Rowerem przez kwitnące sady w rejonie Grójca, 11.05.2014 (niedziela)

26.04: UWAGA! Ze względu na deszczowe i burzowe prognozy na cały jutrzejszy dzień, przenosimy wycieczkę na niedzielę, 11 maja.Zapraszamy na jednodniową, lajtową wycieczkę rowerową, podczas której przemierzymy na dwóch kółkach rejony na południe od Warszawy pełne kwitnących i pachnących o tej porze roku sadów jabłoniowych.

organizatorzy: Weronika i Adam
w planach:

- przejazd ok. 45 km szlakami rowerowymi i pieszymi, głownie nawierzchnią asfaltową wśród kwitnących sadów jabłoniowych
- zobaczenie modrzewiowego kościółka drewnianego w Chynowie (prawdopodobnie XVII-w.)
- rzucenie okiem na ładny,XIX-wieczny zespół pałacowy w Drwalewie oraz tamtejszy kościół XVIII-wieczny.
- sklepy spożywcze po drodze (możliwość zaopatrzenia się) i knajpka na koniec
zbiórka, przejazd i powrót:

Spotykamy się  g. 10.00 w niedzielę, 27 kwietnia 2014 na dworcu PKP Warszawa-Śródmieście na peronach w kierunku zachodnim i kupujemy sobie tzw. bilety wycieczkowe powrotne do stacji PKP Warka. Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie kierunek Radom) odjeżdża o g. 10.15, a my po drodze wysiądziemy na stacji PKP Czachówek Południowy.

Można oczywiście wsiąść na jednej z kolejnych stacji po drodze pociągu - wcześniejszej (np. Warszawa Wschodnia g. 10.07, W-wa Powiśle 10.12) lub późniejszej (np. W-wa Zachodnia g. 10.22, W-wa Rakowiec g. 10.30, W-wa Okęcie g. 10.37, W-wa Jeziorki g. 10.46, Piaseczno g. 10.54, Zalesie Górne g. 11.01)

Z powrotem będziemy wracać z Warki w godzinach popołudniowych jednym z pociągów Kolei Mazowieckich. Najlepiej na wycieczkę zarezerwować sobie cały dzień. Jeśli jednak ktoś ma mniej czasu, może dogodnie się odłączyć (przez większość czasu jedziemy blisko linii kolejowej) i wrócić jednym z wcześniejszych pociągów.

dojazd samochodem:

Najprościej dojechać autem do stacji PKP Czachówek Południowy i tam go zostawić. Do tej właśnie stacji nasza wycieczka dotrze pociągiem Kolei Mazowieckich z Warszawy o g. 11.14 i po tej godzinie zaczniemy część rowerową.  
Po zakończonej trasie rowerowej, najlepiej wsiąść z resztą grupy w Warce do pociągu KM do Warszawy i wysiąść po drodze na stacji PKP Czachówek Pd, gdzie będzie stał Wasz samochód.

dojazd rowerem:

Oczywiście można do naszej wycieczki dołączyć w Czachówku Pd i odpuścić sobie przejazd pociągiem, docierając na miejsce we własnym zakresie rowerem. My docieramy do niego pociągiem o g. 11.14 i po tej godzinie rozpoczniemy wspólną wycieczkę rowerową.


koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników za udział w wycieczce, jedyny konieczny wydatek to koszt biletu na pociąg Kolei Mazowieckich (przewóz roweru gratis).
Warto też uwzględnić wydatki po drodze na zakupy w sklepach spożywczych.

Pogoda:
Uwaga! Wycieczka rowerowa odbędzie się w o ile nie będzie ciągłego, intensywnego deszczu. Wycieczkę ostatecznie potwierdzimy w wieczór poprzedzający wycieczkę

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń podając imię, nazwisko i email, najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub ew. pisząc na weronika.wedrujemy@gmail.com

 

Comments