Spływ kajakowy rzeką Rospudą, czyli Suwalszczyzna w noc świętojańską, 23-24.06.2018 (weekend)

Dostępne: 2 miejsca z 32 


Rospuda to jedna z naszych ulubionych rzek. Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy. Zapewniamy bardzo różnorodną, piękną i emocjonującą trasę! ;-) Czekają nas ekscytujące fragmenty z szybkim nurtem i przeszkodami - zwalonymi drzewami głazami, ale też przepiękne odcinki wśród śródleśnych jezior, a wszystko wśród magicznych, suwalskich krajobrazów.

Nocleg w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem na terenie Wigierskiego Parku Narodowego w domkach kempingowych z łazienkami, niedzielne śniadanie i sobotnia obiadokolacja oraz ognisko w ośrodku. Wyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem.

To rzeka świetna dla osób które mają już pewne doświadczenie spływowe, ale jeśli czujecie w sobie ducha przygody i lubicie wyzwania, to nawet po jednodniowym spływie na koncie dołączajcie do nas!w planach m.in.:

- 2 dni spływu kajakowego na lekko rzeką Rospudą (pierwszego 14 km spływu, drugiego 19 km) - rzeką z bardzo zróżnicowanymi odcinkami

- nocleg ze śniadaniem w domkach campingowych nad jeziorem na terenie Wigierskiego Parku Narodowego

- niedzielne śniadanie

- sobotnia obiadokolacja

- sobotnie ognisko

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu

- transport bagaży drogą lądową

- przejazdy lokalne busem lub autokarem

- wyjazd autokarem lub busem z centrum Warszawy w sobotę o g. 6 rano, powrót do Warszawy w niedzielę późnym wieczorem

- opiekę pilota przez cały wyjazd

- ubezpieczenie NNW

charakter szlaku kajakowego:

Rospuda to piękna przygoda pełna emocji. Zapewnia bardzo różnorodne krajobrazy i zróżnicowane sytuacje kajakowe. Czekają nas zarówno ekscytujące przełomy rzeki z kamienistym dnem i ze sporą ilością przeszkód zwalonych drzew czy głazów w korycie rzeki jak i spokojniejsze, łąkowo-meandrujące odcinki. Żeby urozmaicenia było mało, przepłyniemy też przez 5 pięknych jezior, a każde inne a wrażenia uzupełnimy 2 przenoskami przy młynach wodnych.

To rzeka świetna dla osób które mają już pewne doświadczenie spływowe, ale jeśli czujecie w sobie ducha przygody i lubicie wyzwania, to nawet po jednodniowym spływie na koncie dołączajcie do nas!


organizacja spływu i transport bagaży:

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu, w te związane bezpośrednio z noclegiem zostawimy w naszym autokarze lub busie. Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy do niej tym samym autokarem lub busem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp. Z soboty na niedzielę nocujemy w pięknie położonym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem gdzie także jemy sobotnią obiadokolację, niedzielne śniadanie oraz integrujemy się przy ognisku.Koszt udziału w wycieczce to 320 zł/os. i obejmuje:

- dojazd autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy – Dolina Rospudy

- powrót autokarem lub busem na trasie Dolina Rospudy – centrum Warszawy

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu

- nocleg z pościelą w domkach kempingowych w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem na terenie Wigierskiego Parku Narodowego

- niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym

- sobotnią obiadokolację w ośrodku

- sobotnie ognisko (wynajęcie miejsca, drewno na opał)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- opłatę za przechowanie kajaków przez noc

- opiekę pilota

- kolorowe mapy na oba dni spływu

- ubezpieczenie NNW

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- niedzielną obiadokolację w zajeździe w drodze powrotnej, przekąski i napoje podczas spływu


Zgłoszenia:

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

dostępne: 2 miejsca z 32

 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o 6.15 rano w sobotę 23.06.2018 na ul. Emilii Plater pod Salą Kongresową. Stamtąd wyruszymy autokarem bezpośrednio do miejsca startu naszego spływu, w kierunku Suwałk. 

W niedzielę 24 czerwca po popołudniu wyruszymy autokarem w drogę powrotną, p drodze zatrzymując się jeszcze na obiadokolację, tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia późnym wieczorem. Dzięki temu będziemy mogli całą noc przespać już we własnych łóżkach.Dzień pierwszy (sobota) Rospuda, 14 km

Autokarem docieramy nad brzeg Jeziora Garbaś gdzie rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim zwodujemy kajaki opowiemy o co chodzi w kajaku, co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć. Podzielimy się też ostatecznie do kajaków. Przez cały spływ będziemy na terenie słynnej Doliny Rospudy podziwiając jej wspaniałą różnorodność krajobrazową. Mamy duże szanse na spotkanie ciekawych gatunków ssaków i ptaków. Tego dnia na trasie naszych kajaków poza śródleśnym Jeziorem Garbaś będą też jeszcze dwa jeziora – niewielkie i czyste Jezioro Głębokie oraz wydłużone Jezioro Sumowo. Jeziorne odcinki będą oddzielone bardzo emocjonującym fragmentem rzeki z szybkim nurtem. To tzw. pierwszy przełom Rospudy, z licznymi przeszkodami – jak głazy w korycie rzeki, zwalone drzewa czy nisko zawieszone, drewniane mostki. Miasteczko Bakałarzewo będzie okazją do wyjścia z kajaka i rozprostowania kości, ale też atrakcją w postaci przenoski przy tamtejszym młynie wodnym. Po drodze też zrobimy sobie przerwy na popas w ładnych miejscach.


Spływ tego dnia skończymy po ok. 5 godzinach. Po dopłynięciu zostawimy kajaki w bezpiecznym miejscu i wsiądziemy w autokar, który zawiezie nas do ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem w Wigierskim parku Narodowym na nocleg, obiadokolację i ognisko, po drodze zatrzymując się też w dogodnym sklepie spożywczym, gdzie będzie okazja do uzupełnienia zapasów wody i przekąsek na niedzielny spływ. Wieczór będzie idealnym czasem integrację w kojącym świetle ogniska i wymianę wrażeń z minionego, kajakowego dnia.

Dzień drugi (niedziela) Rospuda, 19 km

Tego dnia także płyniemy cały dzień przez Dolinę Rospudy. Czekają nas kolejne, pełne emocji odcinki. Sporo będzie takich, gdzie nurt przyspiesza, pojawiają się przeszkody w postaci zwalonych drzew, czy też sporych głazów w nurcie rzeki.


Będą też odcinki z malowniczymi jezioremi Sumowo i Okrągłym, będzie też spokojny odcinek na początku spływu, a także taki, gdzie rzeka zacznie się rozwidlać tworzc wyspy. Do kompletu wrażeń czeka nas również przenoska przy młynie wodnym w Małych Raczkach, gdzie też będzie okazja usiąść na chwilę w tamtejszym barze tuż przy samym młynie.

Spływ tego dnia skończymy po ok. 6 godzinach. W miejscu, gdzie skończymy będzie już czekał na nas autokar, którym ruszymy do Warszawy, zatrzymamy się też w jakimś przyjemnym zajeździe na obiadokolację.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:


Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - 2 najwyższe szczyty Beskidów, 21-22.07.2018 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne lista rezerwowa (komplet 32 uczestników)Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 25-26.08.2018 (weekend)
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne 3 miejsca z 30 (właśnie ogłaszamy) 


Comments