Spływ kajakowy Pilicą - kąpiele, ognisko i historia, 16-17.07.2016 (weekend)

dostępne: lista rezerwowa - komplet 32 uczestników (aktualizacja na 15.07)

Pilicą spływaliśmy już pięciokrotnie na różnych odcinkach. Tym razem w ciągu 2 dni przepłyniemy naszym zdaniem najprzyjemniejszy jej kawałek do kąpieli - w rejonie Warki. 
Nocujemy w domkach na ładnym campingu nad rzeką. Dla chętnych będzie też opcja namiotowa. 

Poza wiosłowaniem czekają nas wrażenia w niedawno zrewitalizowanym pałacu z parkiem - Muzeum Kazimierza Pułaskiego, odwiedzenie urokliwego miasteczka Warka słynącego z produkcji piwa i sobotnie, klimatyczne ognisko.

Trasa spływu przyjemna, usatysfakcjonuje kajakowych wyjadaczy, zaś dla debiutantów będzie wyśmienitą okazją do zasmakowania w weekendowym wiosłowaniu.

Wyjazd bez nocnych przejazdów - wyjeżdżamy z Warszawy w sobotę wcześnie rano, a wracamy w niedzielę wieczorem:-)
w planach m.in.:

- 2 dni spływu kajakowego na lekko (bez bagaży) rzeką Pilicą na jej najlepszym do kąpieli odcinku

- nocleg na nowoczesnym campingu nad rzeką - do wyboru w namiotach lub w nowych, drewnianych domkach 4-osobowych i 3- i 4-osobowych pokojach w nowym pawilonie

- sobotnią obiadokolację

- niedzielne śniadanie

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu

- transport bagaży drogą lądową

- przejazdy lokalne busami

- wyjazd pociągiem z centrum Warszawy w sobotę o g. 8.00 powrót do Warszawy w niedzielę wczesnym wieczorem

- opieka certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- zwiedzanie odrestaurowanego Muzeum Pułaskiego w Warce

- ubezpieczenie NNW

- wieczorną integracje


Założenia wyjazdu i charakter spływu:

Dolina Pilicy należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie rejonów Mazowsza. Nasz szlak kajakowy jest nietrudny, pozbawiony naturalnych przeszkód, bardzo dobry dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem. Jednocześnie krajobrazy będziemy mieć bardzo urozmaicone i malownicze, zaś czysta woda i piaszczyste dno będą stwarzać wyśmienite warunki do kąpieli.

Nasz camping jest położony bezpośrednio nad rzeką w bezpośrednim sąsiedztwie łęgów i lasów Puszczy Stromeckiej. Sam teren campingu jest ogrodzony, posiada sanitariaty z ciepłą wodą 24h, bufet, kuchnię turystyczną, a także bezpłatne Wi Fi. Jednocześnie w ok. 10 minut można dojść do stąd do sklepów i zabytkowej części Warki z rynkiem.


organizacja spływu i transport bagaży:

Z centrum Warszawy wyjeżdżamy pociągiem lub busem w sobotę rano i w niedzielę wieczorem do niej wracamy. 

Całą trasę kajakową przepłyniemy na lekko, zatem wszystkie bagaże, których nie potrzebujemy podczas płynięcia w ciągu dnia zostawimy na campingu do którego dopłyniemy z końcem pierwszego dnia. Drugiego rano ponownie będzie można pozbyć się na czas płynięcia niepotrzebnych rzeczy, i odebrać je sobie po skończonym spływie w niedzielę po południu. Co wziąć na spływ kajakowy i do kajaka?


Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada lub grube worki na śmieci). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. 

Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór. Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) Pamiętajcie też o ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).Zgłoszenia:


Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej przez wygodny formularz lub ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc: 


dostępne: lista rezerwowa - komplet 32 uczestników (aktualizacja na 15.07)Koszt wycieczki to 280 zł*/os i obejmuje:


- dojazd pociągiem na trasie Warszawa – Dolina Pilicy

- powrót pociągiem na trasie Dolina Pilicy – Warszawa

- przejazdy lokalne busami

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport kajaków na start spływu pierwszego dnia i po jego zakończeniu w oba dni spływu

- transport bagaży drogą lądową 

- nocleg z pościelą w nowych, 4-osobowych domkach drewnianych z tarasami lub 3- i 4-osobowych pokojach w nowym pawilonie. Na terenie campingu są m.in. nowoczesne sanitariaty z ciepłą wodą 24h, bufet, kuchnia turystyczna, bezpłatne Wi Fi

- niedzielne śniadanie

- rezerwację miejsca i drewna na ognisko

- kolorowe mapy spływowe na oba dni

- opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- ubezpieczenie NNW

- podatki

opcjonalne dopłaty:

10 zł - bilet wstępu do Muzeum Pułaskiego

20 zł - sobotnia obiadokolacja

*zniżki:

-30 zł - gdy wybierasz nocleg we własnym namiocie (przypominamy o karimacie/materacu i śpiworze ;-)) 
Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez  turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję  ubezpieczeniową (TU Europana rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów  leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich naszych spływów:
SZCZEGÓŁOWY OPIS SPŁYWU:

Dzień pierwszy (sobota) Michałów – Biała Góra – Warka

Po dotarciu pociągiem do Warki przesiądziemy się w busami docieramy na nasz camping by zostawić niepotrzebne podczas płynięcia bagaże, a stamtąd do mostu Michałowie, gdzie rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim zwodujemy kajaki opowiemy o co chodzi w kajaku, co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć. Podzielimy się też ostatecznie do kajaków. Po zwodowaniu kajaków płyniemy na lekko odcinek ok. 18 km. Po drodze będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek, przekąski i kąpiele w rzece. Na miejsce naszego noclegu na campingu, dotrzemy po około 5-6 godzinach .Tam też będą na nas czekać bagaże oraz smaczna obiadokolacja. Po rozpakowaniu rzeczy, rozbiciu namiotów będzie okazja do wybrania się do pobliskich sklepów i na malowniczy rynek w Warce. Wieczorem będziemy się integrować przy ognisku, upewniając się, czy Warka słusznie jest taka słynna ;-)

Dzień drugi (niedziela) Warka - Mniszew

Po śniadaniu na campingu, składamy namioty (jeśli wybraliście opcję namiotową), pakujemy się, a niepotrzebne podczas spływu rzeczy zostawiamy w bezpiecznym, zamykanym miejscu, a następnie wodujemy kajaki na Pilicy. Tego dnia do przepłynięcia mamy 12 km. Podobnie, jak w sobotę, będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek i liczne kąpiele w rzece.

Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas bus, który zabierze nas do zrewitalizowanego Muzeum Pułaskiego. Dzięki tej trwającej w latach 2008-2015 odnowie, możemy podziwiać pałac i zabytkowy park w nowym blaskuStamtąd podjedziemy jeszcze na camping po bagaże i odświeżenie się i ruszymy pociągiem do Warszawy do którego najpierw też podjedziemy busami.Comments