Spływ kajakowy rzeką Krutynią *premium*, 09-10.06.2018 (weekend)

Dostępne: 4 miejsca z 45

Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy rzeką Krutynią tym razem w wersji premium bo z noclegiem w przyjemnym hotelu*** na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Będzie wybitnie malowniczo, a czysto wodne atrakcje z pewnością urozmaicimy ;-)


Szlak kajakowy Krutynią to najsłynniejsza trasa kajakowa w Polsce, po prostu perełka! Nie ma drugiej takiej rzeki w Polsce. Jak pisał znany mazurski pisarz Karol Małek "kto nie widział Krutyni, ten nie widział Mazur" .


Wyjazd bez nocnych przejazdów - wyjeżdżamy z Warszawy autokarem w sobotę wcześnie rano, a wracamy w niedzielę wieczorem:-)

w planach:

- 2 dni spływu na lekko (bez bagaży) rzeką Krutunią - jedną z najpiękniejszych rzek Europy w sympatycznym towarzystwie

- nocleg ze śniadaniem w hotelu*** w pokojach 2 i 3 os. oddalonym 50 m od rzeki, w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego w nowoczesnym obiekcie

- dla chętnych liczne okazje do przyjemnych kąpieli podczas przerw w spływie, zarówno w wielu mijanych jeziorach i w rzece

- wieczorne ognisko

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami

ratunkowymi na oba dni spływu

- transport bagaży podczas całej imprezy

- przejazd i powrót autokarem na trasie Warszawa - Mazurski Park Krajobrazowy - Warszawa

- przejazdy lokalne

- opieka pilota

- ubezpieczenie NNW

- wieczorna integracja w sobotni wieczór


Zgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

dostępne: 4 miejsca z 45
organizacja spływu i transport bagaży:

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy

podczas spływu (np. kosmetyczkę, piżamę, ubranie na zmianę), zostawimy w naszym autokarze. Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy tym samym autokarem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp.

Z soboty na niedzielę nocujemy w hotelu***, który jest nowoczesnym obiektem o wysokim standardzie położonym w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, tam mamy też zamówione niedzielne śniadanie. Na miejscu będzie okazja do wieczornej integracji po zakończeniu sobotniego odcinka spływu, a także przez cały sobotni wieczór.


Założenia wyjazdu i charakter trasy spływu:

Rzeka Krutynia dzięki dzikiej przyrodzie, zmienności charakteru, zmieniającym się nieustannie krajobrazom dostarczy uczestnikom spływu wspaniałych wrażeń. Nasz szlak kajakowy, mimo że zróżnicowany krajobrazowo, będzie nietrudny. Nadaje się zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy.

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe zgodnie z wcześniej zdeklarowanymi preferencjami oraz doświadczeniem uczestników. Zanim zwodujemy kajaki powiemy Wam też najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

W oba z dni wyjazdu będziemy kajakować po ok. 7-7,5 godzin wraz z przerwami. Będziemy co pewien czas się zatrzymywać by odpocząć, a chętni będą mogli skorzystać z kąpieli zarówno w samej rzece którą spływamy jak i w mijanych jeziorach.


Koszt wycieczki to 335 zł/os. obejmuje:

- dojazd autokarem na trasie Warszawa – Mazurski Park Krajobrazowy

- powrót autokarem na trasie Mazurski Park Krajobrazowy – Warszawa

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu w oba dni 

- transport bagaży drogą lądową


- noclegi z pościelą w hotelu położonym w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego 50 m od rzeki Krutyni w pokojach 2- i 3-osobowych


- niedzielne śniadanie w hotelu, w którym nocujemy

- drewno i rezerwacja miejsca na wieczorne ognisko na terenie hotelu

- opiekę pilota

- krótkie szkolenie kajakowe


- kolorowe mapy spływowe na oba dni

- ubezpieczenie NNW

- podatki, w tym VAT

koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

- sobotnia obiadokolacja po spływie w hotelu w którym nocujemy - 35 zł/os.

