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy tym z Was, którzy będą płynąć pierwszy raz najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ zajmie nam ok. 4,5 godziny wraz z przerwami. Po drodze zrobimy 2 przerwy, które będą też dobrą okazją do kąpieli. Warto mieć ze sobą min, 0,75l wody do picia oraz przekąski, ponieważ na drodze spływu nie będzie żadnego sklepu spoożywczego, jedynie dzika natura ;-) 

Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu w pobliżu rzeki zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W pobliżu naszego ogniska będzie też zadaszony bar oferujący dania z grilla i napoje.


Powrót

Po zakończonym ognisku nad rzeką i wspólnym ognisku ruszymy w godzinach popołudniowych lub późnopopołudniowych busami do Urli skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy. Osoby, które wybrały dojazd samochodem, z Urli ruszą dalej swoimi autami.

Co wziąć do kajaka?

Zapas wody pitnej (min. 1litr/os.), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku warto zabezpieczyć przed zamoczeniem - najlepiej włożyć je w specjalny wodoszczelny worek kajakowy lub grube worki na śmieci. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. 

Na wycieczce przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie, w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDYhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqaWDwKia9wpG_7IyL4qAjyY6QVRRAsbdnp_INrSweXCBFag/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły tego wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRuWmDbJdeTPKhT8gVF528KWnHVQJfEcmavhXqUyXlHzPxQA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca

Comments