Śnieznik 1426 m n.p.m + opcja spływu pontonami przełomem Nysy Kłodzkiej, 29-30.08.2020 (weekend)

Dostępne wolne miejsca


Zapraszamy na weekendową wędrówkę w Masywie Śnieżnika. Naszym głównym celem będzie zdobycie Śnieżnika 1426 m n.p.m. Odwiedzimy też słynny Trójmorski Wierch - szczyt z którego wody spływają aż do 3 różnych mórz (Bałtyckiego, Północnego i Czarnego) oraz widokową Czarną Górę 1205 m n.p.m. na stokach której jest jeden z kilku najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce.
Nie pominiemy oczywiście też bardzo klimatycznego Schroniska PTTK na Śnieżniku 1218 m n.p.m. by skosztować tamtejszego specjału - szarlotki jabłkowo-jagodowej.
Drugiego dnia będzie do wyboru spływ pontonami przepięknym Przełomem Nysy Kłodzkiej lub czas wolny w zabytkowym miasteczku Bardo.
Przejazd z centrum Warszawy w Sudety i z powrotem wynajętym autokarem lub busem wraz z przejazdami lokalnymi, nocleg ze śniadaniem w pensjonacie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW. 
W PLANACH

- dwie wędrówki górskie po Masywie Śnieżnika (sobotnia ok. 8-godzinna i niedzielna ok. 5-godzinna) po szlakach Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego

- zdobycie Śnieżnika (Králický Sněžník, 1426 m n.p.m.) najwyższego szczytu całych Polskich Sudetów poza Karkonoszami, znajdującego się na granicy polsko-czeskiej

- zdobycie granicznego Małego Śnieżnika (Klepáč, 1337 m n.p.m.)  drugiego co do wysokości szczytu Masywu Śnieżnika

- wejście na Czarną Górę 1205 m n.p.m. widokowy szczyt na którym jest znany ośrodek narciarski

- wejście na graniczny Trójmorski Wierch 1145 m n.p.m. z wieżą widokową, miejsce styku zlewisk 3 mórz - Bałtyckiego, Północnego i Czarnego- odwiedzenie kultowego, malowniczo położonego Schroniska na Śnieżniku, 1218 m n.p.m. z połowy XIX-wieku

- przejście przez piękną Halę pod Śnieżnikiem z wysokogórską roślinnością

- dla chętnych – ok. godzinny, nietrudny spływ pontonami po przepięknym przełomie Nysy Kłodzkiej w Górach Bardzkich

- nocleg ze śniadaniem w pensjonacie u podnóża Śnieżnika w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami

- przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy do Masywu Śnieżnika i z powrotem

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- ubezpieczenie NNW


ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca oraz dane do wpłaty. 

Dostępne wolne miejsca

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)KOSZT UCZESTNICTWA to 335 zł/os.obejmuje:


− przejazd autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy − Masyw Śnieżnika − Bardo i przełom Nysy Kłodzkiej − centrum Warszawy

 nocleg w pensjonacie w pokojach 2, 3- i 4-osobowych z łazienkami, pościelą i wifi. 

− niedzielne śniadanie

− przejazdy lokalne autokaru lub busa

− opiekę pilota

 ubezpieczenie NNW

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi


− program 2 wędrówek

− podatki, w tym VAT

koszt nie obejmuje:

 obiadokolacji, uczestnictwa w opcjonalnym ok. 2-godzinnym spływie pontonami przełomem Nysy Kłodzkiej (w trakcie wyceny - 40-45 zł, alternatywnie do spływu będzie czas na zwiedzenie zabytkowego miasteczka Bardo)
 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 28 sierpnia 2020 na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy busem lub autokarem w Masyw Śnieżnika w Sudetach. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle jest to między północą a 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 29 sierpnia 2020) Trójmorski Wierch 1145 m, Mały Śnieżnik 1337 m, Śnieżnik 1425m, Schronisko na Śnieżniku 1218 m n.p.m.


Tego dnia czeka nas spora trasa trekkingu, której głównym celem będzie zdobycie Śnieżnika (Králický Sněžník, 1426 m n.p.m.) najwyższego szczytu Polskich Sudetów poza Karkonoszami. Zanim rozpoczniemy wędrówkę zatrzymamy się w drodze autokarem lub busem w góry na dogodnej stacji benzynowej gdzie będzie czas na zamówienie aromatycznej kawy lub gorącej herbaty wraz z jakąś przekąską, a także zmianę ubrań na te dogodne na wędrówkę.