- niedzielna obiadokolacja w drodze powrotnej do Warszawy

- wydatki na przekąski i napoje podczas spływu  i na ognisko wedle własnych potrzeb


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 6.30 rano w sobotę 9 czerwca 2018 na ul. Emilii Plater pod Salą Kongresową. Stamtąd wyruszymy naszym komfortowym autokarem bezpośrednio do miejsca startu naszego spływu, w kierunku Mazurskiego Parku Krajobrazowego, skąd będziemy wodować nasze kajaki. 

W niedzielę 12 czerwca po popołudniu wyruszymy autokarem w drogę powrotną, umilając ją sobie oglądaniem filmów na DVD tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia w godzinach wieczornych. Dzięki temu będziemy mogli całą noc wyspać się już we własnych łóżkach.

Dzień pierwszy (sobota) - Krutynia: Babięcka Struga - Spychowska Struga - 20 km

Autokarem docieramy w okolice mostu, skąd rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się po drodze na jednej ze stacji benzynowych by napić się gorącej herbaty lub kawy i coś zjeść przed całodniowym spływem. Przed zwodowaniem kajaków opowiemy o co chodzi w płynięciu kajakiem ;-), co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć oraz podzielimy się też ostatecznie do kajaków.

Ponieważ będziemy płynąć na lekko, zabierzemy ze sobą tylko to, co potrzebne podczas spływu (koniecznie coś na słońce i woda do picia, przekąski, coś na ew. deszcz). Pozostałe rzeczy zostawiamy w naszym autokarze i odbierzemy je sobie po południu po dotarciu na nocleg. Po drodze tego dnia, będziemy mieć aż 5 pięknych jezior o malowniczej linii brzegowej oraz czystej wodzie, czekają nas dwie przenoski kajaków, na trasie będziemy mieć też 2 stanice wodne. Początkowy odcinek dzięki bardzo czystej wodzie o małej głębokości da nam okazję podziwiania tu prawdziwej mnogości ryb i urokliwej roślinności rzecznej. Na największym jeziorze na sobotniej trasie, Zyzdrój Wielki, objętym strefą ciszy, miniemy malowniczą tzw. Wyspę Miłości. Tego dnia przepłyniemy też odcinek Krutyni zwany Zyzdrojowa Struga o znacznie spokojniejszym nurcie.

Po drodze na trasie będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek czy przekąski. Spływ tego dnia skończymy po ok. 7 godzinach. Na koniec trasy dotrzemy do stanicy wodnej, gdzie też będzie czas, by by coś niewielkiego zamówić do picia lub do jedzenia przed wyruszeniem do hotelu na odpoczynek i obiadokolację. Wieczór zaś, po rozdzieleniu się na pokoje w hotelu i rozpakowaniu rzeczy, będzie dobrym czasem na integrację przy ognisku, by w sympatycznym towarzystwie współtowarzyszy spływu, powspominać miniony dzień pełen wrażeń.

Dzień drugi (niedziela) - Krutynia - 20 km

Ten dzień rozpoczniemy od śniadania w hotelu, a następnie po spakowaniu bagaży udamy się na start spływu Krutynią. Tego dnia, na trasie będziemy mieć kilka atrakcji - m. in. przepłyniemy fragmentem Krutyni, zwanym “małą Amazonką” z uwagi na pierwotną i bujną przyrodę, miniemy kilka głazów narzutowych - pamiątek po lodowcach, czeka nas przenoska kajaków w miejscu gdzie obecnie znajduje się elektrownia wodna i dawny młyn z tamą, a zwieńczeniem będzie wiele okazji na popas i kąpiele w ładnych miejscach.


Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas autokar, którym ruszymy do Warszawy zatrzymamy się też w jakimś przyjemnym zajeździe na obiadokolację.

Co wziąć na spływ kajakowy i do kajaka?

Dużą ilość wody do picia (minimum 1,5 litra), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada lub grube worki na śmieci). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem.

Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór.

Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne. Pamiętajcie też o ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRVNUUHPLo4LOujLf5Q0MUzi47NvGZYf6UIHp_QeiAoHyXDQ/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne 2 miejsca z 20 (właśnie ogłaszamy) 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScp0bHPdXtlqb_damkxEWRUtc_JL4mXAjtc0nte8TxHd1ULNQ/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: 4 miejsca z 32 (właśnie ogłaszamy!)

Comments