Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu z konkursem strzeleckim, 01-02.08.2020 (weekend)

Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA ZNIESIENIE OBOSTRZEŃ W POLSCE, WSZYSTKIE WYJAZDY OGŁOSZONE NA NASZEJ STRONIE MOGĄ SIĘ ODBYWAĆ więcej

Brak miejsc, zapisy zakończone


To wycieczka tak niezapomniana, że wracamy tam od kilku lat. Zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy podczas którego kolejny raz kajakiem zdobędziemy średniowieczny zamek! Na dodatek to właśnie tam - w jednym z najsłynniejszych zamków krzyżackich: XIV-wiecznym Zamku w Golubiu-Dobrzyniu spędzimy sobotnią noc! 

Wśród atrakcji czeka nas też konkurs strzelecki (m.in. rzut toporkiem, włócznią i strzelanie z łukunocne zwiedzanie zamku specjalnie dla nas, a na powitanie w zamku – lampka miodu pitnego :-)

To jedyna w Polsce rzeka, która na całej długości stanowi rezerwat przyrody. Uważana jest też za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych. Spływaliśmy nią już kilka razy na różnych odcinkach, w tym roku znów do niej wracamy - dołącz do nas!W PLANACH

- 2 dni spływu kajakowego na lekko (bez bagaży) rezerwatem rzeki Drwęcy (pierwszego 24 km spływu, drugiego 19 km) na terenie Rezerwatu Drwęca

nocleg ze śniadaniem w nowo odrestaurowanych pokojach z łazienkami w krzyżackim Zamku Golub-Dobrzyń

wypożyczenie i transport kajaków wraz z wiosłami i kamizelkami na 2 dni spływu

transport bagaży drogą lądową

- przejazdy lokalne busem lub autokarem


- udział w konkursie strzeleckim w kilku kategoriach (łuk historyczny, włócznia, rzut toporkiem)

nocne zwiedzanie zamku krzyżackiego z XIV wieku!

- wyjazd busem lub autokarem z centrum Warszawy w sobotę o g. 6.15, powrót do Warszawy w niedzielę ok. g.22

- opieka pilota przez cały wyjazd

- ubezpieczenie NNW

- świetna zabawa!

Zapraszamy do obejrzenia kilku galerii zdjęć z poprzednich naszych spływów:

Spływ Drwęcą, 25-26.08.2018

Spływ Widawką - przygoda i adrenalina! 15-16.07.2017

Spływ Brdą i Bory Tucholskie, 26-29.05.2016
ORGANIZACJA SPŁYWU I TRANSPORT BAGAŻY

Całą trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu, zostawimy w naszym autokarze. Wyjeżdżamy z Warszawy i wracamy do niej tym samym autokarem, zatem w nim też można coś sobie zostawić na czas spływu by po zakończeniu całodniowego odcinka spływu zarówno w sobotę jak i niedzielę mieć do nich znów dostęp. Z soboty na niedzielę nocujemy w pięknie odrestaurowanych pokojach XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu, tam mamy też zamówione niedzielne śniadanie w zamkowej restauracji. Na miejscu będzie okazja do integracji – zarówno przy powitalnym miodzie pitnym po zakończeniu sobotniego odcinka spływu, niedzielnym konkursie strzeleckim, a także przez cały sobotni wieczór. Restauracja zamkowa to dogodne miejsce do zamówienia sobie obiadokolacji (również w formie zestawu, które będziemy mogli zamówić grupowo w korzystniejszej cenie).


CHARAKTER SZLAKU KAJAKOWEGO

Rzeka Drwęca w całości stanowiąca rezerwat na całej swej długości jest uznawana za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie szlaków Polski a nawet Europy. Nasz szlak kajakowy, mimo że niezwykle malowniczy i zróżnicowany krajobrazowo, jest nietrudny i z niewielką ilością naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy.

Co wziąć do kajaka?

Cała trasę przepłyniemy na lekko, a wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy podczas spływu w ciągu dnia, zostawimy w autokarze lub busie. Rzeczy wożone w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem (należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada). Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie) ciepłe rzeczy na wieczór. Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) Pamiętajcie też o

ochronie przed komarami i przed słońcem (czapka, krem z filtrem).

KOSZTY

Koszt uczestnictwa to 345 zł/os i obejmuje:

- dojazd autokarem na trasie centrum Warszawy – Dolina Drwęcy

- powrót autokarem na trasie Dolina Drwęcy – centrum Warszawy

- transporty lokalne

- wynajęcie 2-osobowych kajaków na 2 dni spływu wraz z wiosłami i kamizelkami ratunkowymi

- transport bagaży drogą lądową podczas spływu


nocleg z pościelą w pięknie odrestaurowanych wnętrzach XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu w pokojach 3- i 4-osobowych z łazienkami, telewizją i wifi. Na terenie Zamku restauracja. Dla 2-4 osób istnieje możliwość zamówienia pokoju 2-osobowego z łazienką w pobliskiej, XIX-wiecznej willi.

