Śnieżny Śnieżnik 1425 m n.p.m.- zimowe wejście, 03-04.03.2018 (weekend)

dostępne: 2 miejsca z 44Zapraszamy na zimową wędrówkę po Śnieżnickim Parku Krajobrazowym, której głównym celem będzie zdobycie szczytu Śnieżnika 1425 m n.p.m. w zimowych warunkach. To najwyższy szczyt polskich Sudetów poza Karkonoszami i zarazem najwyższy w całych polskich Sudetach Wschodnich.

W ramach wędrówki zdobędziemy też wierzchołki Czarnej Góry 1205 m n.p.m oraz widokowej Iglicznej ze schroniskiem i Sanktuarium Marii Śnieżnej na szczycie. Wrażenia z wędrówki wzbogacimy widokami bajkowej, tyrolskiej architektury Międzygórza i tamtejszym urokliwym, 22-metrowym Wodospadem Wilczki – drugim najwyższym w polskich Sudetach.

Wyjazd z centrum Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie, trasy prowadzone przez świetnego, licencjonowanego przewodnika sudeckiego.w planach:

- 2 dni wędrówki na lekko po Śnieżnickim Parku Krajobrazowym

zdobycie Śnieżnika 1425 m n.p.m. najwyższego szczytu Polskich Sudetów poza Karkonoszami, a zarazem najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich

- zdobycie polskich szczytów Masywu Śnieżnika - Czarnej Góry 1205 m n.p.m., Średniaka 1210 m n.p.m. i Jaworowej Kopy 1123 m n.p.m.

- odwiedzenie jednego z najstarszych schronisk górskich na ziemiach polskich – Schroniska PTTK na Śnieżniku, 1218 m n.p.m. z 1871 roku

- wejście na widokową Igliczną 845 m n.p.m. ze schroniskiem górskim i Sanktuarium Marii Śnieżnej na szczycie- wędrówka po urokliwej Dolinie Kleśnicy u podnóża Śnieżnika

- zobaczenie niezwykłej architektury w stylu tyrolskim w urokliwym Międzygórzu

- zobaczenie 22-metrowego, drugiego co do wysokości wodospadu Polskich Sudetów - Wodospadu Wilczki, 570 m n.p.m.

- przejazd busem lub autokarem z centrum Warszawy w Masyw Śnieżnika i z powrotem

- nocleg w pensjonacie ze śniadaniem i obiadokolacją

- opieka pilota przez cały wyjazd

- prowadzenie tras górskich przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

- ubezpieczenie NNW


Założenia wyjazdu:

Czeka nas średniej trudności wędrówka w warunkach zimowych. Każdy, kto bywa na całodniowych wędrówkach i zna swoje możliwości z pewnością da radę, ale będzie to na spokojnie do zrobienia dla osób które doświadczeń górskich mają niewiele, ale regularnie uprawiają jakieś aktywności, są w formie i mają szacunek do gór.

Warto mieć świadomość, że szczyt Śnieżnika słynie z surowszego klimatu niż wynikałoby to tylko z jego wysokości. Wybierając się na jego zdobycie należy szczególnie zadbać o zabezpieczenie przed zimnem i wiatrem (nawet jeśli macie doświadczenie górskie i generalnie wiecie, jak się wyposażyć na górski trekking).


Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów), a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub autokarze.

Każdego dnia będziemy mieć na trasie trekkingu 1 schronisko górskie, gdzie będzie czas na zamówienie czegoś ciepłego do jedzenia i do picia, a w niedzielę będzie też czas, by na koniec wędrówki wstąpić do knajpki w Międzygórzu przed powrotem do Warszawy. Ponadto w pensjonacie mamy zamówione śniadanie i obiadokolację.Koszt wycieczki to 335 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją na trasie centrum Warszawy − Masyw Śnieżnika

- powrót tym samym busem lub autokarem na trasie Masyw Śnieżnika – centrum Warszawy

przejazdy lokalne busa lub autokaru

nocleg w pensjonacie z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pokojach 2, 3 i 4 os. z łazienkami, TV i internetem. Do naszej dyspozycji także lodówki i czajniki elektryczne. Na miejscu duża sala kominkowa oraz sala z bilardem, piłkarzykami i stołem do ping-ponga


sobotnią obiadokolację

niedzielne śniadanie w pensjonacie

prowadzenie obu dni wędrówki przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

opiekę pilota przez cały wyjazd

ubezpieczenie NNW na Polskę na sobotę i niedzielę

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

własne wydatki na przekąski w schroniskach i niedzielną obiadokolacjęzgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby. 

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

dostępne: 

2 miejsca z 44


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się w piątek, 2 marca 2017 roku o g. 23.30 na ul. Emilii Plater skąd ruszymy komfortowym busem lub autokarem w rejon Masywu Śnieżnika w Sudetach Wschodnich.

