Ślęża i Wielka Sowa na Mikołajki + jarmark we Wrocławiu, 03-04.12.2016 (weekend)Zapraszamy na nietrudną, weekendową wędrówkę górską na Mikołajki. Zdobędziemy 2 szczyty Korony Gór Polski - magiczną górę Ślężę, 718 m i Wielką Sowę 1014 m n.p.m. będące najwyższymi szczytami odpowiednio: Masywu Ślęży i Gór Sowich. Spodziewamy się pięknej, zimowej aury, choć jesiennych widoków też się nie da wykluczyć.

Odwiedzimy też 2 klimatyczne schroniska górskie - Dom Turysty na szczycie Ślęży i górskie Schronisko Sowa poniżej szczytu Wielkiej Sowy. Całość okrasimy w prawdziwie świątecznym klimacie odwiedzając jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu.
Wyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami.w planach:

- zimowa lub późnojesienna wędrówka po 2 Parkach Krajobrazowych: Ślężańskim i Gór Sowich

- zdobycie na lekko szczytu Wielkiej Sowy 1015 m n.p.m. - najwyższego szczytu Gór Sowich

- zdobycie na lekko szczytu Ślęży 718 m n.p.m. - najwyższego szczytu Masywu Ślęży. Szczyt ten był obiektem kultu pogańskiego, wokół jej wierzchołka znajdują się kultowe rzeźby z epoki brązu, zapewne od niej też pochodzi nazwa "Śląsk"


- odwiedzenie sympatycznego schroniska - Domu Turysty na szczycie Ślęży
oraz urokliwego górskiego schroniska Sowa - w pobliżu szczytu Wielkiej Sowy

- sympatyczne chwile na najokazalszym w Polsce jarmarku świątecznym we Wroclawiu

- nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Masyw Ślęży - Góry Sowie - Warszawa


zgłoszenia:

Już wkrótce opublikujemy wszystkie informacje, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc: 

dostępne 12 miejsc z 17 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

Comments