Rowerem wokół Otwocka wiosennie, 14.04.2012 (sobota)

13.04.2012 g. 19.55 - jedziemy rowerami. Gdyby coś się popsuło po południu pogodowo to najwyżej skrócimy trochę trasę. Do zobaczenia jutro!

13.04.2012: Ponieważ pogoda na jutro jeszcze nie jest pewna i jeszcze obserwujemy prognozy. Zajrzyjcie tutaj na stronkę dziś po g. 20.00 - napiszemy ostatecznie czy rower czy pieszo. Osoby, które przesłały zgłoszenie mailowe dostaną też informację na maila.

Zapraszamy na przyjemną i łatwą wycieczkę leśnymi ścieżkami  i drogami asfaltowymi wokół Otwocka, organizowaną na zasadzie „kto przybędzie, ten z nami jedzie”. 


organizatorzy: Weronika

Długość trasy: ok. 45 km (PKP Falenica – Borowa góra – Wiązowna – Rez. Mieni – Wólka Mlądzka – rez. Na Torfach- Otwock - PKP Falenica). Istnieje możliwość odłaczenia sie i zakończenia trasy po 35 km w Otwocku.

w planach:
· przejazd leśnymi ścieżkami i szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego 
· knajpa Mazowsze w Wiązownej
· przejazd wzdłuż wąwozu rzeczki Mieni (rezerwat)
· widok na rzekę Świder w wersji wiosennej 
· rezerwat Pogorzelski Mszar
· niemieckie bunkry z lat 1940-41 w Lasach Otwockich
· Rezerwat przyrody i jezioro Na Torfach
· na koniec kawiarnia Stacja Falenica w Falenicy.


Zbiórka, dojazd i powrót:
Spotykamy się w sobotę, 14 kwietnia o g. 9.20 na dworcu PKP Warszawa Śródmieście przy kasach w kierunku wschodnim. O g. 9.36 ruszamy pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (kierunek Otwock) i wysiadamy na ostatniej stacji warszawskiej PKP Warszwa Falenica. Właściciele Karty Miejskiej nie kupują żadnego biletu, a pozostali jedynie bilet jednorazowy za 3,60 zł.

Można też dotrzeć na własną rękę i spotkać się z nami o g. 10.05 w Falenicy.

Wracać planujemy również z Falenicy jednym z pociągów SKM.

koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety kupuje sobie sam.
- dojazd i powrót kosztuje w sumie od zera do 7,20 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej. Rower w pociągach SKM jest gratis.

- ew. wydatki w spożwczych i knajpkach na naszej trasie

kontakt i zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń mailowych lub ew. telefonicznych/smsowych. Uczestnicy otrzymają mapki z naszą trasą.  (Weronika)

UWAGA! Wycieczka rowerowa odbędzie się o ile nie będzie intensywnych opadów deszczu, a temperatura w ciągu dnia przekroczy 12 st C. W przypadku gorszej pogody zrobimy wycieczkę pieszą - zbiórka o tej samej godzinie na Śródmieściu, jedziemy tym samym pociągiem SKM do Otwocka i wysiadamy na tej samej stacji PKP Warszawa Falenica. Trasa będzie odpowiednio krótsza (ok. 12-15 km) i także skończymy ją w Falenicy.

Dzień przed wycieczką, w piątek 13.04,  o g. 20 skontaktujemy się z tymi, który się zgłosili i potwierdzimy, którą opcję robimy - pieszą, czy rowerową.


Zapraszamy!
Weronika i Adam

Comments