Do Warszawy wrócimy Masywu Śnieżnika w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy między niedzielą a poniedziałkiem, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 3 marca 2018)

Rano dotrzemy autokarem w rejon Międzygórza w Masywie Śnieżnika, ale zanim to nastąpi zatrzymamy się na dłuższą przerwę śniadaniową na stacji benzynowej oferującą gorącą herbatę, aromatyczną kawę i przekąski. Tego dnia głównym górskim celem będzie wejście na Czarną Górę 1205 m n.p.m. - wyniosły i widokowy szczyt, a zarazem znany ośrodek narciarski, który osiągniemy po drodze zdobywając Jaworową Kopę (1138 m)

Z pewnością niezapomnianym przeżyciem będzie wejście na Górę Igliczną (845 m n.p.m.), ze wspaniałą panoramą w kierunku północnym i zachodnim. Niewątpliwego uroku temu miejscu dodaje pięknie położone Sanktuarium Marii Śnieżnej z 1781 roku. Na Iglicznej jest też prywatne schronisko górskie gdzie zatrzymamy się na krótkie odsapnięcie. Wyjątkowym doświadczeniem będzie też obejrzenie przepięknie położonego Wodospadu Wilczki, 570 m n.p.m. o wysokości aż 22 m, z malowniczo zawieszonymi mostkami ponad lustrem wody. Warto pamiętać, że jest to drugi co do wysokości wodospad w całych polskich Sudetach. Na trasie trekkingu będziemy też mieć grupę skalną Mariańskie Skały, z których przejdziemy w kierunku Przełęczy Śnieżnickiej (1123 m n.p.m.). Podczas wędrówki czeka nas też trekking po Dolinie Kleśnicy – naszym zdaniem to prawdziwie magiczny zakątek. 

Na koniec dotrzemy do pensjonatu u podnóża Śnieżnika na nocleg i obiadokolację. Wieczorem będzie dobry czas na powspominanie wrażeń minionego dnia w sali kominkowej.


Czas przejść: ok. 7 godzin + przerwy na trasie (m.in. w schronisku górskim na Iglicznej), czyli 860 m przewyższenia w górę i 810 m przewyższenia w dół, razem 20 km, 28 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 4 marca 2018)

Rano po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na zimowe zdobycie Śnieżnika (1425 m n.p.m). Powędrujemy zboczem Gór Młyńsko (990 m) oraz Porębek (898 m n.p.m.) i w kierunku bardzo widokowej Hali pod Śnieżnikiem. Znajduje się na niej Schronisko PTTK na Śnieżniku (1218 m n.p.m.), jedno z najstarszych schronisk w polskich górach, wybudowane w 1871 roku. Tam zrobimy oczywiście przerwę na odpoczynek i zjedzenie czegoś dobrego. 

Po regeneracji sił zdobędziemy szczyt Śnieżnika (1425 m n.p.m.). To drugi najwyższy po Śnieżce szczyt Polskich Sudetów, należący do Korony Gór Polski. Ma charakter subalpejski, a na jego szczycie jest gołoborze. Rozpościera się stąd rozległa panorama m.in. na Karkonosze ze Śnieżką, Masyw Ślęży, Góry Bystrzyckie i Orlickie, ale też Jezioro Otmuchowskie, a także czeskie Jeseniky wraz z wieżą widokową na Pradziadzie (1491 m n.p.m.) zaś na bliższym planie zarówno Czarną Górę, którą zdobyliśmy dzień wcześniej i Mały Śnieżnik, 1326 m n.p.m.. Warto pamiętać, że Śnieżnik to nie tylko jeden z niewielu obszarów poza Tatrami, gdzie występuje kosodrzewina, ale też jedyny obszar poza Tatrami, gdzie żyją kozice. 


Tego dnia będziemy też na szczycie Średniak (1210 m n.p.m.) oraz w rejonie Kozich Skał. Na koniec dotrzemy do urokliwego Międzygórza, gdzie zaczynaliśmy przygodę z Masywem Śnieżnika i gdzie będzie jeszcze chwila na odsapnięcie przez chwilę w jednej z tamtejszych knajpek skąd ruszymy autokarem do w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zatrzymując się na obiadokolację.

Czas przejść: ok. 6 godzin + przerwy na trasie (m.in. w schronisku górskim na Śnieżniku), czyli 860 m przewyższenia w górę i 890 m przewyższenia w dół, razem 17 km, 24 GOT


Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, wysoka pokrywa śnieżna, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


Co wziąć w góry zimą?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka i rękawiczki, w tym warto mieć też drugą, zapasową parę. W górach pogoda szybko się zmienia. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć zwłaszcza zimą. Na pojedynczych, stromszych odcinkach szlaku, mogą przydać się raki lub raczki, przy czym te drugie zalecamy kupować w dobrych sklepach górskich, najlepiej u znanych producentów, aby posłużyły Wam na dłużej. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo dzień zimą jest krótki. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie, bo znacznie się z nimi wygodniej wędruje zimą. 

Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do pensjonatu. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski. W pensjonacie zjemy sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy. Na trasie trekkingu będą też schroniska górskie z bufetami – po jednym każdego dnia.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfc_FqFtr0w_ryhIcDSQPaaCNscq89VFKAvYnGdva7SDh6Htg/viewform?usp=sf_link

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeńDostępne: 2 miejsca z 20

Powitanie wiosny w Górach Świętokrzyskich, 24-25.03.2018 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńDostępne: 1 miejsce z 32Comments