- sobotnie uroczyste powitanie na zamku lampką miodu pitnego

- śniadanie w niedzielę we wnętrzach zamkowej restauracji

- udział w konkursie strzeleckim w kilku kategoriach (łuk historyczny, włócznia, rzut toporkiem)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- opłatę za przechowanie kajaków przez noc

- opiekę pilota przez cały wyjazd

- kolorowe mapy

- ubezpieczenie NNW

- podatki, w tym VAT

koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- obiadokolacji sobotniej (dopłata 28 zł/os.) oraz niedzielnej, przekąski i napoje podczas spływu

- dla chętnych: nocne zwiedzanie zamku zorganizowane specjalnie dla nas (ok. 13 zł/os.)ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

Brak miejsc, zapisy zakończone


 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


 

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o 6.15 rano sobotę 1 sierpnia 2020 na ul. Emilii Plater pod Hotelem Intercontinental, skąd ruszymy autokarem do Doliny Drwęcy w rejonie Brodnicy, gdzie rozpoczniemy spływ.

W niedzielę po popołudniu wyruszymy autokarem w drogę powrotną, tak, by do Warszawy dotrzeć tego samego dnia późnym wieczorem. Dzięki temu będziemy mogli całą noc wyspać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota) Pusta Dąbrówka – Golub-Dobrzyń, 24 km

Autokarem docieramy w okolice mostu w Pustej Dąbrówce, gdzie rozpoczniemy nasz weekendowy spływ. Zanim zwodujemy kajaki opowiemy o co chodzi w kajaku, co przyda się szczególnie tym, co pierwszy raz będą płynąć. Podzielimy się też ostatecznie do kajaków. Przez cały spływ będziemy na terenie Rezerwatu Drwęcy, zatem szanse na spotkanie ciekawych gatunków ssaków i ptaków są spore. Po drodze zaliczymy ujście niewielkiej rzeczki Kujawki do Drwęcy, przepłyniemy też pod 1 mostem oraz przebijemy się przez pozostałości dawnej przeprawy rzecznej. 

Czeka nas też trochę przeszkód w postaci zwalonych drzew czy wystających kołków, jednak nie będzie to uciążliwe, a raczej stanie się miłym urozmaiceniem trasy, po drodze też zrobimy sobie przerwy na popas w ładnych miejscach. Spływ tego dnia skończymy po ok. 6-7 godzinach.


Po dopłynięciu do Golubia-Dobrzynia zostawimy kajaki w bezpiecznym miejscu i ruszymy wprost do zamku – celu naszego odpoczynku, ale też zabawy i wesołego sposobu spędzania godzin wieczornych w sympatycznym gronie spływających wędrowców.Zaraz po przybyciu do zamku zostaniemy uroczyście ugoszczeni miodem pitnym co by uczcić wspólnie przepłyniętą trasę. Na miejscu jest też restauracja która będzie dobrym miejscem do zjedzenia obiadokolacji w zamkowych wnętrzach. 

Będzie też dogodna okazja do uzupełnienia zapasów wody i przekąsek na niedzielny spływ w jednym z wielu sklepów w Golubiu-Dobrzyniu. Wieczór będzie idealnym czasem integrację i wymianę wrażeń z minionego, kajakowego dnia, ale wtedy też czeka wszystkich chętnych z naszej grupy nas nocne zwiedzanie zamku podczas którego spotykamy białą damę!


DZIEŃ DRUGI (niedziela) Golub-Dobrzyń – Ciechocin, 19 km

Po śniadaniu w zamkowych wnętrzach, pakujemy się i niepotrzebne rzeczy podczas spływu zostawimy w autokarze. Zanim wyruszymy na rzekę czeka nas niezwykłe przeżycie – weźmiemy udział w specjalnie dla nas zorganizowanym konkursie strzeleckim! Będzie można spróbować swych sił w strzelaniu z łuku historycznego,włócznią, a także rzut do celu... toporkiem! Emocje z pewnością sięgną zenitu, a gdy już gra się rozstrzygnie, ruszymy nad wodę kontynuować przygodę kajakową. Tego dnia także płyniemy cały dzień przez rezerwat Drwęcy. Nurt będzie szybszy, my przepłyniemy też w pobliżu 2 ujść rzeczek: Czarnej i Rudźca. Po drodze znów czekają nas też nietrudne przeszkody w postaci zwalonych drzew, a gdy pojawi się sympatyczna polanka na postój nie omieszkamy skorzystać. Po dopłynięciu na metę naszego spływu, będzie już czekał na nas autokar. Na koniec ruszymy do Warszawy, zatrzymamy się też w przyjemnym zajeździe lub restauracji na obiadokolację.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0r_dDvcBkIcZfXiuaUY_IIUbCtk2fjke0_inSzrTFYeLv_w/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeńDostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfs0XGA-rZhjaaH-vbVEaSuMXS6jpe5LqgrDVq27letU0I-YQ/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsIqxeYBjb0nuWZ9la0y7OIjyplarVt6iCm97yVGDiJGeSGg/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFVIBYWfXwJm2RxVUAIPTl3oEkP654JwRO6HNxIm6lycAqw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKxHw-PF9W6EhT078Sgm-1L0GwdburFmGGSDCN0EhdqyKFcw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
Comments