Spływ kajakowy rzeką Bzurą, 22.05.2016 (niedziela)

dostępne: 1 miejsce z 50 (ostatnia aktualizacja 21.05 wieczorem)Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Bzurą. Popłyniemy jej najładniejszym odcinkiem. Po drodze malownicze krajobrazy. Świetny sposób na orzeźwienie w ciepły, wiosenny dzień w sympatycznym towarzystwie.
Zapraszajcie znajomych, przybądźcie z dziećmi, a pieski też bardzo mile widziane!
w planach m.in.:

- całodniowy spływ kajakowy ok. 20 km (Kompina - Sochaczew ok. 7,5 godzin z przerwami) w sympatycznym towarzystwie

- dla chętnych liczne okazje do kąpieli podczas przerw w spływie

- przy dobrych warunkach pogodowych ognisko nad rzeką po drodze spływu

- wspólny przejazd pociągiem z centrum Warszawy nad rzekę i z powrotem do Warszawy (w ramach indywidualnych preferencji można te odcinki przejechać samochodem)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- transport uczestników od stacji kolejowej w pobliżu startu spływu w Kompinie

- ubezpieczenie NNW

- opieka pilota


Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody do picia (minimum 1,5 litra), przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy które płyną z nami w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem  - należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich naszych spływów:


- Spływ Nidą po Świętokrzyskim, 05-06.09.2015


- Spływ Drwęcą i noc w Zamku Krzyżackim, 22-23.08.2015


- Spływ Rospudą i Czarną Hańczą, 04-07.06.2015


- Spływ Pilicą przez Sulejowski Park Krajobrazowy, 23-24.05.2015


- Spływ Pilicą przez Spalski Park Krajobrazowy i Niebieskie Źródła, 23-24.08.2014


- Spływ Drwęcą i Pojezierzem Brodnickim (z Nowego Miasta Lubawskiego do Tamy Brodzkiej), 15-17.08.2014


- Spływ Liwcem z Kalinowca do Kamieńczyka, 24-25.05.2014Koszt wycieczki obejmuje

a) 75 zł/os. miejsce w kajaku poliuretanowym*;

b) 70 zł/os miejsce w kajaku z włókna szklanego*;

- wypożyczenie 2-osobowych kajaków na cały dzień wraz z wiosłami i siedziskami

- wypożyczenie kamizelek ratunkowych na cały dzień

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- opiekę pilota od wyjazdu z Warszawy aż do powrotu do niej

- krótkie szkolenie kajakowe

- kolorowe mapki spływowe dla każdego

- ubezpieczenie NNW

- niespodzianka

- podatki


koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

- bilet na pociąg na trasie Warszawa - rejon Łowicza i Sochaczew - Warszawa (ok. 14-20 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej)

* pierwszeństwo w wyborze rodzaju kajaka zależy od kolejności zgłoszenia


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc: 

dostępne: 1 miejsce  z 50 (aktualizacja na 21.05 wieczorem) Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

- posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

- w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

- w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:


Spotykamy się w niedzielę 22 maja o g. 9.10 w centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do stacji kolejowej skąd ruszymy busami na start spływu. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki.


Każdy we własnym zakresie kupuje bilet kolejowy - w sumie ok. 20 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 14 zł).


Uczestniczyć w spływie może też w dogodny sposób dojeżdżając częściowo samochodem - wszyscy uczestnicy otrzymali szczegółowe informacje na ten temat.


Po zakończonym spływie wracać będziemy ze Sochaczewa pociągiem w godzinach wczesno wieczornych do Warszawy.Przebieg spływu kajakowego:


Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy Wam też najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.


Spływ powinien nam zająć ok. 7,5 godzin wraz z przerwami. Będziemy co pewien czas się zatrzymywać by odpocząć, a chętni będą mogli skorzystać z kąpieli w Bzurze.


Ognisko w trakcie spływu:


Przy dobrej pogodzie, w sympatycznym i malowniczym miejscu nad rzeką zrobimy sobie ognisko - w trakcie spływu lub na jego zakończenie.
Powrót:


Po zakończonym ognisku nad rzeką i wspólnej zabawie ruszymy na eksplorację Sochaczewa, będzie czas na tamtejsze knajpki. Na koniec pojedziemy stamtąd pociągiem do Warszawy, a ci co wybrali dojazd samochodem ruszą dalej swoimi autami.Comments