Powędrujemy grzbietem zdobywając także Trójmorski Wierch (Klepač, 1145 m n.p.m.) jedyny wierzchołek w Polsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz. Głazy znajdujące się na jego szczycie wydają charakterystyczny, kłapiący dźwięk, gdy się po nich chodzi – sprawdzimy czy też zauważymy ten efekt. Na Trójmorskim Wierchu jest też 25-metrowa wieża widokowa, zbudowana w 2009 roku.


Będziemy też tego dnia na porośniętym kosodrzewiną i skarłowaciałym lasem Małym Śnieżniku (Malý Sněžník 1326 m n.p.m.) a przede wszystkim na Śnieżniku, 1425 m n.p.m. słynącym z bardzo długiego okresu zalegania pokrywy śnieżnej. Szczyt jest powyżej górnej granicy lasu. Warto wiedzieć, że to właśnie tutaj ma swoje źródła ma jedna z najważniejszych rzek Czech – Morawa. Niedaleko od wierzchołka znajduje się też urokliwe Schronisko PTTK na Śnieżniku z 1871 roku (1218 m n.p.m.). Oczywiście zajrzymy do tamtejszego bufetu słynącego ze smacznej kuchni i pięknych widoków. Na koniec wędrówki zejdziemy do pensjonatu u stóp Śnieżnika gdzie dla chętnych będzie możliwość domówienia obiadokolacji. Wieczór będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego dnia w aktywnym gronie przy napojach jakie lubicie.

Czas przejść 8h+ przerwy (m.in. w Schronisku PTTK na Śnieżniku), w sumie 22 km, przewyższenia: 915 m podejścia, 1130 m zejścia, 29 GOT


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 30 sierpnia 2020) Czarna Góra 1205 m n.p.m. i Żmijowiec 1153 m n.p.m, spływ pontonami Przełomem Bardzkim Nysą Kłodzką/czas wolny w miasteczku Bardo

Tego dnia po raz pierwszy na naszych wyjazdach górskich będzie dla chętnych możliwość spędzenia sporego kawałka dnia na wodzie! Spłyniemy bowiem pontonami odcinek Przełomu Nysy Kłodzkiej. Zanim to jednak nastąpi czeka nas jeszcze wędrówka po Masywie Śnieżnika.

Po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na zdobycie Czarnej Góry 1205 m n.p.m. Ten potężny szczyt świetnie widać z Kotliny Kłodzkiej, skąd nawet wydaje się wyższy od Śnieżnika. Bezsprzecznie jest on na pewno bardzo dobrym punktem widokowym na sam Śnieżnik. Ułatwia to 15-metrowa wieża widokowa zbudowana w 2001 roku. Na szczycie jest też oświetlona wieża telewizyjna. Drugiego dnia wędrówki będziemy też na Przełęczy Śnieżnickiej 1123 m n.p.m. i przejdziemy grzbietem Żmijowca 1153 m n.p.m. 

Wędrówkę zakończymy w wiosce Sienna która wraz z Czarną Górą i Żmijowcem stanowi jeden z kilku najprężniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. S tu m.in. 3 koleje linowe, 6 wyciągów orczykowych i 9 tras narciarskich.

W drodze powrotnej z Masywu Śnieżnika do Warszawy zatrzymamy się jeszcze przy nie lada atrakcji. Przełom Bardzki który tworzy rzeka Nyska Kłodzka w Górach Bardzkich nie ustępuje pięknem słynnemu spływowi Dunajcem w Pieninach, choć póki co jeszcze nie jest aż tak znany. Tutaj jednak spływamy pontonami sami w kilkuosobowych ekipach. Będzie pięknie i górsko, ale też przystępnie i nietrudno – spływ jest polecany także dla dzieci, więc każdy z nas da radę! Spływ jest opcjonalny, więc osoby, które nie zdecydują się na spływanie, będą mogły odwiedzić przepiękny punkt widokowy Obryw Skalny czy też przejść się po urokliwych ulicach zabytkowego miasteczka Bardo zawieszonego nad Nysą Kłodzką. Na koniec ruszymy autokarem lub busem do Warszawy po drodze zatrzymując się na obiadokolację.

Czas przejść 5h15+ przerwy, w sumie 13 km, przewyższenia: 730 m podejścia, 420 m zejścia, 22 km, 17 GOT, później m.in. opcjonalny spływ pontonami ok. 2h


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKIhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfs0XGA-rZhjaaH-vbVEaSuMXS6jpe5LqgrDVq27letU0I-YQ/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejsca
Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - dwa najwyższe szczyty Beskidów w 1 weekend, 26-27.09.2020 (weekend) 2020
Dostępne są już wszystkie najważniejsze szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeńDostępne wolne miejsca
Comments