Rowerem przez kwitnące sady w rejonie Grójca, 26.04.2014 (sobota)Zapraszamy na jednodniową, lajtową wycieczkę rowerową, podczas której przemierzymy na dwóch kółkach rejony na południe od Warszawy pełne kwitnących i pachnących o tej porze roku sadów jabłoniowych.

organizatorzy: Weronika i Adam
w planach:

- przejazd ok. 45 km szlakami rowerowymi i pieszymi, głownie nawierzchnią asfaltową wśród kwitnących sadów jabłoniowych
- zobaczenie modrzewiowego kościółka drewnianego w Chynowie (prawdopodobnie XVII-w.)
- rzucenie okiem na ładny,XIX-wieczny zespół pałacowy w Drwalewie oraz tamtejszy kościół XVIII-wieczny.
- sklepy spożywcze po drodze (możliwość zaopatrzenia się) i knajpka na konieczbiórka, przejazd i powrót:

Spotykamy się  o g. 10.00 w sobotę, 26 kwietnia 2014 na dworcu PKP Warszawa-Śródmieście na peronach w kierunku zachodnim i kupujemy sobie tzw. bilety wycieczkowe powrotne do stacji PKP Warka. Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie kierunek Radom) odjeżdża o g. 10.15, a my po drodze wysiądziemy na stacji PKP Czachówek Południowy.

Z powrotem będziemy wracać z Warki w godzinach popołudniowych jednym z pociągów Kolei Mazowieckich. Najlepiej na wycieczkę zarezerwować sobie cały dzień. Jeśli jednak ktoś ma mniej czasu, może dogodnie się odłączyć i wrócić jednym z wcześniejszych pociągów.
koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników za udział w wycieczce, jedyny konieczny wydatek to koszt biletu na pociąg Kolei Mazowieckich (przewóz roweru gratis).
Warto też uwzględnić wydatki po drodze na zakupy w sklepach spożywczych.

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń podając imię, nazwisko i email, najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub ew. pisząc na weronika.wedrujemy@gmail.com

 


Comments