Majowy spływ kajakowy Liwcem - mazowieckie meandrowanie i ognisko, 25-26.05.2019 (weekend)

Dostępne miejsca na liście rezerwowej

Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Liwiec. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. Charakteryzuje się piaszczystym dnem i przejrzystą wodą, a do tego małą głębokością i absolutnie sielskimi, acz urozmaiconymi krajobrazami. Dolina Liwca to ostoja wielu gatunków ptaków, dlatego też ten teren został włączony do programu obszar Natura 2000

Nasz szlak kajakowy ma niewielką ilość naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy. Czysta woda i piaszczyste dno zapewne zachęci śmiałków do pierwszych kąpieli w tym sezonie. Sobotni wieczór spędzimy przy ognisku nad samą rzeką, a z racji pory roku towarzyszyć nam będzie śpiew słowików


UWAGA! Wyjazd bez nocnych przejazdów - wyruszamy w sobotę rano z Warszawy, by do niej wrócić w niedzielę wieczorem.
w planach:

- 2 dni spływu kajakowego na lekko (bez większych bagaży) rzeką Liwiec (pierwszego 18 km spływu, drugiego 15 km)

nocleg ze śniadaniem w ośrodku wypoczynkowym nad samą rzeką w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami w domkach

- sobotnia obiadokolacja w ośrodku

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu

transport bagaży drogą lądową


- rezerwacja miejsca i drewna na sobotnie ognisko

- wyjazd busem lub autokarem z centrum Warszawy w sobotę o g. 7.15, powrót do Warszawy w niedzielę ok. g. 19

- opieka pilota przez cały wyjazd

- kolorowe mapy spływowe

- ubezpieczenie NNW

- świetna zabawa!


organizacja spływu i transport bagaży:

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu, zostawimy w naszym busie lub autokarze. 

Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy do niej tym samym busem lub  autokarem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp. 

Z soboty na niedzielę nocujemy w ośrodku wypoczynkowym nad rzeką, tam mamy też zamówione sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. 


Koszty:

Koszt udziału w wycieczce to 335 zł/os.obejmuje:

- dojazd busem lub autokarem na trasie centrum Warszawy – Dolina Liwca

- powrót busem lub autokarem na trasie Dolina Liwca – centrum Warszawy

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu

- nocleg w ośrodku wypoczynkowym nad rzeką w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami w domkach


- dwudaniową obiadokolację w sobotę 

- niedzielne śniadanie w formie bufetu 

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

rezerwacja miejsca na sobotnie ognisko i drewno na opał 

- kolorowe mapy spływowe

- opiekę pilota przez cały wyjazd

- ubezpieczenie NNW (zawierające KL)

- podatki, w tym VAT


Zgłoszenia:

Zapraszamy 
do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Dostępne miejsca na liście rezerwowej

 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 7.30 w sobotę, 25 maja 2019 roku na ul. Emilii Plater pod Hotelem Intercontinental, skąd ruszymy busem lub autokarem do Doliny Liwcam po drodze zatrzymując się jeszcze w miejscu z dobrą kawą i herbatą. 

W niedzielę, wyruszymy z Kamieńczyka późnym popołudniem tak, by do Warszawy dotrzeć w godzinach wieczornych. Dzięki temu w nocy będziemy mogli wyspać się już we własnych łóżkach. 
Dzień pierwszy (sobota, 18 maja) – ok. 22 km

Autokarem docieramy na miejsce miejsce wodowania kajaków, skąd rozpoczniemy nasz spływ. Ponieważ będziemy płynąć na lekko, bierzemy ze sobą tylko to, co potrzebne podczas spływu (koniecznie coś na słońce i wodę do picia, coś na ew. deszcz, przekąski). Pozostałe rzeczy zostawiamy w naszym busie i odbierzemy je sobie po południu po dotarciu na nocleg. Po zwodowaniu kajaków płyniemy odcinek ok. 22 km. Po drodze będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek czy przekąski.

Czeka nas nietrudna i malownicza trasa kajakowa. Rozpoczniemy ją przy zaporze. Po drodze będzie wiele dogodnych, piaszczystych miejsc na zatrzymanie się i zrobienie miłej przerwy nad rzeką. Na trasie spotkamy też przeszkodę – pozostałości metalowego mostu. Mogą też się pojawić pojedyncze zwalone drzewa. Zatrzymamy się też w znanej i przesympatycznej nadliwskiej miejscowości letniskowej Urle, gdzie będzie możliwość skoczenia do sklepu lub jak kto woli na pyszne gofry lub lody ;-)Na miejsce naszego noclegu w ośrodku wypoczynkowym, dotrzemy po około 6 godzinach. Po rozpakowaniu rzeczy i rozdzieleniu się na pokoje, będzie na nas czekać obiadokolacja w ośrodku wypoczynkowym. Będzie też okazja, by wybrać się do pobliskich sklepów np. po napoje do ogniska. Na koniec nadejdzie czas na integrację przy ognisku nad rzeką w sympatycznym towarzystwie współtowarzyszy spływu oraz na wymianę wrażeń z minionego, kajakowego dnia.

Nasz ośrodek jest położony nad rzekąTeren ośrodka jest ogrodzony, na jego terenie jest piaszczysta plaża, boisko do piłki plażowej oraz piłki nożnej oraz do badmintona, a także miejsce do gry w bule oraz mini-zoo. W pobliżu od ośrodka znajduje się sklep spożywczy.

Dzień drugi (niedziela, 19 maja)  ok. 15 km


Po śniadaniu, które zjemy w naszym ośrodku, pakujemy niepotrzebne podczas płynięcia bagaże do naszego busa lub autokaru. Podobnie, jak w sobotę, będziemy mieli krótkie przerwy na odpoczynek na licznych, malowniczych miejscach plażowych. 
Po dopłynięciu na metę naszego spływu w Kamieńczyku, dawnym miasteczku o historii dłuższej niż Warszawa - lokację otrzymał już XV wieku! W Kamieńczyku będzie też już czekał na nas bus lub autokar, którym wrócimy do Warszawy.

Co wziąć do kajaka?

Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór. Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) Pamiętajcie też o ochronie przed komarami (śpimy blisko rzeki) i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).

Program jest ramowy. Odcinki spływu mogą ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

fot. Grzegorz Hucz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich spływów:

Spływ Widawką - przygoda i adrenalina! 15-16.07.2017

Spływ Brdą i Bory Tucholskie, 26-29.05.2016


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://goo.gl/forms/jS4wvkNLt745BDY52Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńWłaśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
Dostępne wolne miejsca

Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńWłasnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRnH1b35deLpH37AaBJKVV7HQQ-qNWUitp5tloJr-9pY68dA/viewform?usp=sf_link

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaQaMJ9A9_eSFrsDz61PEweocmkmoCoGKHQQN_08otF0lSQw/viewform?usp=sf_link


Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt i rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedWskYp8RZ9dEYthfs_4YvtxPlqnbrHs9f9NnRJ_JRjCw3Hw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńDostępne ostatnie wolne miejscaSpływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 20-21.07.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/babia-gora-i-pilsko-2-najwyzsze-szczyty-beskidow-08-2019-weekend


Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Własnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca

Comments