Spacer: Majowa Dolina Świdra, 16.05.2021 (niedziela)


Zapraszamy na bezpłatną, majową, kilkugodzinną wędrówkę ok. 13 km po Dolinie Świdra, po terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i po Lasach Otwockich.

Powiedzcie znajomym i rodzinie, przyjdźcie z dziećmi, weźcie ze sobą psa. Wszyscy mile widziani (obowiązują zapisy)!w planach

- wędrówka w sumie ok. 13 km po lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego m.in. najbardziej pofalowanym szlakiem „piaszczystej perci” 

- połowa trasy to przejście ok. 6 km tuż przy meandrującej, wiosennej rzece Świder

- wejście na Borową Górę z widokiem na centrum Warszawy

- zerknięcie na pomnik na Górze Lotników w Józefowie upamiętniający katastrofę alianckiego samolotu niosącego pomoc Warszawie w sierpniu 1944 roku.

MIEJSCE SPOTKANIA, DOJAZD I POWRÓT

Spotykamy się w niedzielę 16 maja 2021 roku o g. 10.20 przy stacji PKP Świder w Otwocku. Najłatwiej dotrzeć to pociągiem SKM 1 (Szybka Kolej Miejska) odjeżdżającym z PKP Warszawa Śródmieście o g. 9.36 (inne przykładowe stacje to Pruszków g. 9.13, Warszawa Zachodnia g. 9.28, Warszawa Stadion g. 9.42, Warszawa Wschodnia g. 9.44). Pełny rozkład tego kursu pociągu znajdziecie tutaj. Pełny rozkład połączeń na tej trasie znajdziecie tutaj

Zakończenie wycieczki planujemy na ok. g. 15 w Józefowie k. Otwocka. Wracać będziemy jednym z pociągów SKM lub ew. KM (Kolei Mazowieckich) ze stacji PKP Józefów w zależności od tego, który wcześniej przyjedzie (odjazdy co ok. 20 minut).

Dojazd autem:

Najdogodniej dojechać autem i je zaparkować w pobliżu stacji PKP Świder, by na koniec wycieczki wsiąść na stacji PKP Józefów w jeden z pociągów w kierunku Otwocka/Pilawy/Dęblina, przejechać jedną stację i wysiąść na stacji PKP Świder przy swoim samochodzie. 

Można też zrobić odwrotnie. Zostawić auto przy PKP Józefów, o g. 10.13 wsiąść tam do SKM kierunek Otwock i wysiąść na stacji PKP Świder wraz z innymi uczestnikami spaceru. 

ZAPISY

Zapraszamy do zgłoszeń za pomocą wygodnego formularza lub ewentualnie mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, telefon i email każdej zgłaszanej osoby.

PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy przede wszystkim do kontaktu telefonicznego 608479222, ewentualnie mailem na wedronika.wedrujemy@gmail.com


CO WZIĄĆ?

Wygodne ubranie i buty. Najlepsze będą wygodne buty sportowe lub górskie i kurtka - wiatroszczelna i oddychająca, na wszelki wypadek też nieprzemakalna. Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą przekąsek i napojów - najlepiej nie mniej niż litr na osobę. Zapowiada się ciepła pogoda.

Zobaczcie wybrane zdjęcia z naszych poprzednich wędrówek w rejonie Świdra:


 
  
https://www.facebook.com/pg/grupa.turystyczna.wedrujemy/photos/?tab=album&album_id=884332594958313


ZOBACZ TEŻ INNE WYCIECZKI KTÓRE W NAJBLIŻSZYM CZASIE PLANUJEMY


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9sT7ztECDeGZRVUNTCi3t4LtKwgcnKsq3wAa8UizqGnTEAA/viewform?usp=sf_link
Wkrótce opublikujemy komplet informacji nt. wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfv0rh58jjlSnOYoXdRv17OHW1UTNhyZ6TU04Rr4Jd07wveww/viewform?usp=sf_link
Dostępny jest już komplet informacji nt. wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScq8Rr6blPHLV13LDWOvKFWSDbnewg_L6kBuhYtbd0mrHhpFQ/viewform?usp=sf_link
Wkrótce opublikujemy komplet informacji nt. wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne wolne miejscaComments