Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 26-27.08.2017 (weekend)

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 45 uczestników)


Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy podczas którego kolejny raz kajakiem zdobędziemy średniowieczny zamek! Na dodatek to właśnie tam - w jednym z najsłynniejszych zamków krzyżackich: XIV-wiecznym Zamku w Golubiu-Dobrzyniu spędzimy sobotnią noc!

Wśród atrakcji czeka nas też konkurs strzelecki (m.in. rzut toporkiem, włócznią i strzelanie z łuku) nocne zwiedzanie zamku specjalnie dla nas, a na powitanie w zamku – lampka miodu pitnego :-)


To jedyna w Polsce rzeka, która na całej długości stanowi rezerwat przyrody. Uważana jest też za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych. Spływaliśmy nią już 2 razy na różnych odcinkach, w 2014 oraz 2015 roku, w tym roku znów do niej wracamy - dołącz do nas!w planach m.in.:

- 2 dni spływu kajakowego na lekko (bez bagaży) rezerwatem rzeki Drwęcy (pierwszego 24 km spływu, drugiego 19 km) na terenie Rezerwatu Drwęca

- nocleg ze śniadaniem w nowo odrestaurowanych pokojach z łazienkami w krzyżackim Zamku Golub-Dobrzyń

- wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu

- transport bagaży drogą lądową

- przejazdy lokalne busem lub autokarem


- udział w konkursie strzeleckim w kilku kategoriach (łuk historyczny, włócznia, rzut toporkiem)

nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego z XIV wieku!

- wyjazd busem lub autokarem z centrum Warszawy w sobotę o g. 6.15, powrót do Warszawy w niedzielę ok. g.22

- opieka certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- ubezpieczenie NNW

- świetna zabawa!Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich naszych spływów:

Spływ Brdą i Bory Tucholskie, 26-29.05.2016

Spływ Nidą po Świętokrzyskim, 05-06.09.2015

Spływ Drwęcą i noc w Zamku Krzyżackim, 22-23.08.2015

Spływ Rospudą i Czarną Hańczą, 04-07.06.2015

Spływ Pilicą przez Sulejowski Park Krajobrazowy, 23-24.05.2015

Spływ Pilicą przez Spalski Park Krajobrazowy i Niebieskie Źródła, 23-24.08.2014

- Spływ Drwęcą i Pojezierzem Brodnickim (z Nowego Miasta Lubawskiego do Tamy Brodzkiej), 15-17.08.2014


organizacja spływu i transport bagaży:

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu, zostawimy w naszym autokarze. Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy do niej tym samym autokarem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp. Z soboty na niedzielę nocujemy w pięknie odrestaurowanych pokojach XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu, tam mamy też zamówione niedzielne śniadanie w zamkowej restauracji. Na miejscu będzie okazja do integracji – zarówno przy powitalnym miodzie pitnym po zakończeniu sobotniego odcinka spływu, niedzielnym konkursie strzeleckim, a także przez cały sobotni wieczór. Restauracja zamkowa to dogodne miejsce do zamówienia sobie obiadokolacji (również w formie zestawu, które będziemy mogli zamówić grupowo w korzystniejszej cenie).

Charakter szlaku kajakowego:

Rzeka Drwęca w całości stanowiąca rezerwat na całej swej długości jest uznawana za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie szlaków Polski a nawet Europy. Nasz szlak kajakowy, mimo że niezwykle malowniczy i zróżnicowany krajobrazowo, jest nietrudny i z niewielką ilością naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy.

Co wziąć do kajaka?

Cała trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu w ciągu dnia, zostawimy w autokarze lub busie. Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór. Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) Pamiętajcie też o ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).

Koszty:

Koszt wycieczki to 320 zł/os. i obejmuje:

- dojazd autokarem na trasie centrum Warszawy – Pusta Dąbrówka

- powrót autokarem na trasie Ciechocin – centrum Warszawy

- transporty lokalne

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu


- nocleg z pościelą w pięknie odrestaurowanych wnętrzach XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu w pokojach 4-, i 6-osobowych z łazienkami, telewizją i wifi. Na terenie Zamku restauracja. Dla 2-4 osób istnieje możliwość zamówienia pokoju 2-osobowego z łazienką w pobliskiej, XIX-wiecznej willi.

- sobotnie uroczyste powitanie na zamku lampką miodu pitnego

- śniadanie w niedzielę we wnętrzach zamkowej restauracji

- udział w konkursie strzeleckim w kilku kategoriach (łuk historyczny, włócznia, rzut toporkiem)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu


- opłatę za przechowanie kajaków przez noc

- opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

- kolorowe mapy

- ubezpieczenie NNW

- podatki, w tym VAT

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- obiadokolacje, przekąski i napoje podczas spływu

- dla chętnych: nocne zwiedzanie zamku zorganizowane specjalnie dla nas (ok. 11 zł/os.)


