Magiczna Ślęża, afrykarium i Wielka Sowa, 21-22.01.2016 (weekend)

dostępne: 1 miejsce z 20 (ostatnia aktualizacja 19.01.17)


Zapraszamy na weekendową, zimową wędrówkę górską. Zdobędziemy 2 szczyty Korony Gór Polski - magiczną górę Ślężę, 718 m Wielką Sowę 1014 m n.p.m. będące najwyższymi szczytami odpowiednio: Masywu Ślęży i Gór Sowich. Całość okrasimy najpopularniejszą atrakcją Dolnego Śląska czyli niesamowitym afrykarium we Wrocławiu - jedynym na świecie oceanarium w całości poświęconemu Afryce, jednej z największych atrakcji turystycznych Polski.

Odwiedzimy też 2 klimatyczne schroniska górskie - Dom Turysty na szczycie Ślęży i górskie Schronisko Sowa poniżej szczytu Wielkiej Sowy. 

Wyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami.

w planach:

- zimowa lub późnojesienna wędrówka po 2 Parkach Krajobrazowych: Ślężańskim i Gór Sowich

- zdobycie na lekko szczytu Wielkiej Sowy 1015 m n.p.m. - najwyższego szczytu Gór Sowich z ponad 100-letnią wieżą widokową postawioną na cześć Bismarcka

- zdobycie na lekko szczytu Ślęży 718 m n.p.m. - najwyższego szczytu Masywu Ślęży. Szczyt ten był obiektem kultu pogańskiego, wokół jej wierzchołka znajdują się kultowe rzeźby z epoki brązu, zapewne od niej też pochodzi nazwa "Śląsk"


- odwiedzenie sympatycznego schroniska - Domu Turysty na szczycie Ślęży
oraz urokliwego górskiego schroniska Sowa - w pobliżu szczytu Wielkiej Sowy

- wejście na wzniesienie Wieżyca w Masywie Ślęży z z wieżą widokową na szczycie

- ekscytujące przeżycia w niesamowitym Afrykarium we Wrocławiu - jedynym na świecie oceanarium poświęconym Afryce

- nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Masyw Ślęży - Góry Sowie - Wrocław - Warszawa

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) przez cały wyjazd
zgłoszenia:

Już wkrótce opublikujemy wszystkie informacje, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

dostępne: 1 miejsce z 20 (aktualizacja na 19.01.17)


Koszt wycieczki to 320 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Masyw Ślęży – Góry Sowie

− powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Góry Sowie – Wrocław – Warszawa

− nocleg w pensjonacie na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

  niedzielne śniadanie w miejscu noclegu

−  sobotnią obiadokolację w miejscu noclegu

− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

− ubezpieczenie NNW

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

− podatki


Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

− Afrykarium we Wrocławiu (30 zł/os.), sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację, wydatki na przekąski wedle potrzeb


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturyZobacz zdjęcia z naszych poprzednich wypadów w Góry Sowie i w Masyw Ślęży

 
                       Tajemnicze Góry Sowie I 2016

https://www.facebook.com/grupa.turystyczna.wedrujemy/photos/?tab=album&album_id=1041855072539397


                                   
               
                          Ślęża i Wielka Sowa XII 2012
       
https://get.google.com/albumarchive/109848089274190701629/album/AF1QipPqn6tsaLa0v8p28LfDGpE83Zw1MmUhO666FF23
                 


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 20/21.01 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Masyw Ślęży i Góry Sowie. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).
Dzień pierwszy (sobota) Ślęża 713 m n.p.m., Góry Sowie

Tego dnia naszym głównym celem będzie zdobycie szczytu Ślęży (717 m n.p.m.) należącego do Korony Gór Polski. Po drodze wejdziemy też na szczyt Wieżyca (415 m n.p.m). Na jego szczycie będziemy podziwiali kamienną ponad stuletnią wieżę widokową Bismarcka. W drodze na Ślężę będziemy mijali m.in. pogańskie rzeźby Niedźwiedź oraz Pannę z Rybą jak również Husyckie Skałki. Po zdobyciu szczytu Ślęży (717 m n.p.m.), zrobimy sobie przerwę na regenerację sił na jej szczycie w Domu Turysty PTTK na Ślęży oraz posilimy się przed dalszą drogą. W międzyczasie na jej szczycie obejrzymy jeszcze XIX-wieczny kościół pw. Nawiedzenia NMP, imponującą wieżę widokową. Na zejściu ze szczytu Ślęży po drodze miniemy m.in. ponad dwumetrową skałę zwaną Skałą z Nosem. Następnie wsiądziemy gdzie będzie czekał na nas bus lub autokar i udamy się nim w Góry Sowie. Tego dnia zrobimy jeszcze krótki, popołudniowy trekking po tych tajemniczych górach.

czas przejść: ok. 6 h, 15 km, 20 GOT, 620 m, 710 m

Dzień drugi (niedziela) Wielka Sowa 1013 m n.p.m., wrocławskie Afrykarium

Rano po śniadaniu w naszym pensjonacie rozpoczniemy wędrówkę by zdobyć najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1015 m n.p.m.). Na szczycie Wielkiej Sowy znajduje się symbol Gór Sowich - wybudowana w 1906 r. wieża widokowa (przed wojną nosiła nazwę Bismarcka, a obecnie Orłowicza), z której będziemy mieli możliwość podziwiać rozległą panoramę obejmującą m.in. Masyw Śnieżnikaa nawet odległe Rudawy Janowickie i Karkonosze

Tam zrobimy sobie przerwę na zdjęcia, a następnie udamy się w dół w kierunku sympatycznego Schroniska Sowa (900 m n.p.m.) gdzie zatrzymamy się na obiad. Stamtąd udamy się na Przełęcz Sokolą (800 m n.p.m.) gdzie podjedzie do nas nasz bus lub autokar i ruszymy nim do Warszawy. Zanim to jednak nastąpi odwiedzimy jeszcze jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce - wrocławskie Afrykarium. Spotkamy się tam oko w oko z krokodylem, hipopotamem, pingwinami i wieloma innymi zwierzętami. Warto wiedzieć, że jest to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie Afryce.

czas przejść: ok. 4,5 h, 10 km, 15 GOT, 640 m, 300 m

Zobacz jak wygląda AfrykariumCo wziąć na zimową wędrówkę?

Chroniąca przed wiatrem oraz oddychająca i wodoodporna kurtka, ciepły polar i dobre górskie buty to podstawa, tak jak czapka, szalik i rękawiczki. Zimą najlepiej ubierać się na tzw. "cebulkę" czyli kilka cieńszych warstw, z których zawsze można jakąś zdjąć gdy się zgrzejemy. Na śnieg bardzo przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. W przypadku bardziej zmrożonego śniegu mogą przydać się raki, a przynajmniej raczki.

Warto mieć przekąski (batoniki, bakalie, kabanosy) i napoje. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos (w sumie 1,5 litra napojów dziennie).
Comments