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 45 uczestników) SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o 6.15 rano w sobotę 26 sierpnia 2017 na przystanku autobusowym na ul. Emilii Plater, po przeciwnej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy autokarem do Doliny Drwęcy w rejonie Brodnicy, gdzie rozpoczniemy spływ.

W niedzielę 27 sierpnia po popołudniu wyruszymy autokarem w drogę powrotną, tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia późnym wieczorem. Dzięki temu będziemy mogli całą noc wyspać się już we własnych łóżkach.


Dzień pierwszy (sobota) Pusta Dąbrówka – Golub-Dobrzyń, 24 km

Autokarem docieramy w okolice mostu w Pustej Dąbrówce, gdzie rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim zwodujemy kajaki opowiemy o co chodzi w kajaku, co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć. Podzielimy się też ostatecznie do kajaków. Przez cały spływ będziemy na terenie Rezerwatu Drwęcy, zatem szanse na spotkanie ciekawych gatunków ssaków i ptaków są spore. Po drodze zaliczymy ujście niewielkiej rzeczki Kujawki do Drwęcy, przepłyniemy też pod 1 mostem oraz przebijemy się przez pozostałości dawnej przeprawy rzecznej. 

Czeka nas też trochę przeszkód w postaci zwalonych drzew czy wystających kołków, jednak nie będzie to uciążliwe, a raczej stanie się miłym urozmaiceniem trasy, po drodze też zrobimy sobie przerwy na popas w ładnych miejscach. Spływ tego dnia skończymy po ok. 6-7 godzinach.


Po dopłynięciu do Golubia-Dobrzynia zostawimy kajaki w bezpiecznym miejscu i ruszymy wprost do zamku – celu naszego odpoczynku, ale też zabawy i wesołego sposobu spędzania godzin wieczornych w sympatycznym gronie spływających wędrowców. Zaraz po przybyciu do zamku zostaniemy uroczyście ugoszczeni miodem pitnym co by uczcić wspólnie przepłyniętą trasę. Na miejscu jest też restauracja która będzie dobrym miejscem do zjedzenia obiadokolacji w zamkowych wnętrzach. 

Będzie też dogodna okazja do uzupełnienia zapasów wody i przekąsek na niedzielny spływ w jednym z wielu sklepów w Golubiu-Dobrzyniu. Wieczór będzie idealnym czasem integrację i wymianę wrażeń z minionego, kajakowego dnia, ale wtedy też czeka wszystkich chętnych z naszej grupy nas nocne zwiedzanie zamku podczas którego spotykamy białą damę!


Dzień drugi (niedziela) Golub-Dobrzyń – Ciechocin, 19 km

Po śniadaniu w zamkowych wnętrzach, pakujemy się i niepotrzebne rzeczy podczas spływu zostawimy w autokarze. Zanim wyruszymy na rzekę czeka nas niezwykłe przeżycie – weźmiemy udział w specjalnie dla nas zorganizowanym konkursie strzeleckim! Będzie można spróbować swych sił w strzelaniu z łuku historycznego,włócznią, a także rzut do celu... toporkiem! Emocje z pewnością sięgną zenitu, a gdy już gra się rozstrzygnie, ruszymy nad wodę kontynuować przygodę kajakową. Tego dnia także płyniemy cały dzień przez rezerwat Drwęcy. Nurt będzie szybszy, my przepłyniemy też w pobliżu 2 ujść rzeczek: Czarnej i Rudźca. Po drodze znów czekają nas też nietrudne przeszkody w postaci zwalonych drzew, a gdy pojawi się sympatyczna polanka na postój nie omieszkamy skorzystać. Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas autokar. Na koniec ruszymy do Warszawy, zatrzymamy się też w przyjemnym zajeździe lub restauracji na obiadokolację.

ZOBACZ INNE NASZE WYDARZENIA:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBkC-q1-0-jhZ9Tmg1agP4kSguwd8P43OLcl73-aqgIjEWnw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutaj

dostępne: 1 miejsce z 35 (maksymalna planowana wielkość grupy)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScq3lw7IZtsxsV1-HjwSDnrMZwNB9UqTaMegofJBlwVIpCodA/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutaj

dostępne: 3 miejsca z 30https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJfbgcu2DWhb0CfG8qSnkQ_-8I8CbTZtb7XIU4_TK8NAlvKw/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutaj

dostępne: 2 miejsca z 24

Comments